Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katona szeretnék lenni, de...

Katona szeretnék lenni, de mindenki ellenzi nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
26 vagyok nem voltam még katona a feltételeket ismerem.Haverok (akik voltak katonák)azt mondják hogy fos meló.Ha lehet katonák is írják meg a véleményük mi a helyzet.Ha külföldi szolgálatot vállalok az kereseti lehetőségnek sem utolsó?
2009. jún. 28. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

MAnapság ,ha biztos munkát keresel, akkor nem találhatsz jobbat, nagyon sokan vonulnak be! Én csak ajánlani tudom, igaz nekem párom katona, de én is készülök bevonulni. Párom épp kb, egy hónap múlva utzik ki külszolgálatra, fél évre. Sok katonát ismerek, és nem panaszkodnak, bár amit a rádióban hallani, hogy mennyit keresnak az kamu. TEhát nem keres havi 300 ezret egy szerződéses katona. A külszolgálati lehetőség jó. Te merre laksz? Hova tudnál bevonulni? Mőszaki, lövész? Ha van még kérdésed írj nyugodtan! De én csak ajánlani tudom ...

2009. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
45%

Bar en lany vagyok (es nem voltam katona :) de szerintem sem olyan jo buli am, meg dicsoseg ahogyan azt a filmeken latni.

3 kozeli ismerosom is volt katona haaat az eletuk, hogyismondjam...

Az egyik meghalt, a masik idegbeteg lett ezert elhagyta a felesege a gyerekeivel, a harmadikat meg kitagadta a csaladja (nagyon ellenzik az eroszakot).

Azonkivul en azert nem latom ertelmet a katonasagnak, mert:

1.ha "csak ugy" szeretned kiprobalni, szerintem foloslegesen fecsereled el az ertekes honapokat a rovid eletedbol, amig valami sokkal hasznosabbat is csinalhatnal

2.ha haboruba is akarsz menni, akkor az megint csak gaz mert embert kell olnod es lehet hogy te is meghalsz

3.ha az emberek nem allnanak be katonanak nem lennenek haboruk

Ez csak az en szereny velemenyem, de ha mindenki ellenzi akkor valoszinuleg mas sem akarna teged elvesziteni :) ami azert jo erzes, nem?

2009. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is megfordult már a fejemben, bár nem szerződéses, hanem hivatásos szeretnék lenni. A haverjaid nem lehet, hogy sorkatonák voltak még annak idején? Mert az egyáltalán nem ugyanaz, az ő tapasztalataikra ne építs! A külföldi szolgálatban valóban jóval többet lehet keresni, de nem adják ajándékba a pénzt (mondjuk azt másfajta munkában sem). Én azt javaslom, ha szeretnéd ezt csinálni, szerelj fel!


28/L

2009. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, ha van kedved hozzá, miért ne!
2009. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.11:35 Szolnok megyei vagyok,úgy hogy Szolnok,Szentes sincs messze.11:37 Természetesen nem az a célom hogy embert öljek,de biztosnak érzem ezt a munkát.Külföldi szolgálatnál pedig a pénz motiválja az embereket.Illetve a haza védelme sem utolsó dolog,mert semmi sem biztos manapság.
2009. jún. 28. 12:46
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

...csak az jöjjön katonának aki ilyet szeret....!

Ha úgy érzed neked ez megfelelő akkor nosza!

(egy Szolnok megyei :-) )

2009. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha katona szeretnél lenni akkor legyél az!


De ez a külföldi szolgálat hát nem tudom. Oké hogy szép summa. De idegen érdekekért meghalni azért elég gáz szerintem...mert ugye, az is benne van a pakliban.

2009. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Amire az előttem szóló rávilágított, az nagyon igaz abban az értelemben, hogy zsoldos katonaként mindig idegen érdekekért halsz meg. És ez nem nemzetiségi kérdés. Adják a pénzt, te meg csinálod, nem számít, mi a véleményed róla...
2009. júl. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A katona jobb ha nem ápol mély érzelmeken nyugvó kapcsolatokat. A katonaélet nem igazi élet. Ha rosszul vagy, féradt vagy, és hajnalban 1-kor hívnak , h 20 perc múlva itt és itt legyél, akkor ott leszel. A család nagy hátrány. A jól kereső katonának nincs ideje elkölteni a pénzt amit keresett.

ha nem feltétlen szükséges, ne katonaként szolgáld a hazát.

majd ha 3. világháború lesz, akkor jól fog jönni.

2010. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Sya!Az én véleményem az hogy csináld amit szeretnél!Én már gyerek koromban eldöntöttem hogy katona leszek,de mindenki lebeszélt róla!Azt mondják a mai napig hogy nő ne menjen katonának!Miért?!Most is a katonaságra vágyom,erre a bolti eladó szakmát taposom!!!Unalmas,egyszerű,semmi izgalom vagy fizikai nehézség!(Nem nekem való)!Ezzel annyit akarok mondani hogy ha te ezt szeretnéd csinálni,akkor én csak drukkolni tudok!Hajrá!Te ne rontsd el!!!!:)))
2011. márc. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!