Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Hadsereg, hadvezetés

A kérdés

Meddig volt kötelező bevonulni a seregbe itthon (Magyarországon)? Meddig küldték a behívót?

Körülbelüli évszám érdekelne, nem saccolások. Ha esetleg valaki tudja, írja meg legyen szíves, bárhol néztem, nem találok megfelelő információt.

Keress kérdéseket hasonló témákban: behívás, vonulás, Magyarország, behívó, hadsereg

2012. márc. 20. 21:03  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Ha jól emlékszem, 2004. májusában volt az utolsó bevonulás.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/11Időpont 2012. márc. 20. 21:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tehát amíg be nem lépett az ország az EU-ba?

# 2/11Időpont 2012. márc. 20. 21:16 Privát üzenet

Ez nem EU függő. Én is 2004-re emlékszem, de nyáron diplomáztam és épp nem kellett már bevonulnom.

Inkább az SZDSZ-nek volt egy fő célkitűzése a magyar sorkatonaság megszüntetése, mivel az MSZP végrehajtotta az SZDSZ követeléseit, így a sorkatonaság is felszámolásra került.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/11Időpont 2012. márc. 20. 21:32 Privát üzenet
Én 2005-re emlékszem, akkor érettségiztem. Katonai vizsgálatokra behívtak, de már bevonulni nem kellett. Előtte években még hordtam ki a postás barátommal behívókat a faluban.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/11Időpont 2012. márc. 20. 21:45 Privát üzenet

"A Medgyessy-kormány június 9-i ülésén döntött arról, hogy megszünteti a sorkatonai szolgálati kötelezettséget."

2004 november 3.án szerelt le az utolsó sorkatona.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/11Időpont 2012. márc. 20. 21:46 Privát üzenet

Első vagyok.

A 2004 biztos, mert novemberben volt az utolsó leszerelés. A májusi bevonulást innen számoltam vissza, mert emlékeim szerint akkor már csak 6 hónap volt a szolgálat.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/11Időpont 2012. márc. 20. 21:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem EU függő, de gondolom nem véletlen egybeesés, biztosan van összefüggés a dologgal kapcsolatban, ezért vetettem össze. Akkor 2004-ig volt sorozás. Köszönöm a válaszokat!

# 7/11Időpont 2012. márc. 21. 00:40 Privát üzenet

"Tudom hogy nem EU függő, de gondolom nem véletlen egybeesés, biztosan van összefüggés a dologgal kapcsolatban"

Nincs. De ha ezt az évszámból vontad le akkor ugyanezen logikát követve akár Bush újra választásával is kapcsolatba hozhatod.

"2004. november 2. – George W. Bush elnök ismételt megválasztása az Amerikai Egyesült Államokban."

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/11Időpont 2012. márc. 21. 04:24 Privát üzenet
Én 2004 márciusában szereltem le, akkor azt mondták hogy mi vagyunk az utolsó sorosok!

A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/11Időpont 2012. márc. 21. 07:06 Privát üzenet
2004 novemberében 3-án szereltek le az utolsók. Még emlékszem, ahogy november elején ünnepélyesen búcsúztattuk őket.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/11Időpont 2012. márc. 21. 11:57 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Las Vegasban szeretnék egy esküvőt. Hirtelen jött, buli lenne a dolog. Kérdésem hogy kötelező e honosítani itthon Mo-n, és bigámiának számít e, ha később itthon mással is szeretnék egyet?
Tényleg elfogadták azt a törvényt hogy 3 évesen kötelező oviba járni? Ez mégis mit jelent? Kötelező beadni a gyereket egész napra 3 évesen akkor is ha itthon vagyok a kicsivel?...
Idén kötelező járnom órákra vagy elég megtanulnom itthon a kreszt, és ugy menni vizsgára?
5 éves múlt hiperaktív kisfiam, az óvodában azt mondták, hogy nem muszáj neki bejárnia (úgy könnyebben boldogulnak a többiekkel), ha úgyis itthon vagyok a kistesóval, valóban nem...
Mit tegyek? Hőemelkedése van a babámnak.4 és fél hós koraszülött, a korrigált kora másfél hónap. Oltást kapott ma. Nincs itthon semmiféle gyógyszerünk, már harmadszorra kapta a...
Ha a külföldön kapott munkabér után fizetendő kötelező nyugdíj előtakarékosságot nekem visszafizették, kell helyette itthon fizetnem?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Hadsereg, hadvezetés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!