Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért kell a Honvédjeinknek...

Miért kell a Honvédjeinknek betűrni a zubbonyt? Nem röhejes?

Figyelt kérdés
Tudtommal más ország katonáinak nem kell betűrni, nem is füllednek alá (pláne a sivatagban harcolók), a magyaroknak meg be kell gyömöszölniük. Nem is esztétikus.
2009. jún. 19. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ezeknél te ne keress logikát, csak úgy van és kész
2009. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Itt egy kép:

[link]


Nem lenne praktikusabb kitűrve hordani?

2009. jún. 19. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
azért mert mi mindent máshogy csinálunk mint másutt a világon
2009. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tök mindegy? Ameddig nem lesz több ember ott, meg jobb állapotú eszközök, lényegtelen betűrik e..
2009. jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, mint volt zubbonyhordó honvéd annyit tudnék ehhez hozzátenni, hogy engem személy szerint nem igen zavart ez a betűrés, de tudom, hogy a legtöbben valóban nem szeretnék betűrni. Fényképeken, hivatalos megjelenéseken természetesen mindenki az Öltözködési Szabályzat szerinti betűrt verzióban jelenik meg, a való világban azonban a parancsnokok gyakran megengedik vagy eltűrik azt, hogy ne legyen betűrve. Azzal vitatkoznék, hogy a betűrés kevésbé esztétikus, sőt a magyar zubbony szabása olyan, hogy a legtöbb emberen nem áll jól, ha nincs betűrve, valahogy olyan furcsán lóg, lötyög. Nem nagyon értek a szabászathoz, de valószínűleg derékban kicsit szűkíteni kéne, vagy valami más módon át kéne szabni a jelenlegi zubbonyt, hogy kint hordva is jól mutasson.
2009. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elegánsabb, kiengedve olyan lenne mint mikor a 14 éves kis suhanc, vagánykodva, kiengedett gyűrött inggel megjelenik az évzáron.
2009. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

szerintem egyáltalán nem idétlen:

[link]

2009. jún. 19. 22:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem idétlen, csak ez más. A mi zubbonyunk nem ilyen szabású!
2009. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
talán ahoz is köze van,hogy éles helyzetben könnyebben hozzá lehessen férni a derékszíjon tárolt dolgokhoz(oldalfegyver,lőszer,gránát stb)nem tudom csak tipp.
2009. jún. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Pontosan azért, hogy azonnal elő lehessen kapni az övön lévő dolgokat. Nagyon sok múlhat azon a pár másodpercen.
2010. jan. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!