Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit kellet kötelezően tartalma...

Mit kellet kötelezően tartalmaznia egy sorkatona kimenőtáskájának?

Figyelt kérdés
Akik akkor voltak katonák, amikor még kötelező volt a kimenőruha a sorkatonáknak azok válaszát várom legfőképp. Érdekelne, hogy a 90es évek mi volt a kötelező. Én ugy emlékszem, hogy kellett a táskában lennie óvszernek, ez igaz vagy hülyeség?
2009. jún. 26. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Kimenőruha volt, de kimenőtáska???... Ilyen nem létezett!!!


Kellett a kimenőtáskában lennie óvszernek?! 8-o

Na, mivel nem volt "kimenőtáska", egyértelmű, hogy ez a "kötelező óvszer" is hülyeség!


Nem tudom, ki mesélt neked ilyen hülyeségeket, de jól felültetett! :]


Amúgy meg, alig várták a kiskatonák, hogy hazaérjenek, azonnal átöltöztek, mindenki utálta a katonaruhát, csak addig viselte, amíg nagyon muszáj volt.


Ja, és óvszerre sem nagyon volt szükségük a sorkatonáknak, mert a csajok messze elkerülték a kiskatonákat, nemhogy barátkoztak volna velük! (Senki nem akarta 2 évre-másfél évre lekötni magát)

2009. jún. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt kimenő táska én79'-ben szereltem le.A következőket kaptam meg kimenő táska,tornatrikók,tornaruha,kimenő cipő gombkészlet(minek?)Az óvszer az marhaság.
2009. jún. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem tudom az első válaszoló mikor volt katona, de tuti volt olyan hogy kimenőtáska. 90es években biztosan, ugyanis én láttam ilyet barna bőr táska, vállra akasztható.
2009. jún. 27. 11:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen táska, sporttáskának is nevezték! ('88-ban szereltem le és a mai napig megvan!) Kellett benne lenni gomb készletnek, tűnek és cérnának, WC-papírnak (min. 50 cm-esnek), fésűnek valamint esőköpenynek. A kötelező óvszer az hülyeség!

Az nem igaz, hogy a csajok nem szerették a katonákat, legalább is nekem ellenkező tapasztalaim vannak.

Az viszont igaz, hogy haza érkezés után mindenki azonnal átöltözött. Ennek ellenére előnye is volt az egyenruhának; ha egy katona autóstoppal akart utazni, akkor nagyon hamar megálltak neki (még autópályán is, ahol egyébként a katonáknak is szigorúan tilos volt stoppolni)!

2009. jún. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

96 ban szereltem határőr szkv-ként. Kimenő táska tartalma:

-minden fajta gombból legalább egy, amilyent hordasz

-olyan tű ami minden gomb lyukán!!! átdugható

-olyan szinű cérna amivel a gombok fel vannak varrva a ruhára!! valamint a ruha varrva

-1 m eü papír,

-1 szappan, 1borotva!!1sebtapasz

-1esőkabát,

-cipő tisztító készlet(szivacs,box, fényesítő kefe)

-ruha tisztító kefe

-2 db 20ft-os érme telefonálni, a táskában(nem tárcában)

-táska felcimkézése(név, szolgálati hely, rendfokozat)

-kapott 1 napi hideg élelem, (konzervnyitóval!, konzerv, 2 szelet kenyér, alma, vagy paprika)

-kokárda és díszzsinór

-2 db renfokozati csillag, csontból- nekem kellett

2009. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
76%

Régi a kérdés, de írok.


1972-ben szereltem le

az óvszerről, annyit, hogy akkoriban még brómot raktak a katonák ételébe, attól meg nem tudtad használni a műszered

2015. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!