Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszoknak nincs atomrakétá...

Az oroszoknak nincs atomrakétájuk. Akkor miért nem támadjuk meg őket a NATO?

Figyelt kérdés

Sokat olvasom a fórumokon, azt hogy az orosz technológia elavult. Hiába van nukleáris fejük (atombomba), de rakétáik már nincsenek, amik ezt célbajuttatnák. Akkor miért kell félni tőlük? Simán gyalogsággal el lehet foglalni oroszországot


Ebben a kérdésben egy látszólag szakértő írta le : https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__.. A 13-as és 22-es válaszban. Idzek : Oroszország a stratégiai atomfegyvereinek a töredékét tudja csak rakétákkal célbajuttatni, mert alapvetően a bazi nagy orosz nukleáris arzenál célja NEM AZ, hogy bevethető legyen," ..."de SEMMILYEN atomfegyver nem képes egy területet lakhatatlanná tenni. A világ összes atomfegyverében együttesen nincs annyi hasadóanyag, ami egy atomerőműben van, és még egy atomerőmű felrobbanása sem tenne egy kontinenst lakhatatlanná." ... "A cikk meg teljesen komolyanvehetetlen, 40 megatonnányi hidrogénbombával nem lehet egy Texasnyi területet elpusztítani, a ruszkik egyszerűen hazudnak. 40 megatonna egy nagyváros elpusztítására elég." ... Az oroszoknak összesen kb. 200 bevethető ICBM-jük van. Amiből sok van nekik, az a nukleáris robbanófej, de ezeknek csak a töredékét tudják célbajuttatni, mert az ICBM-ek és egyéb célbajuttatórendszerek fenntartása DRÁGA, Oroszország meg CSÓRÓ. Összehasonlításképpen az USA többet költ csak a nukleáris arzenáljára, ideéértve a célbajuttatórendszereket is, mint az oroszok a teljes haderejükre. Az orosz atomfegyverek és célbajuttatórendszerek kb. 2/3-a hosszútávú raktáron van, azt meg láthattuk, hogy mennyire vigyáznak ezekre az eszközökre. Példának itt egy videó, ahol a Luhanszki Népköztársaság katonái próbálnak egy raktárból kiráncigált légvédelmi rakétát használni: https://www.youtube.com/watch?v=6IwqmezeSuQ



Rakétákat és atomfegyvereket nem lehet csak úgy elrakni raktárra, ezek FOLYAMATOS karbantartást igényelnek, az üzemanyagot és az alkatrészeket periodikusan cserélni kell, különben az idő vasfoga szépen megeszi őket.



Ez itt a képen nem egy bontó, vagy egy szeméttelep, hanem az oroszok egyik hosszútávú raktára: [link]



Ez itt szintén: [link]



A hosszú távú raktáron lévő eszközök töredékét lehet egyáltalán újra bevethető állapotba visszahozni, és az sem két perc. És itt még a faék egyszerűségű harckocsikat is teljesen leamortizálják, szerinted majd pont a sokkal karbantartásigényesebb rakétákat majd valahogy meg tudják szerelni?"


Mi lejet az igazság e téren?



2023. máj. 7. 14:28
A kérdező szavazást indított:
Az oroszoknak vannak atomfegyvereik és célba is tudják juttatni
Az oroszok nem képesek célbajuttatni at atomfegyvereik, mert elavultak
39 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Istenem, ekkora marhaságot. Nem unod még?
2023. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Bocs, de most kérdeztem először. Kérlek akkor világosíts fel
2023. máj. 7. 14:32
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

ilyen hosszú kiírás után felmerül a gyanú, hogy a kérdező unatkozik.


A válasz: a nato nem támadásra van kitalálva, hanem védekezésre...ezt tudnod kellene.

2023. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor miért nem támadjuk meg őket a NATO?"


Mert a NATO egy védelmi szervezet.


Az oroszoknak bőven van bevethető nukleáris fegyvere és rakétája is, legfeljebb abban lehet vita hogy ezeknek a száma mekkora. A linkelt kérdésben a 13 és 22 kissé indulatokkal teli túltolt válaszokat ír, de ezek alapja egyébként valós.


Nem tudom hány bevetbető ICBM áll rendelkezésükre az oroszoknak,gyanítom több mint 200 de ha csak 200 az is sok. Az összes konkurens nagyvárosnak jutna egy :D


Abban is igaza van, hogy az atomarzenál fenntartása drága és az oroszoknál kevés a forrás. A '90-es évek elején pl komoly gondok voltak a legfontosabb fegyverhordozókkal: az atomtengeralattjáró flottával. Nem volt pénz az üzemeltetésre sem...


A nukleáris arzenál fenntartása egy vagyok, az amarikaiak katonai költségvetése nyilvános,egyszer egy kérdés miatt kikerestem, ott a mostani modernizálási program előtt valami évi 30-40 milliárd dollár ment el a nukleáris arzenálra, míg az orosz katonai költségvetés összesen 60 milliárd. Abban én is biztos vagyok, hogy az orosz leltárban szereplő több ezer nukleáris eszköz nem mind bevethető, a karbantartások, felújítások, hasadóanyaggyártás el van csúszva és simán el tudom képzelni, hogy ezek akár fele csak papíron alkalmas azonnali bevetésre, de azért a második fele is rettenetesen sok :D


A valós számokat nem tudjuk, nem látunk a színfalak mögé de ezt leszámítva a linkelt kérdésnél nem írtak hülyeséget. Van orosz atomarzenál, van működőképes orosz atomarzenál, hogy mekkora...


Amikor Kína csatlakozott a nukleáris hatalmakhoz akkor egy 300 töltetes arzenált épített fel és évekig/évtizedekig tartotta is a számot. Mindenki komolyan veszi Kína nukleáris erejét, annak ellenére hogy a készleten lévő fegyverek száma kevesebb mint 1%-a annak, amit a hidegháború alatt a szovjetek birtokoltak :D

2023. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Rövid válasz: amit 3-as írt: a NATO egy védelmi szövetség, nem egy támadó katonai szövetség. Arról szól, hogy ha valaki megtámadja az egyik tagállamot, akkor ezt teljes erővel minden nap megtorolja.


Hosszabb válasz: a NATO védelmi katonai szövetség, és az atombomba nem játék. Nem egy eset volt a történelemben, ahol az atomenergia erejét szívták meg az emberek - pl. Fukushima, Csernobil, Nagasaki, Hiroshima..

Ha megindulna a NATO az oroszokra, tény, hogy egy csomó rakétát még a levegőben le tudna kapni, de attól még az atom felrobbanna, csak a levegőben terjedne szét (meg a földön, ami fölött felrobban).

Egy biztos, hogy több ezer atombomba felrobbanása nem lenne egészséges a bolygó számára, még ha x határon belül történik sem. Ezért nem is hiszem, hogy valaha atombombázni fognak az oroszok és a NATO egymásra, mert egyszerűen nem nyerne senki a legvégén.

2023. máj. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
60%

Mert senki sem akarja megtámadni Oroszországot, ellenben Oroszország meg akarta támadni Ukrajnát és meg is támadta Ukrajnát.

Ha nem támadták volna meg Ukrajnát, továbbra is venne tőlük a Nyugat olajat és gázt.

2023. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
26%

Azért az megvan, hogy az nem úgy volt, hogy Putyin egy szép reggelen a hasára ütött, hogy "na most megtámadjuk Ukrajnát"?


Ennek azért előzményei voltak, amelyek 8 éven keresztül érlelődtek. Amit el lehetett volna kerülni, ha az pld. az EU-nak eléri az ingerküszöbét az, ami Ukrajnában történt.


Az ukrán kormányerők még akkor is lőtték Donbaszt, amikor az oroszok már a határon álltak. Belháborúnak nevezték azt, hogy ukrán kormány saját lakosságát bombázta.


Aztán jöttek az oroszok, és a velejéig korrupt ukrán kormányzat hirtelen a demokrácia zászlóvivőjévé lépett elő. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem felfordul a gyomrom.


Ahogyan attól is, hogy én a rendszerváltáskor komolyan hittem abban, hogy ezután senki sem mondja meg nekem, hogy mit gondoljak, érezzek, mondjak, aztán most rájöttem, hogy ezek semmiben sem mások.

2023. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%

"Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem felfordul a gyomrom."


Nekünk is tőled :D

2023. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
61%
Ellenben van olyan rakétája az orosznak, ami kivédhetetlen az USA-nak, és nem atom.
2023. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Jeffrey Spender ***** válasza:
18%

#6


Ez az út 2014-ben kezdődött a kijevi, a nyugatiak által pénzelt és aktívan támogatott eseményekkel. Sajnos törvényszerű hogy háború lett belőle, nem maradhattak volna meg befagyott konfliktusban. Most meg csodálkoznak ...


Mondom úgy, hogy az oroszok is sokkalta okosabban és finomabban reagálhattak volna.

2023. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!