Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Hitler nem támadta volna...

Ha Hitler nem támadta volna meg a Szovjetuniot, akkor a Japánnal kotott szovetségesével, és Olaszországéval megnyerhették volna a II. világháborut?

Figyelt kérdés
Ugy gondolom,hogy a foldgombon ma csak 4 nyelvet beszélnéének:német,japán,orosz,olasz.Szerintetek is igy torént volna?

2012. aug. 2. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Szovjetuniót a nyersanyagok miatt támadta meg Németország. Ebből feltételezem, hogy ha elmaradt volna az offenzíva, valószínűleg Németország kimerül és az lett volna a veszte. A második világháborúból még élnek olyanok, akik átélték... szerinted logikus lenne, ha most hirtelen magyar helyett németül beszélne? Nem ilyen gyors ez a folyamat, mint ahogy elképzeled. Annyit tehetnének, hogy a hivatalos nyelvet például a németre változtatják... de vedd figyelembe, hogy Magyarországon a magyar nyelv csak 1844 óta hivatalos, még sem beszél mindenki latinul. :D Igaz, ma már "több" (szóval van egyáltalán) a papírmunka egy átlagos embernek, de ez így akkor sem sikerülhetne...
2012. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
valószínüleg a szu mindenképp belépett volna a háborúba
2012. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hu bocs, a latinos példát felejtsd el, akkor még közoktatás sem volt. :D
2012. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
55%

Hmm.. Nagyon elgondolkoztam én is sokszor, hogy 'Mi történt volna ha..'


Véleményem szerint nagy esély lett volna rá , hogy megnyeri mivel merész és egyben (mint később kiderült) hülye ötlet volt a kétfrontos háború. De hát a folyamatos győzelem íze hamar megfertőzi az elborult elméket( Hitler). Tételezzük fel, hogy Hitler nem rúgja fel a Szovjet megnemtámadási szerződést ami mint tudjuk 1939.08.23.-án történt. Akkor a hadsereg nagy részét nyugatra tudta volna összpontosítani. Mert ugye az volt a baj, hogy Hitlernek 'kevés' katonája volt a kétfrontos háborúra. Más kérdés, hogy ha Hitler tényleg nem támadja meg - nem rúgja fel a szerződést- akkor lehet máshogy alakult volna a dolog. És akkor lehet , hogy Szovjeteknek nem tetszene ez a német siker halmaz és utána Ők keverték volna meg a szart(Mert tudjuk a Szovjetetek milyenek..)De ha megnemtáamdási egyezmény helyett egy nagyon-nagyon mély és baráti szerződést hoztak volna létre akkor szerintem 100% hogy végig söpörtek volna... A háború végén ( tételezzük fel hamar megnyerték és egész Európa az övéké.) Akkor ugye ezt a sok területet fel kell osztani. No de ott vannak a japánok és az olaszok ahogy megemlítetted. Véleményem szerint Olaszország bele törődne abba 'amit kaptak' és nem mernének valamit szólni. Japán más. Japán makacs lenne és KÖVETELNÉ és nem hagyná annyiba az egészet. Szerintem ez nem tetszene a szovjeteknek és hadüzenetet indítanának feléjük ahogy tették is nagy részben ezért is kapitulált Japán.) Ha ez a 2 ország uralná Europát akkor MINDENKIRE nagyon rossz sors járna és végül úgyis 'összebasznák az orrukat' a 2állam mert mohó köcsögök. Viszont a nyelv. Szerintem ugyanúgy lennének sok féle nyelvek de kinézem ebből az országokból, hogy megtiltanák az országok saját nyelvének használatát. De ETTŐL függetlenül szerintem ugyan ennyi nyelv lenne mint most. Aztán még ezt lehetne ragozni, hisz ott van USA ő is egy kotnyeles ország.. Ezt a történetet nagyon meglehet fűszerezni de szerintem ez is kielégítendő válasz volt Neked:)



Bocsi ha néhol rossza fogalmazás így fejből írtam..

2012. aug. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Hitler ott követte el a "hibát", hogy félbeszakította az Anglia elleni offenzívát. Talán maga Churchill utalt rá, hogy, ha a németek még két hétig támadták volna őket, Anglia védelme összeroppan.


Nem lett volna szükség a SZU megtámadására. Németország átvette volna Anglia gyarmatait és kiaknázta volna.


De ha már megtámadja Oroszországot, legalább vették volna rá a japánokat, hogy ők meg keletről nyissanak új frontot. Így a SZU is két fronton vívta volna a csatát.


...egyébként más taktikai hibákat is vétettek a harcok folyamán.

2012. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szükség volt a SU megtámadására,mivel a SU is készült anno Európa lerohanására.Habár a finn hadjáratban kijött Sztálin tisztek közti tisztogatásának eredménye.

Akár csak az elsőben itt is az amerikaiak belépése volt a döntő.

2012. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat.Hasznos válaszokat kaptam!
2012. aug. 2. 13:13
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

A Szovjetuniót a nyersanyagok , természeti kincsek , területek miatt támadta meg Hitler hogy Németország még gazdagabb legyen.


A világháborút megnyerték volna ha az Amerikaiak nem csatlakoznak a szovjet oldalhoz.Vagy ha Hitler oldalához csatlakoznak.De ez utóbbi lehetetlen lett volna mivel hadban álltak japánnal.

Viszont az USA-tól soha nem állt távol a nemzeti szocializmus , fasizmus.

2012. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Kár azt hinni, hogy egyes emberek őrültsége határozta meg a világtörténelmet.


Az első világháború előtti békés időszakban sokan azt hitték hogy az un. civilizált nemzetek egymás közti konfliktusaikat a jövőben gazdasági versengéssel rendezik (miközben gyarmataik lakosságát keményen irtogatták is lázadások esetén). Az első világháború aztán ezt szépen megcáfolta, melyet követő időszakban az USA, Japán és Szovjetunió rohamos fejlődésnek indult.


Németország abban a történelmi helyzetben volt, hogy még utoljára lehetőséget látott arra, hogy katonai erővel a világ ura legyen, a kor logikája szerint (első világháborús tapasztalatok) úgy gondolkodtak, hogy ha ezt elszalasszák akkor okvetlenül más népek lesznek uraik, és legjobb esetben is életterükből az évszázadok folyamán ki fogják szorítani őket.


A szovjetek, köztük Sztálin is tudták mi van a Mein Kampfban, csak azzal nem számoltak, hogy a németek már 41 nyarán képesek ellenük támadást indítani. Németország katonai erővel történő meggyengítését, melynek következtében az lehetőleg újra tartományokra szakad, ők is feltétlenül szükségesnek tartották.

2012. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, gyorsan gépeltem, elnézést a durvább elírásokért (III. Bir. pl.)
2012. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!