Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mik a Magyar Honvédség fizikai...

Mik a Magyar Honvédség fizikai alkalmassági követelményei? Miből mennyit kell megcsinálni és mennyi idő van rá? Ha valaki kiválóan akar teljesíteni, mennyi pontot kell elérnie?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:

1. 3200 m futás

2. karhajlítás (fekvőtámasz), vagy húzódzkodás (2 perc)

3. hanyatt fekvésből felülés hajlított térddel (2 perc)

Követelmény: T4 edzettségi szint, a vizsgálaton legalább 260 pontot kell elérni

2012. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pro Patria ***** válasza:

A pontok pedig függnek az életkortól és a nemtől.


Egy huszonévesnek például 13 perc alatt kell lefutni a 3,2 kilométert, és 60-60 fekvőtámasz, illetve felülés kell. De a túltelítettség miatt így is beletelhet még egy évbe is, mire bejuthatsz, a hosszú várólisták és lassú leszerelés miatt.

2012. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
na igen, de ha olyan helyre jelentkezel, ahol van üresedés, akkor nagy rá az esély, hogy jövőre már szerződéses állományba kerülj! (mint például én is... nyáron alkalmassági és ha minden rendben lesz, akkor szeptembertől indul a kiképzés!)
2012. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


nyugi nem vírus, csak a hivatalos dokumentum, hogy miből mennyit kell csinálni és hogy mennyiért mennyi pontot kapsz

2012. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vad válasza:
Kicsit késve de hozzászolnék. 10 évig voltam a seregben, soha nem a minimum pontra mentem... leszereltem... 2 év civil élet után vissza vágytam... ujra megcsináltam a felvételit..... heti 3X fél óra ráforditással max pont a fizikain.... akik jöttek fiatalok, 90 %-a megbukott a felmérésen.. a többi szimplán növény...1 jegyű IQ.... na ezek az emberek 2 hónap alatt nem tudtak fel készülni? vagy csak azt hiszik hogy a honvédséghez hülyéket és gyengéket vesznek fel?
2012. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pándi norbi válasza:
sziasztok :D teljes mértékbe igazad van én most jelentkeztem katonának szegeden a mai nap amúgy már rendszeresen edzek vagy 2-3 éve küzdőspórtóltam is 5 évet meg a mai napig is edzek ithon napi 10-van amikór 15 kilómétert futok és mindenre edzek magamtól ithon szerintem semmi értelme felkészületlenül elmenni és ijenre válalkozni én is a maximális pontot akarom kihozzni az egészből mert úgy nagyobb esély van a bekerülésre és egy kérdésem lenne amit még nem tudok !!!! menyit kel húzóckodni a nyújtórúdon előre is köszönöm :)
2013. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!