Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Elmagyarázná nekem valaki ezt...

Elmagyarázná nekem valaki ezt a németek nem költöttek haderőre toposzt?

Figyelt kérdés

Mert GDP arányosan valóban kevesebbet költöttek, mint mondjuk a franciák akik hasonló méretű ország, de nominálisan kb. ugyanannyit költenek katonai kiadásokra az elmúlt 3 évben.


2000 óta a franciák 1037 milliárdot költöttek, a németek 890 milliárdot.


Nem értem, hogy a francia költés 85%-ból hogy lehet nekik egy elavult rossz hadseregük, míg a francia 100%-ból hogy lehet egy jó sereg.

Arról nem is beszélve hogy a németeknél a 890 milliárd szűk 190 ezer katonára van elköltve, míg a franciák 1037 milliárdja 300 ezerre.


És most jön a poén, a rettegett Oroszország aki ellen növelni kell a katonai költéseket, 2000 óta 1126 milliárdot költött.


Tehát nem értem, most vagy elég pénzt fordítottak erre, vagy mindenkinek gyenge elavult serege van aki "csak" 1000 milliárdot költött az utóbbi bő 20 évben, több százezer katonás hadsereg fejlesztésére/fenntartására.



2023. márc. 15. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt el is lehet szórni, meg nem hatékonyan elkölteni. Ezt olvasd át:


[link]

2023. márc. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg ezt:


[link]

2023. márc. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A németek nagyon drágán vettek mindent, a beszerzéseiken csillagászati összegen kevés eszközt vásároltak, a fizetések magasak. Az oroszok 3-4 hasonló kaliberű eszközt vettek annyi pénzen, a fizetések a németnek alig a tizede-ötöde. A fejlesztéseknél ugyanez van, az oroszoknál jóval olcsóbb kifejleszteni és gyártásba vinni egy új technológiát, mint nyugaton, míg a németek arra költötték a pénzük, hogy lmbtq propektusokat gyártassanak, genderbarát wc-ket alakítsanak ki az akárhány nemnek, a haderőfejlesztésre már nem jutott sem pénz, sem energia.
2023. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez is tanulságos:


[link]

2023. márc. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A fejlesztéseknél ugyanez van, az oroszoknál jóval olcsóbb kifejleszteni és gyártásba vinni egy új technológiát"


Pardon, ennek pontosan az ellenkezője igaz: fejleszteni majd gyártási kapacitást kiépíteni elképesztően drága mulatság. Pont ezért nem is igazán voltak jelentős, önálló eszközfejlesztései a SZU összeomlása óta Oroszországban. Illetve ami volt, az majdnem mind zátonyra futott, mint most az Armata.

2023. márc. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!