Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Támogatnád, hogy a gyerekeknek...

Támogatnád, hogy a gyerekeknek kötelező legyen a tagság egy olyan szervezetben, ami militarizmusra neveli őket?

Figyelt kérdés

Pl. kötelező legyen a cserkészet, alakuljon valami olyasmi, mint az úttörők, csak nem kommunista, vagy az iskolai tesiórák tartalmazzák gyakorlatilag a katonai kiképzés gyerekekre szabott verzióját.



Én valami olyasmit képzeltem el, hogy olyan lenne, mint az úttörőtábor volt, de nem komcsi, ez kombinálva lenne azzal, hogy az iskolai tesiórák lényegében katonai kiképzések lennének, aztán mindenkinek aki betölti a 14 éves életkort, annak túl kell élnie a vadonban egyedül 1 hónapot.


Mit szóltok az ötlethez? Nem lennének tőle korábban érők a mai elkényeztetett gyerekek?



2012. máj. 2. 21:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Ha annyira szereted a katonásdid, javaslom, költözz Szomáliába.
2012. máj. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Ez egy olyan iszonytatóan marha ötlet, hogy ha levágnám, egy évig élnék a feldolgozott húsából. Nem látom be, mi értelme van. Ahogy én látom, ennek lét célja lehet, már a te szempontodból: megfelelő fizikai kondíció szerzése, vagy az, hogy egy háború esetén legyen egy olyan réteg, ami tudja, hogyan kell elsütni egy puskát.

Az első esetében egész egyszerűen a mai "posztipari" társadalomban nem látom be, mi értelme lenne ilyen extrém terhelésnek. Mi haszna lenne az ilyen fokú fizikai erőben tartásnak? Nem élünk állandó fenyegetésben, arról nem is szólva, hogy egy háborúban ma már nem a fizikai erőnlét a döntő.

Ha pedig a fegyverhasználatot akarod megtanítani, akkor el kell keserítenem téged: nem állunk olyan technikai fejlettségi szinten, hogy legyen értelme, pláne gyerekeknél.Hiába van puskád, ha az ellenfeled drónokkal támad. Lokális háború pedig aligha tör ki egyhamar, nemzetközi konfliktus esetén is szövetséges államokkal vagyunk körbevéve. Összegezve, nem látom értelmét.

2012. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Shai-Hulud ***** válasza:
83%

Nem. Nem a gyerekeket kell katonaságra szoktatni.

Azon lehetne vitatkozni, hogy a (tényleges) katonaság jó vagy rossz, hogy jó volt-e eltörölni a sorkatonaságot vagy nem, hogy kell-e egy fiatal férfinak a katonai fegyelem vagy nem. De ismétlem, NEM A GYEREKEKBŐL KELL kisméretű katonákat faragni. Ez marhaság.


Pedro

2012. máj. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%
Ez egy nagy marhaság így. Ennek lenne értelme, de akkor legalább értelmesen hogy a gyerekek is élvezzék és persze nem kötelező szinten. Ezt a dolgot nem kéne mindenkire rá erőltetni aki nem akarja, jó lehet nem ártana egy ilyen alap dolog a gyerekeknek mert bevallom nekem sem ártana még ez, de mégsem erőltetném rá senkire. Ilyen túl élési alapdolgot szerintem simán lehetne tanítani mindenkinek hogy valami alapvető fogalma legyen arról ha egyszer eltévedne egy erdőbe telefont nem tudná használni mert nem lenne térerő és túl kellene élnie pár napot, ezt nyilván nem ráerőltetésként kell csinálni, hanem úgy hogy élvezzék is és nem kötelezni erre őket.
2012. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Már az is jó lenne, ha az iskolákban normálisan megtartanák a testnevelés órákat, mert jelenleg még ez sem igazán áll fenn.


Egyébként valami kötelezően választandó délutáni szakkört támogatnék, mondjuk heti két alkalommal, illetve mellé valami fakultatívat, de ezt az agyament ötletet, ami a kérdés alatt szerepel, egyáltalán nem.

2012. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem.


Választható legyen. Akit érdekel, az csinálja.

Én csinálnám, ha még iskolás lennék. Ha a gyermekem jönne, hogy szeretné csinálni, akkor támogatnám

Az egy hónapos túlélőtúra dolgot, meg a kötelezőséget leszámítva én jó dolognak tartom ezt.

2012. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
18%

Nem támogatnám, egyenesen ellenezném. Előttem már kifejtették, hogy miért.


Nem ilyen hülyeségtől lesz senki sem érettebb.

2012. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Addig jó ötlet, amíg megtanulnak a gyerekek túlélési tippeket , tűzgyújtást a vadonban stb, esetleg valami fizikai kiképzést megcsinálnának, de túlzás kidobni őket az erdőbe 1 hónapra.
2012. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%

"aztán mindenkinek aki betölti a 14 éves életkort, annak túl kell élnie a vadonban egyedül 1 hónapot"


Milyen vadonban ember?:DDDD


Politikához és valláshoz nem irok, de ez egy gyöngyszem ez a csóka:D


1 négyzetméter az ország, ez meg háborúzna. A vadonban!!:D

2012. máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Istenem, amíg el nem értem a vadonos részhez még éppen volt benne fantázia, mert hát cserkészkedés stb, miért is ne, de ez a vadon gecc:D:D


Ajánlom költözz ki te is a vadonba, de ne 1 hónapra hanem 1 évre legalább mert hogy te sem vagy még érett az hót ziher:D

2012. máj. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!