Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sztálin fejében annak idején...

Sztálin fejében annak idején komolyan megfordulhatott a gondolat, hogy Hitlerrel közös szövetségben Németország és a Szovjetunió elfoglalhatná a fél világot?

Figyelt kérdés
Az ideológiai ellentétek dacára...?

2023. márc. 12. 11:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Ez részben meg is történt, felosztották Európát. Európán kívül Németország nem igazán volt tényező.
2023. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Látod. Pont az az ember aki senkiben sem bízott, aki a saját társait kivégeztette volt olyan naiv hogy hitt Hitlernek.
2023. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolhatta azt, hogy nem az ideológia számít, hanem a geopolitika.
2023. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arra nem gondolt Sztálin, hogy Lengyelország felosztásával kvázi az ugródeszkát osztják meg a németekkel.
2023. márc. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ő meg akarta volna támadni Németországot is később.
2023. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
86%
Sztálin is nacionalista volt, csak orosz kiadásban.
2023. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 AxumFlyer ***** válasza:
72%
A szovjet-német barátság az I. vh. után kezdődött, mert mindkét ország partvonalon kívülre került. (Lásd Rapallói egyezmény 1922.) A II. vh. előtt kifejezetten együttműködtek, lásd Molotov-Ribbentrop paktum, Kelet-Európa felosztására. Ideológiai kulonbsegek nem voltak, mindkét ország szocialista volt.
2023. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 kürasszír ***** válasza:
100%

# 7


Hogyne lettek volna ideológiai különbségek. Méghozzá óriásiak.


1.) A nemzetiszocializmus egy extrém nacionalista, szélsőjobboldali ideológia, amely fő szellemi alapja éppen a hatcos antikommunizmus. A kommunizmus ellenben szélsőbaloldali, internacionalista ideológia.


2.) A nemzetiszocializmus a éppen a hagyományos német elitekkel, a nagytőkével, az arisztokráciával, a tisztikarral szövetkezve jutott hatalomra. A szovjet kommunizmus ezzel ellentétben a hagyományos eliteket megsemmisítette


3.) Hitler gazdaságpolitikaja kapitalista volt, a magantulajdonon alapult, a német pénzügyi és ipari nagytőke pozícióit megerősítette. A szovjet kommunizmus ezzel ellentétben megsemmisítette a magantulajdont.

2023. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

A lenini és a sztálini kommunizmus értelmezések között is vannak olyan különbségek, hogy csak na, és már Sztálin életében is önmaga paródiájává vált az egész, csak mellé még vérengzéseket is rendeztek.


„A villa ki volt világítva lampionokkal, és színes selyempapírokkal volt díszítve. A bejárat előtt jobbra vadászok álltak díszegyenruhában, balra pártifjúság kék inggel és vörös nyakkendővel. Az ünnepelt ugyanis nemcsak pártember, hanem természetesen vadász is volt. Oldalt a parkolóban állt néhány amerikai limuzin, két szovjet katonai kocsi, több motorkerékpár és néhány hintó. Egy rendőrségi autó is jelen volt…”1 – visszaemlékezés-kötetében Merán Fülöp tudósít egy emblematikus, 1946-os eseményről, a csákberényi párttitkár születésnapjáról.


– „Egy hosszúkás asztalon sült malac, kaviár, pulyka. És vaddisznóhús, fácánsült és töltött liba. Ólomkristály kancsókból töltögetik a poharakba az erős Merán-borokat csókakői és orondi elkobzott szőleinkből. Hölgyek is jelen vannak, részben csinosak és az új divat szerint öltözve. A háziasszony nagyon elegáns és szép.” A leírásban szerzőnk a házigazdáról is megemlékezik: „A pártvezér ezen a napon 40 éves lett. Jó kedve van, és elég szimpatikus.”


Rákosi nemcsak a ,,magyar nép bölcs vezére", hanem Sztálin legjobb tanítványa is volt, még ilyen részletekben is másolta.


Nekik jó volt a kommunizmus, de az átlagembernek nagyon nem.


Pár hülyén kívül senki nem hitt benne. Még Sztálin sem. Hataloméhes diktátor volt, nem több.

2023. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Sztálin egy percig sem bízott Hitlerben, tudta hogy előbb-utóbb lesz háború, de annak az időpontját későbbre várta. A Baltikum és Kelet-Lengyelország annektálásával azt hitte ott lesz ütközőzóna és I. Vh-s módon ott alakul ki majd állóháború (ezért dobták át a SZU hadseregének színe-javát ezekre a területekre). Politikailag úgy gondolta amíg a németek viaskodnak az angolszászokkal addig ő otthon "rendet rak", újraszervezi a hadsereget a tisztogatások után és katonailag is felkészül. Illetve benyomul a "résekbe" amit nem tudnak tartani. Ezzel párhuzamosan fasírtban volt a Japánokkal is, s tudott a japán-német összeborulásról is.

Egy végtelenül opportunista ember volt, aki kizárólag érdekből "barátkozott". Amíg érdeke volt a "barátság", de ha az érdeke úgy hozta akkor azonnal lelkiismeret-furdalás nélkül hátbaszúrt bárkit.

2023. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!