Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A kelet-ukrajnai háborút...

A kelet-ukrajnai háborút lehetne rendezni a dél-szerbiai konfliktus mintájára és ahogy Koszovót függetlenné nyilvánították, úgy Donyeck és Luhanszk is függetlenséget kapna?

Figyelt kérdés

A NATO agresszió után Koszovót többé már nem adták vissza Szerbiának, de a tartomány Albániával sem egyesülhet. Ez így egyfajta kompromisszumos "megoldás", bár igaz, hogy az Amerikai Egyesült Államok, nyugati nagyhatalmak ezen döntésébe a szerbek és az albánok sem törődtek bele teljesen.


A mostani háború lezárására is felmerülhetne egy ilyen kompromisszum, hogy a Donbaszt nam kapja vissza Ukrajna, de Oroszországgal sem egyesülhetne, hanem függetlenné nyilvánítanák. A háború elején ez Oroszországnak is megfelelt névleg. Bár a koszovói rendezéshez hasonlóan itt is probléma lehet, hogy a szemben álló felek nem biztos, hogy beletörődnek ebbe. Lehet, hogy az ukránok és az oroszok is mást szeretnének végül e helyett.


Viszont számos előnyt is kínálna. Ahogy Szerbiában sikerült véget vetni ezzel a két éves polgárháborúnak, szerb-NATO háborúnak, úgy Kelet-Ukrajnában is véget érhetne a 2014 óta folyó polgárháború és az egy éve pusztító ukrán-orosz háború. A béke a gazdasági fejlődést is segítené. Szerbia és Koszovó is ma már jobb helyzetben van, mint húsz évvel ezelőtt.


A NATO, Nyugat számára siker lehetne, hogy megmarad az a második világháború óta többé-kevésbé fennálló nemzetközi rend, melyben továbbra sem lehet katonai agresszióval, erőszakkal megváltoztatni az országhatárokat, területeket növelni más kárára, az annexió tilalma nem sérülne, nem keletkezne veszélyes precedens, mely mintát később akár más országok követnének területeik növelésére.


Oroszország számára pedig azért lenne siker, mert így elmondhatná, hogy a hadművelet sikeres volt, felszabadították a Donyecki és Luhanszi Népköztársaságot, kelet-ukrajnai orosz kisebbséget. Az új államok pedig oroszbarát külpolitikát folytatnának, szövetségesként szolgálhatnak hosszú távon.


Ukrajna számára az lehetne siker, hogy a folyamat során a másik két megyét, Herszont és Zaporizsjét visszakapnák, innen ki kellene vonulni az orosz haderőnek. A háború után pedig koncentrálhatnának a fejlődésre, modernizációra, EU csatlakozás felkészülésre.



2023. jan. 15. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Natonak meg kéne bombáznia Ukrajnát és vége lenne a hábinak.
2023. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Nem akarlak elkeseríteni de a háború után Koszova még 10 évig Szerbia része volt, csak békefenntartók állomásoztak az országban.

Kelet-Ukrajnában az a probléma, hogy mivel az ottani orosz lakosságot is bombázták így többségük az oroszok ellen fordult. Meg Putyin nem is menne bele, mert tudja, hogy Oroszországnak így is úgy is vége van.

2023. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem.


Akkor lehetne, HA:

- odamenne a térségbe egy katonai erő, ami annyival erősebb mindenkinél és annyira ledominálja a harcteret, hogy nincs értelme vele szembeszállni.


Gyakorlatilag amikor két kisgyerek összeverekszik az iskolában, akkor jön a kétméteres tornatanár, leb-sz mindkettőnek egy-egy sallert, a sarokba zavarja őket, és akkor vége a bunyónak.


Ezt történt a balkánon, ott két kis hülyegyerek ugrott egymásnak, és a NATO, a kétméteres tornatanár odament, és rendet rakott.


De Ukrajnában teljesen más a helyzet.

2023. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy lehetséges forgatókönyv, csak még nem tartunk itt. HA 3-5 év múlva nagyjából ugyanezek a frontvonalak (valószínűleg nem így lesz), és mindkét fél teljesen kifulladt és elvesztette a morálját, akkor kiegyezhetnek valami ilyesmiben. De jelenleg az oroszok csak úgy hajlandóak "tárgyalni", hogy de facto Ukrajna feltétel nélküli megadása a feltétel, amit az ukránok nyilvánvalóan nem engedhetnek meg.


Szerbiában ezt ki tudta kényszeríteni a NATO, mert nem volt atomfegyverük. Most nem tudunk semmit kikényszeríteni, mert ha eszkalálódik ez a háború, az minden túlzás nélkül a földi élet végét jelentheti. Legalábbis a szárazföldi élet végét. Úgyhogy lavíroznunk kell az Ukrajna támogatása, és a háború eszkalációjának elkerülése között.


Úgyhogy ez jelenleg teljes mértékig Oroszország és Putyin kitartásán múlik.

1) Az orosz emberek mennyit viselnek el, mielőtt fellázadnának

2) Ha nem lázadnak fel az emberek, Putyin mennyire hajlandó tönkretenni az országát

2023. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, hiszen ezek a területek már csatlakoztak Oroszországhoz, ebből már nincs visszaút.
2023. jan. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 meszike91 ***** válasza:
Nem. Ez nem elfogadható egyik fél számára se.
2023. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!