Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Afganisztánban közúti...

Ha Afganisztánban közúti balesetben meghal két katona, az miért hősi halott és egyáltalán mit keresünk mi ott?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 22:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Azért hősi halottak,mert szolgálat közben haltak meg. Mi pedig,a Nato-tagjaként vagyunk ott rendfenntartó erőkként.
2011. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem lezsek népszerű, a véleményemmel, de SZERINTEM hősi halott lehet egy hazáját védő katona, de nem egy idegen országban harcló, megfizetett zsoldos.

Szerintem munkahelyi baleset volt.

Azért vagyunk ott, mert nekünk minden vesztes háborúban benne kell lenni mióta világ a világ.

2011. máj. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

"Szerintem inkább két szégyenhalott aki a nyugatot szolgálta."

- Na igen. De azért ha valami zűr van esetleg, akkor meg legyen itt a NATO és védjen meg minket, nem igaz? Bírom, mikor valaki felteszi a szemellenzőt...


Helmet:

Az előtted írónak igaza volt, a NATO tagság minket is kötelez egy-két dologra. Mi elvárjuk a NATO tagjaként, hogy védjék meg az ország szuverenitását, biztosítsák a területének védelmét, de ezért cserébe például ilyen szolgálatokat kell adnunk, meg radart építeni - akkor is ha nem tetszik!


Valamit - valamiért.


Pedro

2011. máj. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Pro Patria ***** válasza:
40%

Valahányszor ilyen történik, minduntalan felcsendül a kurucon, hogy "mit keresünk mi ott egyáltalán"?...


Hát elmondom: vannak olyan országok, ahol a hozzátok - jobbikos szittyamagyar taknyosokhoz - hasonló korú gyerekek mocsokban és szegénységben nőnek fel. Akiknek a napi betevő megszerzése is gondot jelent.

Mit keresnek ott tehát a magyar katonák? Iskolát építenek, vízvezetéket szerelnek, élelmiszert osztanak, és legfőképpen: őrzik a lakosokat a tálib gazemberektől.

Aki oda kimegy, nem a pénzért megy ki.


Mindezekért köpd le magadat legközelebb a tükör előtt elsétálva, hogy ezeket a talpig embereket "idegen ország zsoldosai"-nak degradálod.

2011. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

"Mit keresnek ott tehát a magyar katonák? Iskolát építenek, vízvezetéket szerelnek, élelmiszert osztanak, és legfőképpen: őrzik a lakosokat a tálib gazemberektől."


Az egész NATO csak iskolákat épít Afganisztánban, védik a helyi lakosságot, bohóckodnak a gyerekekkel, mályvacukrot esznek. Tulajdonképp a NATO a szeretet viszi el az afgánoknak! Most értettem meg!


A jelenlétnek semmi köze az afgán olajhoz, aranyhoz, uránhoz, lítiumhoz, és földgázhoz. Milyen naív vagyok és rosszmájú, hogy ezt feltételeztem.


A kérdésre: attól, hogy egy katona meghal, még nem lesz hősi halott.

2011. máj. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

"Na igen. De azért ha valami zűr van esetleg, akkor meg legyen itt a NATO és védjen meg minket, nem igaz? Bírom, mikor valaki felteszi a szemellenzőt..."


Bírjad gyerekem. Ez épp olyan mint mikor a rendőrök kapcsán mondják ugyanezt a hozzád hasonlók.

2011. máj. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

""Aki oda kimegy, nem a pénzért megy ki.

"

tévedsz. azért mennek ki mert nagyon is jól megfizetik őket, és nem kell sem vállakozást alapítani, sem egyetemen tanulni.

2011. máj. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

"Mindezekért köpd le magadat legközelebb a tükör előtt elsétálva, hogy ezeket a talpig embereket "idegen ország zsoldosai"-nak degradálod."


Én ezeket még embernek sem degradálom, természetesen veled együtt. Akkor én mit csináljak? :D

2011. máj. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

"Bírjad gyerekem."

Gyereked neked az öreg halál.


"Ez épp olyan mint mikor a rendőrök kapcsán mondják ugyanezt a hozzád hasonlók."

Ennek vajon mi köze a rendőrökhöz? Egyáltalán tudod, hogy miről van szó?


Tagjai vagyunk a NATO-nak? IGEN.

Mi akartunk belépni? IGEN.

Jár ez bizonyos jogokkal? (pl. védelem) IGEN.

Jó nekünk, ha megvédenek minket? IGEN.

Jár ez bizonyos kötelezettségekkel? (pl. szolgálat) IGEN.

Lesz@rod te a kötelezettségeket? IGEN.

Jellemző ez rád? IGEN.


Akkor nincs miről beszélnünk.


Pedro

2011. máj. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
Ne húzd fel magad, kedves 47 % - os, ilyenkor mindig eszembe jut az hogy a jobbik tagadja hogy náci, idegengyűlölő, multiellenes, igazából nincs is bajuk a cigányokkal, majd jön egy újabb elszólás, és még újabb....................Minden tiszteletem az elhunyt katonáké, bár azzal nem értek egyet hogy nem a pénz motiválja őket hogy odamennek. Bár nincs az a pénz, amiért én feladnám jól menő vállalkozásomat még akkor sem, ha többet ígérnének érte. Azért a bátorságuk tiszteletreméltó.
2011. máj. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!