Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan törtek át az orosz...

Hogyan törtek át az orosz csapatok a Krímnél Kherszon megyébe 2022 február 24.-én? Miért volt ott azon a ponton ilyen gyenge az ukrán ellenállás hogy ott teljesen és azonnal át tudtak törni?

Figyelt kérdés

Elfogulatlan tények érdekelnek az eset kapcsán, ami előidézte azt a helyzetet, hogy az oroszok meg tudták szállni a dnyeper bal parti területeit kherszon és zaporizsja megyékben

Nem találtam semmiféle magyarázatot az esetre, pedig szerintem elég furcsa hogy a máshol egész keményen ellenálló és hevesen védekező ukránok gyakorlatilag komoly harc nélkül adták fel a szűkössége révén viszonylag jól védhető krími szorost Perekopnál

Pedig az ukránoknak ott is volt idejük felkészülni



2023. máj. 28. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
A pulóveres erre hivatkozva kéreget máig milliós "támogatásokat" meg leselejtezett stukikat.
2023. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Páran beszéltek erről anno, volt ott valami árulás/harcok nélküli visszavonulás vagy ilyesmi. Nem emlékszem pontosan. Tedd fel a kérdést facebookon Rácz Andrásnak.
2023. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 meszike91 ***** válasza:
100%
Én is úgy emlékszem hogy árulás volt az ukránoknál.
2023. máj. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól emlékeztek, ott vokt pár embere az oroszoknak -ott Egyedül! Jól felkészültek, ha másutt is így elókészítik már nem lenne független Ukrajna- akik Krím módjára átadtak mindent és azonnal.
2023. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem árulás volt hanem orosz túlerő. Az ukrán hadsereg akkor még nagyon nem az volt ami ma. Voltak ugyan már a NATO által részben felszerelt, kiképzett csapategységeik, már stabil volt a parancsközvetítési lánc (ami később perdöntőnek bizonyult), de kevés magas harcértékű egységgel rendelkezett. Azok meg le voltak kötve Dombaszban, Luhanszkban, illetve Kijev környékén tartalékolták őket.

A túlerőben lévő orosz támadás kevés, (pénzhiány miatt) rosszul felszerelt, akkor még motiválatlan ukrán csapatokat ért délen. Nem is koncentráltak az ukránok erre a térségre (Kijev fontosabb volt). Perekop tartása nem is lehetett reális cél. Gőzerővel visszavonultak a nagyobb városok felé, próbáltak riadóztatni, harckészültségbe helyezni a csapatokat és a parancsközvetítési láncot fenntartani az első napokban. Arról szólt az első 48 óra hogy ne essenek darabokra (s mint látjuk ez igen jól sikerült).

2023. máj. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van bárkinek bármi bizonyítéka vagy akár meggyőző érve vagy konkrétuma arra hogy árulás történt, vagy arra hogy szándékos visszavonulás?

Az árulás teória egy kicsit sántít, mert nincs senkinek semmilyen konkrét infója erről eddig. De amúgy sem egy árulás fog eldönteni egy csatát, láthattuk Mariupolnál is ahol tudjuk hogy egy Ukrán parancsnok önhatalmúlag megadta magát a tengerészgyalogosaival együtt

De az a csata is eldőlt anélkül is

2023. máj. 29. 09:38
 7/11 anonim ***** válasza:

"Van bárkinek bármi bizonyítéka vagy akár meggyőző érve vagy konkrétuma arra hogy árulás történt"


Leírtam: menj fel facebookra és kérdezz rá erre Rácz Andrásnál. Fog válaszolni. Ennyire lusta vagy vagy csak unalomból kommentelsz? :D

2023. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7#

Titeket kérdeztelek nem Rácz Andrást. Ha nem tudsz válaszolni akkor felesleges válaszolnod

Amúgy jó a tanács, és lehet kérdezni is fogom, de felesleges így erőltetned a válaszadás helyett

2023. máj. 29. 15:22
 9/11 anonim ***** válasza:

De ha szemmel láthatóan senki nem tud választ adni, viszont kaptál egy forrást akitől érdeklődhetsz akkor miért itt kapálózól érvekért és bizonyítékokért?


Miért futsz teljesen felesleges köröket? :D

2023. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Miért futsz teljesen felesleges köröket? :D"

Azokat a felesleges köröket csak te futod itt unalmadban, én a válaszokat várom a kérdésre, nem unatkozó hülyegyerekek beszólásait

2023. máj. 29. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!