Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Januártól már lesz sorkatonsas...

Januártól már lesz sorkatonsaság Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 14:58
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak újjáéled a hadkötelesek nyilvántartása. Ez azt teszi lehetővé, hogy szükség esetén megtörténhessen a tényleges behívás, ne kellejen egy vészhelyzetben az emberek felmérésével is vacakolni.
2011. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Tehát nem kell senkinek se bemennie, csak akkor, ha veszély fenyegeti az országot?
2011. nov. 25. 15:39
 3/45 anonim ***** válasza:
39%
Neked lehet be kell vonulnod.
2011. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
ha-ha
2011. nov. 25. 15:46
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bevonulni, csak meg akarják teremteni a bevonulás kivitelezésének gyakorlati lehetőségét, természetesen csak rendkívüli helyzetben.
2011. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, így már értem.
2011. nov. 25. 16:21
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell.
2011. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon jó lenne ha ismét visszaállítanák legalább egy évre a sorkötelességet. Rajtunk kívül szinte minden országban ez hazafias kötelesség,Izraelben még a nők is kötelezően valameddig katonák. Nem rég voltam ott két hétig és mindent igyekeztem jól megfigyelni. A mi fiatalságunknak is hasznára válna, ha egy kicsit edzésben lenne, fegyelemhez szokna, és arra is lenne ideje, hogy eltervezze későbbi életét. Az én férjem nagyon messze az otthonától csaknem három évig volt katona és nagyon jól kibírta. A mai fiatalok sajnos rossz testtartásúak, minden vírust bekapkodnak, gyengék, nincsenek edzésben,

igen is kellene a sorkötelezettség!

2011. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim válasza:

Előző! ez nem ennyire egyszerű.

Vannak ám magasan képzett szakemberek is, nem csak csavargók, akik dolgozva több hasznot hoznak az országnak mint katonaként.

+jól meg kéne szervezni azt hogy mit csinálnak a katonaság alatt, mert volt olyan is, hogy több kárt csinált mint hasznot. Volt aki csak lezüllött, rászokott a cigire, meg az alkoholra.

+ az edzettségről meg annyit, hogy a katonaság után visszalustulhatnak.

2011. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

"A mai fiatalok sajnos rossz testtartásúak, minden vírust bekapkodnak, gyengék, nincsenek edzésben."


Ez hülyeség szerintem. Ez olyan, mint amikor valaki, azt hangoztatja, hogy ha lenne sorkatonaság, akkor FÉRFI lenne a mai fiatalokból. Hát akinek ez a férfiasság, annak csak gratulálni tudok.


A katonaságról meg annyit, hogy ha az emberek tudnának viselkedni, nem lenne szükség ilyenekre. Sajnos ilyen nem lesz szerintem.

2011. nov. 27. 16:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!