Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyaroszágnak hány harci...

Magyaroszágnak hány harci helikoptere és vadászgépe van?

Figyelt kérdés

Csak úgy érdekelne mert ma hallottam a rádióban ,hogy a honvédelmi miniszter azt mondta: "...erősek vagyunk..."

Ezek után elgondolkodtam, hogy miről is beszélhetett...


Értelmes válaszokat várok. Előre is köszönöm:)



2012. máj. 27. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

14db Gripen (12 együléses, 2 kétüléses)

12db Mi-24

25db Mig-29 (nincsenek hadrendben)

2012. máj. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Elnézést hogy nem a kérdésre válaszolok de egyáltalán nem vagyunk erősek mert a gyalogság felszerelése eléggé elavult emellett nincsenek új fejlett technológiás páncélos jármű ( csapatszállító és harckocsink egyáltalán nincs ) . Emellett az ágyúk terén sincs valami jelentős egység mert a legnagyobb ágyúnk 800mmres és emelet nincs önjáró se . Szóval ez amit mondtak az egy nagy hazugság . Bár a szomszédainkhoz képest viszonylag jók vagyunk de van nálunk jóval kisebb ország ami sokkal jobban fel van fegyverkezve .
2012. máj. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
800 mm-es ágyú(80 cm)?!WTF?Az vasúti ágyú méret..A felsorolt légierő pedig nem túl erős,főleg hogy a MIG-ek nem szolgálnak..
2012. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát szerintem 80mm-esre gondolt. De tudtommal 80mmes ágyú nincs is a honvédségnél. Van a D-20as 152mmes tarackágyú, azt kész. Abból van 10-12db, és annyi. De ez D-20 sem egy mai konstrukció. Valamikor a 40es évek végén, 50es évek elején tervezték a ruszkik.

Van még 15 db T-72 és a nehéztüzérség ennyi is volt.

Aknavetőből van még 82mmes. Abból talán 40-50 db lehet. (Korábban szó volt róla, hogy ezeket lecserélik 60asra. Hogy ebből mi lett, nem tudom.)

2012. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valami ilyesmire számítottam...
2012. máj. 27. 17:45
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem 15 harckocsi van.Több mint 100.
2012. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

annak a több mint 100nak vagy a 90 százaléka le van konzerválva... így jön ki az a 15 használatban lévő harckocsi! a BTR-80 harcjárműből van rengeteg!

amúgy meg a grippenekkel semmi gond nincs, mivel valahol olyat olvastam, hogy a szomszédaink közül nálunk a legerősebb a légierő! (bár mondjuk ausztria nemtom hogy áll vele)

2012. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Több száz?! Működő és üzemképes 15 db van. Amik vannak még azok meg alkatrész utánpótlásként szolgálnak. (Úgy mint anno a MIG-ek. Volt 25, abból kb 5 volt repülő képes, többiből pedig mindig kiszedték az épp szükséges alkatrészt.) Valamint az előző kormány idején 77db T-72es adtunk át ingyen az iraki hadseregnek.


Ausztria 15 db Eurofightert használ.

2012. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Nagy fenéket volt 5 repülés képes.És a lekonzervált állapot azt jelenti hogy nincs modulrendszerben,nem pedig azt hogy roncs.
2012. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2010-ben mikor végleg leállították és kivonták a hadrendből, akkor a HM tájékoztatása szerint már csak 4 db működő képes (használták, fel tudott szállni) gép volt. 8 volt olyan amelyik néhány hónapos felkészítés után még felszállhatott volna. (A maradék 13 pedig csak nagyjavítás és jó néhány hiányzó alkatrész beszerzés után lett volna képes felszállni.)

Ezt 2010-ben mondta a HM. Hogy ma mi van nem tudom. Kétlem, hogy javult volna a helyzet és sokat költöttek volna a gépek javításra, karbantartásra. Annál is inkább mert hiába akarja az állam eladni a gépeket, az értékesítésükre kiírt pályázat nem volt sikeres.

2012. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!