Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mekkora az esélye egy polgárhá...

Mekkora az esélye egy polgárháborúnak magyarországon?

Figyelt kérdés
és szerinted mikor lesz?
2011. dec. 10. 22:52
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
vagy a csorók lázongnának bár ők valójában nem összetartók!! :-((((((
2011. dec. 11. 08:55
 12/34 anonim ***** válasza:
51%

"Az esélye szerintem,nemsok.Bár tüntetésből hamar átcsaphat.

"


Ja, csak nem itt. Valakit aki korábban ide írt idéznék: nem lenne ilyesmi mert mindenki haza akar érni a valóvilág esti összefoglalójára. Magyarországon annyiból áll egy tüntetés, hogy zászlót lengetünk és petíciót írogatunk. Persze a magyar tüntetések elengedhetetlen eleme a kürtöskalács árus és néhány focihuligán, akik maguk sem tudják, hogy mit is akarnak: a hős magyarságukat éltetni vagy a Fradit. Külön érdekesség, hogy a magyarsághoz, hogyan kapcsolódik egy mezei, kelet-európai porfészek focicsapata. Volt szerencsém élőben többször megtapasztalni, hogy milyen belevaló emberek is ezek a szabadságharcosok. Egyik esetben a Parlament előtt tüntettek és jól megmondták a tuti, hogy márpedig egy lépést sem mennek onnan amíg el nem megy a kormány, ezután elkezdett kicsit esni az eső és kiürült a terület csak néhány lézengő maradt, akik kiegyeztek abban, hogy írnak egy petíciót amit valami gnóm motorosok vagy kik elvisznek valahová..... Ennyit a hősies magyar forradalmárokról, akik egy kis esőtől megszeppennek, mint Budaházy az előzetes letartóztatásban.

2011. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
77%
Majd ha egymásra talál néhány százezer ember, akinek nincs már veszítenivalója. Bár ez nemtudom mikor fog bekovetkezni, hiszen itt alapvetoen alacsony ez a határ, ha van az embernek egy olyan állása, ahol keres havi 70 rugót, már azt is félti... és reggel bemegy dolgozni.
2011. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon minimális esély van polgárháborúra. Bármennyire is érezzük rossznak itthon az életet, egyáltalán nincsenek olyan körülmények. Ennél még sokkal lejjebb is lehet süllyedni.(valószínűleg fogunk is) Én éltem polgárháború súlytotta országban. Magyarország ahhoz képest maga a Paradicsom.
2011. dec. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
42%

A polgárháborúhoz fegyver is kellene.

A hatalom nagyon is fél az ellenállás lehetőségétől, ezért tett róla, hogy a lakosságnál ne legyenek semmilyen fegyverek. Emlékezzetek csak arra a h.lye Brad Pittes kellék sztorira.

Mégis ha lenne itt összefogás és az emberek milliószámra megindulnának, mit foghatnának a kezükbe? Kisbicskát?

Tankok, bombázók, gépfegyverekkel szemben???


1848-ban még a szuronypuskával szembe lehetett menni kaszával...

'56-ban a háború után a lakosságnál ottmaradtak a fegyverek, volt mit előszedni.


De ma? Mégis mivel harcolhatnánk?????


Líbiában a NATO (elsősorban Franciaország) gyorsan felfegyverezte a felkelőket és közben felülről a legújabb vadászgépekkel bombázta Kadhafi állásait. De még így is több, mint fél évig tartott a harc.


A magyar felkelőket ki fegyverezné fel??? Ki támogatná?

Senki.

Legeslegjobb esetben is max. egy hét után az utolsó hangoskodót is begyűjtené a hatalom...

2011. dec. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

"Ha nem csatlakoztunk volna az Eu-hoz és ezáltal nem mentek volna százezrével külföldre az itthon már munkát nem kaó fiataljaink már rég polgárháború lett volna. "


Ha nem csatlakozunk az Eu-hoz, akkor nem lenne teljesen szétverve a mezőgazdaságunk, nem lennének bezárva a cukorgyáraink és nem újítana minden második város főteret, mert csak erre kapott pénzt.

2011. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
17%
Én ha milliárdos lennék, a legutóbbi gyurcsányos tüntetésen amikor októberben a rendőreök elvetrék a népet, én fegyvert adtam volna az amberek kezébe. De sajnos csóri vagyok.
2011. dec. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
68%
Magyarok és cigányok között? :D ez jó.. :D
2011. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
64%
szerintem nagy !a cigányok ! bocsánat Hiperpimentáltak! egyre jobban ígérgetik hogy átveszika hatalmat meg hasonló baromságokat meghogy ök kiirtanak minket meg stb ... de tudjátok miért?? mert megengedjük nekik ! igen teis és meddig ?? enneknemlesz jó vége!
2011. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
6%

"A polgárháborúhoz fegyver is kellene.

A hatalom nagyon is fél az ellenállás lehetőségétől, ezért tett róla, hogy a lakosságnál ne legyenek semmilyen fegyverek. Emlékezzetek csak arra a h.lye Brad Pittes kellék sztorira. "


A feltételezett "fegyver megvonás" és az általad említett eset között semmilyen összefüggés nincs. A magyaroknak nyugodtan lehetne adni fegyvert. Egymást lőnék le úgyis, nem az ellenséget, nagy százalékuk meg saját magát lőné le :D.

2011. dec. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!