Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Gripen-szerződés meghosszabb...

Pro Patria kérdése:

A Gripen-szerződés meghosszabbításán, és a finn Mi-17-eseken kívül milyen korszerűsítések történtek még a Honvédségben?

Figyelt kérdés

A modernizált Ak-kat rendszeresítették? A Gepárd-fegyvercsalád új tagjait? A Rábával mi a helyzet? - most úgy tudom, fel akarják duzzasztani.

Az új páncélautó (talán Pulinak hívják) rendszeresítve lesz? Az osztrák tankok megvételéből lett valami?

Az amerikai UH-kat tényleg megkaptuk?

A tartalékos katonaság felállítása hogy áll jelenleg?


2012. márc. 13. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire tudok, válaszolok.

1. Modernizált AK-k: igen, rendszerben vannak, egyelőre Afganisztánban használják őket. Hogy további példányok modernizálva lesznek-e, mikor, mennyi és mennyiért, azt nem tudom.

2. A Gepárd fegyvercsalád: tudomásom szerint csak az M1 és a "kisgepárd", a Szép-puska van rendszerben.

3. Rába: úgy tudom, hogy legújabban páncélozott rábákat építettek, amiket Afgnisztánban már használnak is.

4. Új páncélautó: Komondornak hívják, és a nullszéria példányokat már tesztelgetik. Ha jól tudom, a rendszeresítésről esetleg évek múlva lesz csak döntés.

5. Osztrák tankok: az osztrák Leopard 2 vételből egyelőre nem lett semmi, a helikopterek és a Gripen-mizéria pénzügyi prioritást élvezett...

6. Az UH-k: nem kaptuk meg, ha jól tudom, még az amerikai kongresszus sem döntött a kérdésben, hogy egyáltalán eladják-e nekünk a gépeket.

7. Tartalékosok: erről nem tudok semmit.

2012. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszodat!

És várom még a többiekét is, ha valakinek van bármi más információja a haderőfejlesztésről, vagy az eddigiek kiegészítésével kapcsolatban.

2012. márc. 15. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:
A szép mesterlövészt úgy tervezték hogy leváltja az SVD-t de nem lett belőle semmi gyártottak egy pár szép-et és kész.Az SVD-meg maradt.
2012. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tartalékos katonaság már megvan és háború esetén őket is behívnák.
2012. dec. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!