Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

[link]


Én ezzel most teljesen egyetértek. Tele van a honvédség őskomcsikkal, nyilván szükség van a vérfrissítésre, máskülönben nem lesz vonzó a fiatalok számára a katonai pálya. Benne van a cikkben is, hogy utat engednek a fiatalabb tiszteknek.



2023. jan. 19. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Az életüket tették a haza védelmére..?Semmit nem kellett csinálniuk az egész szolgálati idejük alatt.

2023. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező

Jó ballib szokás szeint félig sme olvasol el egy cikket, kimazsolázol belőle pár szót és megpróbálsz vele hergelni másokat.

Ehhez képest az igen rövidke cikkben ez van leírva:

"A rendelkezés szerint azon katonák szolgálati viszonyát, akik a 45. életévüket betöltötték, és legalább 25 év tényleges szolgálati viszonyban töltött idővel rendelkeznek, a honvédelmi miniszter egyoldalú döntéssel és kéthavi felmentési idővel megszüntetheti.

– Új juttatási formaként bevezettük a honvédelmi szolgálati juttatást, ami megilleti őket a nyugdíjkorhatár eléréséig abban az esetben is, ha közben munkát vállalnak. A juttatás alapja az utolsó illetmény hetven százaléka. Egy 55 éves katonatiszt például, akinek a jelenlegi illetménye havi bruttó 1,1 millió forint, havi bruttó 616 ezret kap a honvédelmi szolgálati juttatás jogcímén – nyilatkozta Bobrovniczky Kristóf a Magyar Nezetnek."

Vagyis a szegény kirúgott katonatisztek ezentúl nyugdíjazásukig havonta megkapják az utolsó illetményük 70%-t és mellette dolgozhatnak bárhol, bármit.

Szerintem nem kis elismerése az eddigi szolgálatuknak ha minden külön megkötés nélkül megkapják ajándékba az utolsó bérük 70%-t minden hónapban amíg nyugdíjba nem mennek 65 évesen, nem fogsz találni az olimpiai bajnokokon kívül olyanokat, akiknek ennél többel köszönné meg az országért nyújtott tevékenységét az állam.

2023. jan. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elolvastam azt a részt is. Nem egy nagy durranás, én szakmunkásként, cnc programozóként keresek annyit.
2023. jan. 19. 20:51
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

#3 És megkapd a 70%-t nyugdíjas korodig havonta ha felmondanak a munkahelyeden és máshol kell dolgoznod?

Akkor sem nagy durranás ha a következő állásodban ezt IS megkapod minden hónapban a fizetéseden felül?

2023. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 hagyd a kérdezőnek komoly szövegértési nehézségei vannak..
2023. jan. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Jogos! :)
2023. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ti nem értettétek a kérdést, leírtam, hogy egyetértek vele. A második válasz nem is a kérdésre érkezett.
2023. jan. 19. 22:07
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

2. Ha már idéztél, akkor azt is tudnod kellene, hogy a 70% évente 2%-KAL CSÖKKENNI FOG A NYUGDÍJAZÁSIG.

Igy már másként fest a dolog. Nyilván van ennek a döntésnek egy olyan oldala is, hogy a számukra nem kívánatos tisztektől így szabadulnak meg.

2023. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 Nem a kérdésre?

Amikor az a kérdésed, hogy "Mi a véleményetek erről?" és betettél egy linket - majd kimásoltam neked a linkedről részt, hogy azt szándékosan kihagytad miközben abban van a lényeg?

Hmmm.. Akkor mi lenne a válasz a kérdésedre? 42?

2023. jan. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet!

Azzal értek egyet, hogy az érintettekkel el kell végeztetni az éves megmérettetést és - részrehajlás, előre lezsírozás, ismerősök kapcsolatainak felhasználása nélkül - kiértékelni.

Aki ténylegesen megfelel a beosztásával és az életkorával összeegyeztethető feltételeknek egy beosztás betöltéséhez, azokat megpályáztatnám az összes beosztásra magát felkészültnek érző és pályázó főtiszttel/tábornokkal.

A pályázatokat úgyszintén független testülettel értékeltetném ki - és hogy a függetlenség biztos legyen azonosító kódokat használnék azonosításra, - senki nem tudhatja a kiértékelők közül, hogy ki adta be az adott pályázatot! Aki ezen a pályázaton nyer, azé a beosztás, aki nem felel meg, az alacsonyabb beosztásba kerül vagy ha nincs a rendfokozatához igazodó beosztás, akkor lenne kénytelen a testületből kiválni.

Emlékeztetőül írom, hogy az évek múlásával sikerült annyira átszervezni az oktatási rendszert a testületen belül, hogy számos beosztásra egyszerűen nem történt minimum 10 éve szakképzés, - fizikálisan nincs, aki váltsa az idősebbeket! -Ilyen beosztásokat is fel lehetne tölteni itt-ott feleslegessé váló, de képzett és pályáztatható emberekkel! Érdemes ezen elgondolkozni, mielőtt elkövetik ismét minisztériumi szinten ugyanazt a hibát, amit 1991-ben is, - hogy mindenféle hatásvizsgálat nélkül egyszerűen az utcára szórták a jól kiképzett teljes hivatásos állományt - és csak az esztelen rombolást végrehajtó henteseknek volt beosztásuk! Volt idő, amikor gyakorlatilag "nem volt légvédelme" az országnak és a többi alakulatoknál is csak a roncsderbi ment, - mert a még működő felszerelésekhez sem adtak alkatrészt, ill. kivonták a rendszerből. Ahhoz képest nem volt ez olyan rossz eredmény - a mekk mesterek szerint, - hogy az induló alap szerint szerződés szinten elismert légvédelmünk VOLT! Nem, nem a szerződést sírom vissza, de az esztelen pazarlást és pusztítást, amit az egymást követő "Honvédelmi Miniszterek" elkövettek, nem lehet kritikus szó nélkül hagyni, - de ez már nem az a történet, amiről a kérdésre adott válasznak kell szólnia!

Tehát: aki nem egy papírhadsereg része akar lenni, annak kellene még esélyt adni - szerintem! Sarkalatos pontja az általam leírtaknak a pártatlanság, függetlenség, - ezért lenne fontos a pályáztatások anonimitása, - de aki veszi az akadályt, azt nem kellene megfosztani a további lehetőségektől!

Ami pedig ezeket a visszamenőlegességet nem nélkülöző megoldásokat illeti, több, mint gyomorforgatónak tudom csak minősíteni!

A "96-os törvény" is azért volt "izgalmas", mert az is szívott, akinek egyetlen napon múlott a számára kedvező eljárás és az is, akinek 15 év, - ahelyett, hogy a vonal meghúzását követően hagyták volna "kifutni" az x, y kondícióval felvett állományt (persze ez nem mentesítette volna a régieket az újabb körülményekhez való igazodás alól, - mint a fizikai felmérő) és az újonnan aláíróknak elmondták volna, hogy

"Öreg!

Már nem érvényesek az eddigi kondíciók!

Ismertetem veled a változásokat!

a.,...

b.,...

c.,...

d!

Csak akkor írjál alá, ha elfogadod feltétel nélkül ezeket az új kondíciókat!"

PONT!

A testületi átszervezéseknél én alapvető problémának vélem a visszamenőlegesség intézményét!

Az egyik probléma pont az velünk, magyarokkal, hogy arányait tekintve sok az olyan magyar ember, aki csak szélsőségekben képes gondolkodni - és mindent csak fekete-fehérben képes látni, értelmezni!

2023. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!