Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságnál tényleg...

A sorkatonaságnál tényleg minden apróság miatt is engedélyt kellett kérni?

Figyelt kérdés
Most hétvégén volt a Patyolat akció című film, ami erről a világról szól. De azért keveredtek benne valós és kitalált elemek, például a kiképzési gyakorlatok, meg az, hogy katasztrófánál segédkeztek a honvédek az teljesen rendben, de az, hogy "a kocsiparancsnok engedélye nélkül leugráltak a gépjárműről és ezzel SÚLYOS (sic!) fegyelemsértést követtek el", amiért laktanyafogság járt, na az már fantázia szüleménye, mint ahogy az is, hogy a laktanyából megszökött és vissza nem tért katona után kutatott mindenki. Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát. Bár apám aki volt sorkatona, erre azt mondta, dehogyisnem, ha voltál szíves meg nem jelenni a laktanyádban, záros határidőn belül megjelentek elsősorban az illető lakcímén valami gyökér váposok, akik udvariasan megérdeklődték, hogy vajon mi okból felejtettél el visszafáradni. Hát ha ez így volt, az egy jókora nagy baromság.
2023. jan. 9. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
86%
Reggel 6-kor ébresztő, 15 perc ágyazás, s akinek "nem volt szép" az ágya, leráncigálták a földre a cuccot matraccal együtt, s kezdhette előlről. Kb. 10 perc jutott a mosakodásra, borotválkozásra, majd öltözködés, eligazítás, s várakozás az étkezde előtt a reggelire -10 perc tűzforró tejeskávé, egy adag fagyos vaj, fagyos párizsi, két szelet kenyér-, csak úgy pattogott a fogainkról a zománc. Katonának nem volt fogtömés, csak húzás. Ott vesztettem el a legtöbb fogamat, kb. hatot.
2023. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
31%

Neked nagyon hiányozhat, hogy folyton ilyeneket kérdezel.

Ni letudtuk és eszünkbe sem jutna, ha nem hoznád fel rendszeresen.

2023. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 A kérdező kommentje:
Letudtátok. És ha nem tudjátok le, akkor mi van? Nagy dolog.
2023. jan. 9. 21:22
 24/81 anonim ***** válasza:
28%

#23

Ki a faxt érdekel a hadseregről alkotott véleményed, amikor még katona sem voltál nyüzüge?

2023. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 A kérdező kommentje:
Mondjuk továbbra sem értem, mi most a legfőbb bajotok? Így meg vagytok sértődve mert egy általatok nagy dolognak tartott valamiről vállalom a véleményem és leírtam hogy miért baromság?
2023. jan. 9. 21:26
 26/81 anonim ***** válasza:
32%

Te ne véleményezz olyat, amiről fingod sincs!

Értve?

2023. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy "rend" amit meg kellett tanulni. El lehetett viselni. Csak az eleje volt nehéz.

Az elsőidőszakokoskkal "szórakoztak" az idősebb bakák.

"Visszaadták", amit ők kaptak annak idején.

2023. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 A kérdező kommentje:
26-os: Fatörzs elvtárs! Menjen azonnal és nézze már meg, hogy nem vagyok-e odakint!
2023. jan. 9. 21:32
 29/81 anonim ***** válasza:
6%

"Mondjuk továbbra sem értem, mi most a legfőbb bajotok? Így meg vagytok sértődve mert egy általatok nagy dolognak tartott valamiről vállalom a véleményem és leírtam hogy miért baromság?"


Csak elkezdődött a kiképzésed kopter!

2023. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
70%

"az már fantázia szüleménye, mint ahogy az is, hogy a laktanyából megszökött és vissza nem tért katona után kutatott mindenki. Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát."


El se tudod képzelni azt a világot, mégis jobban akarod tudni, hogyan volt.

Apukád megmondta az igazat, neki miért nem hiszel?

2023. jan. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!