Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságnál tényleg...

A sorkatonaságnál tényleg minden apróság miatt is engedélyt kellett kérni?

Figyelt kérdés
Most hétvégén volt a Patyolat akció című film, ami erről a világról szól. De azért keveredtek benne valós és kitalált elemek, például a kiképzési gyakorlatok, meg az, hogy katasztrófánál segédkeztek a honvédek az teljesen rendben, de az, hogy "a kocsiparancsnok engedélye nélkül leugráltak a gépjárműről és ezzel SÚLYOS (sic!) fegyelemsértést követtek el", amiért laktanyafogság járt, na az már fantázia szüleménye, mint ahogy az is, hogy a laktanyából megszökött és vissza nem tért katona után kutatott mindenki. Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát. Bár apám aki volt sorkatona, erre azt mondta, dehogyisnem, ha voltál szíves meg nem jelenni a laktanyádban, záros határidőn belül megjelentek elsősorban az illető lakcímén valami gyökér váposok, akik udvariasan megérdeklődték, hogy vajon mi okból felejtettél el visszafáradni. Hát ha ez így volt, az egy jókora nagy baromság.
2023. jan. 9. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 A kérdező kommentje:
9-e te biztos vápos voltál, azok voltak ilyen g.cmarekek, csak nem tudom, hogy alapból-e, vagy ott lettek ilyenné
2023. jan. 9. 21:04
 12/81 anonim ***** válasza:
88%

Másnaposan mentem vissza eltávról a laktanyába.

Elaludtam a vonaton. Két órát késtem:

Két hét konyhamunka, két hónap laktanyafogság -nem hagyhattam el a laktanyát.

2023. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
66%

"9-e te biztos vápos voltál, azok voltak ilyen g.cmarekek, csak nem tudom, hogy alapból-e, vagy ott lettek ilyenné"


Előbb még azt pampogtad nem voltál katona, most meg hirtelen ismered az összes fegyvernemet? Muhhahahhaha...

2023. jan. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
77%
Vót pofázni? Minnyá mész a fogdára kopter ha sokat ugatol!
2023. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
5%
egy pecúr vagy
2023. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
80%
Pedig már a római légiókat is úgy megfegyelmezték, hogy ha kiadták a menetparancsot a szakadék előtt, a sereg bele is masírozott és elsősorban ez volt a győzelmeik titka.
2023. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 A kérdező kommentje:

"Másnaposan mentem vissza eltávról a laktanyába."


Ez azért volt baj, mert ott bent meg mindenki tökrészeg volt.

2023. jan. 9. 21:14
 18/81 A kérdező kommentje:
Most komolyan, van olyan akinek ez volt élete legnagyobb élménye? Az hogy korlátlanul fókázhattál? Ez mire nevelt, ettől különb ember lettél?
2023. jan. 9. 21:17
 19/81 anonim ***** válasza:
31%
Ez tényleg troll. :)
2023. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
31%
Az hát.
2023. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!