Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar honvédségnél tényleg...

Magyar honvédségnél tényleg azonnal kivégeznek ha megtagadod parancsot?

Figyelt kérdés

Mármint nem békeidőben hanem ha háború lenne.


Ezt itt a gyakorin teljes bizonyossággal állították sokan ilyen háborús típusú kérdéseknél.


Valódi hivatásos, szerződéses katonák ezt meg tudják erősíteni?


Kerestem de ilyen típusú jogszabályt, katonaságra vonatkozó törvényt nem találtam. Börtönbüntetés találtam ezzel kapcsolatban.


Ez az azonnali kivégzés ez akkor ilyen hadijog, tehát háborúban lép életbe?

Ennek a hivatalos leírása hol érhető el, szeretném elolvasni.



2023. máj. 20. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Ennek a hivatalos leírása hol érhető el, szeretném elolvasni kényelmesen a karosszékemben ülve, vörösbor kortyolgatás közben.:-)

Ezt sehol sem fogod elolvasni. Max annyit, hogy hazaárulás. Ennek büntetése a parancsnok feladata ha a helyzet azt hozza, mert nem lehet kivárni vele a hadbiroság tárgyalását éppen a háborus körülmények miatt. Folytassam, vagy már képben vagy?

2023. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

# 1


Jelenlegi hivatásos katonák véleménye érdekelne.


azért kösz de a válaszod nem releváns

2023. máj. 20. 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs halálbüntetés, ezen nem változtat egy háború sem. Még az első és a második világháborúban sem volt kivégzéssel büntethető a parancsmegtagadó, azóta pedig még kötelesség is, ha a parancs törvényellenes.


Persze ez csak az elmélet; amikor az állami fennhatóság gyakorlatilag megszűnik, akkor anarchia van, bárki megtehet bármit következmények nélkül. Ezután szokott jönni a rendrakás, amikor a hatóságok újra átveszik a kontrollt és ha gyakran igazságtalanul is, de kemény kézzel rendet raknak, hogy helyreálljon a rend.

2023. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A hatályos jogszabályok szerint nincs halálbüntetés (magánvéleményem pedig hogy hasznos lenne - ld. a pedofil gyerekgyilkosokat a f.szért etetjük életük végéig). Ettől egy rendkívüli helyzetben elég hamar át tudnak íródni a jogszabályok... egy háborúban meg nem a "jogászkodás" megy ha nagyon-nagyon rezeg a léc, hanem a gyors döntések.
2023. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
helyben
2023. máj. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 5


tehát te jelenleg hivatásos vagy.


És akkor ez így hogy van mennyi embert öl meg egy átlag tiszt ilyen formán?

2023. máj. 22. 13:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagy loturot vegeznek ki. A parancsnokod alkalmazhat fegyvert ellened, elsosorban hogy leállítson, ha nagyon elgurul a gyógyszered es veszelyezteted a sajat csapatodat, és ha nincs mas lehetőség akkor kapsz halalos lovést.



És akkor ez így hogy van mennyi embert öl meg egy átlag tiszt ilyen formán

0, azaz nulla. Ilyensmire itt nem nagyon van példa.

2023. máj. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

# 7


Én is gondoltam hogy ez még háborúban sem úgy van hogy te ahogy kedved tartja, akár ellenség akár a saját beosztottad, úgy végezheted ki őket

ahogy éppen kedved tartja.


Ez a háborús jog láthatjuk utánamegy a katonáknak, irakban és afganisztánban is szolgált katonák is ülnek életfogyton mert megöltek olyanokat akiket nem lett volna jogszerű.


Hát még akkor a saját embereidet majd úri kedved szerint lövöldözheted agyon?

2023. máj. 24. 16:05
 9/10 anonim ***** válasza:
a háborúban a katona ha ilyen helyzetben 2 döntést tud hozni jogszabály ide vagy oda ha a szemében hazaárulást követtél el vagy azonnal cselekszik vagy a harc végeztével kiad és a gyorsan itélő bíróság dönt a sorsodról
2023. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem nincs leírva, de ha háború van, bármi történhet veled, és senki se fogja azt bizonygatni, hogy nem az ellenség végzett veled...
2023. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!