Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságnál tényleg...

A sorkatonaságnál tényleg minden apróság miatt is engedélyt kellett kérni?

Figyelt kérdés
Most hétvégén volt a Patyolat akció című film, ami erről a világról szól. De azért keveredtek benne valós és kitalált elemek, például a kiképzési gyakorlatok, meg az, hogy katasztrófánál segédkeztek a honvédek az teljesen rendben, de az, hogy "a kocsiparancsnok engedélye nélkül leugráltak a gépjárműről és ezzel SÚLYOS (sic!) fegyelemsértést követtek el", amiért laktanyafogság járt, na az már fantázia szüleménye, mint ahogy az is, hogy a laktanyából megszökött és vissza nem tért katona után kutatott mindenki. Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát. Bár apám aki volt sorkatona, erre azt mondta, dehogyisnem, ha voltál szíves meg nem jelenni a laktanyádban, záros határidőn belül megjelentek elsősorban az illető lakcímén valami gyökér váposok, akik udvariasan megérdeklődték, hogy vajon mi okból felejtettél el visszafáradni. Hát ha ez így volt, az egy jókora nagy baromság.
2023. jan. 9. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 A kérdező kommentje:

"Igen, a körletet takarítani kellett."


Ezen kívül más, értelmes, a mindennapi életben kifejezetten hasznosítható gyakorlat?


"De sokakra ráfért, hogy valamiféle rendet tanuljanak."


Mindenki másképpen értelmezi a rend fogalmát. Az ilyenek számára az a rend, hogy "merénaztmegparancsoltam".


"igen "két év kiesett"


Így van, teljesen értelmetlenül. Továbbra sem látom az egész rendszer pozitív hozadékát, élményszerűségét. Hál' istennek, hogy nincs. ÉS NEM IS LESZ SOHA TÖBBET!

2023. febr. 7. 07:59
 62/81 anonim ***** válasza:
51%

Hát én nem "bokorugró" voltam, hanem különleges egységnél, ami napi 4 óra tantermi képzést jelentett az alaki kiképzéseken kívűl. Másod-, harmad időszakban már én oktattam az ujoncokat.


Eleve úgy kerültem ide, hogy az MHSZ-ben korábban elvégeztem néhány tanfolyamot azzal, hogy ha nem jön be az elsődleges elképzelésem, úgy a honvédségi képzésemet hasznosítom az életben, ami végülis be is jött.


Alapelképzelésem az élettől az volt, hogy világot akarok látni, ami az átkosban elég nehezen volt megvalósítható.


Végülis olyan 35-40 országba jutottam el és sok évet külföldön életem a világ különböző részein.

2023. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
100%
A "rend" nemcsak a takarításról szólt.
2023. febr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 A kérdező kommentje:
62-es: Ez így már OK, az más, ha te különleges egységnél szolgáltál, csak nem ez volt az általános.
2023. febr. 7. 09:03
 65/81 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem ezekre: Kérek engedélyt kérdezni. Kérek engedélyt kérni. Kérek engedélyt a terembe belépni. stb...
2023. febr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
0%
#62 "különleges egység" 😆 🤣 😆 🤣 😆 🤣 😆 🤣 😆 Hol, Call of Dutyban? 😆 🤣 😆 🤣 😆 🤣 😆
2023. febr. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy "szivatós" tizedes volt a szobában. A többi tisztes, a századnál a tisztek normálisak voltak.


Rendszeresen ráült a fókázók nyakára. Felmosófát nem engedtek használni.


Velem is kipróbálta. Kihúztam alóla a lábát.

Ahogy esett hanyat, elkapta a vaságy szélét.

Magasabbra emeltem a lábát, nem bírta el a saját súlyát.

Hátrafelé kapaszkodva nehéz magadat megtartani.


Jó nagyot puffant. Volt vagy 80 kiló.

Többet nem próbálkozott. A többiekkel sem.

2023. febr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 A kérdező kommentje:

"Felmosófát nem engedtek használni."


Pedig jobb helyeken arra való. Akkor mivel mostál fel, fogkefével?

2023. febr. 7. 11:43
 69/81 A kérdező kommentje:

"Jó nagyot puffant. Volt vagy 80 kiló."


Meg is érdemelte az elmebeteg alkoholista rohadék.

2023. febr. 7. 11:49
 70/81 anonim ***** válasza:
100%

Mivel, mivel? Kézzel. Egy vödör + felmosórongy + valami felmosószer. Ez volt a fókázás.

Mit gondolsz hogy tudott ráülni a nyakunkra...

2023. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!