Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Gond lehet a jelentkezésemnél...

Gond lehet a jelentkezésemnél a katonasághoz, hogy voltam eljárás alatt?

Figyelt kérdés
Lenne egy olyan hogy eddig kétszer voltam gyanúsított különböző ügyekből és az első ügyemet meg szüntették, tehát ott semmi nem lett de a második ügy miatt bíróságra kellet menni de, nem kaptam semmi büntetést csak annyit, mondtak hogy enye beny mert társ tettes voltam egy telefon lopásnál és kérdés az hogy ez szerepelni fog e erkölcsi bizonyítványon és hogy a katonasághoz szeretnék menni és ha szerepel a papíron az ügy akkor gond lehet e a jelentkezésemnél vagy akár más munkahelyen?
2009. jan. 24. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Az adott bírósági ítélet időpontjától függ (meg az ítélettől), hogy szerepel-e majd az erkölcsi bizonyítványon. De ennek a rendőrségen (asszem) utánaérdeklődhetsz.

És igen, hátrányt jelenthet. De azért ne csüggedj, nem feltétlen kizáró ok. (Mivel csak az erkölcsi bizonyítvány megléte a lényeg, nem pedig, hogy mi van benne.) A lényeg, hogy mikor beszélgetnek veled, ne hallgasd el. Mondj el szépen mindent róla. Hiszen később úgyis megtudják, rájönnek; és akkkor pillanatok alatt kiebrudalhatnak.

2009. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

El kell, hogy keserítsek, de szerintem nem fognak felvenni.

Nézd, ha katonának jelentkezel, nem sima erkölcsi bizit kell kérned, hanem a BM-től egy ún. fedhetetlenségi nyilatkozatot, amiben bizony minden benne fog szerepelni, minden olyan adat,ami arról tanúskodik, hogy valaha is gondod volt a HATÓSÁGOKKAL (itt nem sima polgári jogkörröl beszélünk - sajnos), pláne, ha figyelmeztetésben volt részed a telefonlopás miatt.(a figyelmeztetés is szankció, egy fokkal enyhébb,mint a felfüggesztett)

Ma már, ha sima vagyonőri tanfolyamot akarsz elvégezni, oda sem vesznek fel,ha van vmi "sarad", vagy ha fel is vesznek, elvégzed, aztán nem vesznek fel sehova, mert feltétel a "feddhetelenségi nyilatkozat" (nem erkölcsi bizi, nem ugyanaz!), ha hivatásos katona leszel, az hatósági jogkör, szóval saját magukat nem fogják "szemközt köpni", már bocs.Fű alatt persze bármi elintézhető, de ahhoz már igencsak közel kell lenned a tűzhöz, hogy az illető - aki beszervez - meg ne égesse magát...

A lényeget majd el felejtettem:erkölcsi bizonyítványnál 5 év, feddhetelenségi nyilatkozatnál 15 év az elévülési idő!

2009. jan. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
1.válaszhoz még annyit fűznék hozzá, hogy nem fognak veled kísérletezni, hogy nem nézik meg az erkölcsidet (kizárt dolognak tartom, hogy annyi elég volna);"ha lebuksz, utána kiebrudalnak", a hadsereg se hülye (meg az állambácsi),ha kiderül, hogy elhallgattál valamit, kapásból hadbíróság!
2009. jan. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 25. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk volt bent az osztályban egy katona toborozni, és azt mondta, hogy akinek valaha is volt valamilyen ügye, azt nem veszik fel.
2009. jan. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csaxólnék a nekem válaszolónak (én vagyok az első):

Katona vagyok.

De azért jó, hogy próbálkozol okos lenni. :)

2009. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!