Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nemzeti Közszolgálati Egyetem....

Nemzeti Közszolgálati Egyetem. Hadtudományi és Honvédtisztképző kar. Katonai vezetői szak. Mit csinál egy felderítő? Mi a különbség a tüzér és a lövész között?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, 180 cm, erre a karra akarok menni. A szakban még nem vagyok biztos.
2012. okt. 14. 09:53
 1/9 anonim válasza:
100%
ha a tüzért választod, akkor készülj fel, hogy elég keményen megy ott a matek...emelt nélkül nem is érdemes arra a szakra menni...
2012. okt. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tüzérség egy külön szárazföldi egység, míg a lövészek egybemosódhatnak a többivel. A tüzérek kezelik például a légvédelmi ágyúkat, harckocsikat stb. A lövészek a rohamlövészek, mesterlövészek, támogató lövészek stb. A tüzérség általában telepített harcegység, míg a lövészek mozgó hadtestet alkotnak.


A felderítő a legelvontabb, valamilyen szinten a legnehezebb csoport. Őket küldik ki mélyen az ellenséges vonalak mögé (sokszor ugrással), hogy felderítsék az ellenséges erők fegyverzetét, létszámát, képzettségét, sőt sokszor őket kérik fel fontos célpontok gyors, és "halk" kiiktatására. Ha ide akarsz kerülni, nagyon jól kell tudnod rejtőzködni, lőni (kis és nagy távolságra is, ahol a nagy távolság kilométeres lehet), valamint makk egészségesnek kell lenned. Még balkezes sem lehetsz.


A felderítők kiképzésén 98%-os a szórás, de mivel a Honvédségnek nincs rájuk szüksége, nem is nagyon megy a toborzás. Kevés van belőlük, de ők piszok jók, világviszonylatban is az élen járnak.

2012. okt. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még egy kis hozzáfűzés: tényleg kell a matek, de hiába vagy kiváló matekos, nem lesz nálad számológép. Ha nincs hozzá érzéked, esélyed sincs. Egy mesterlövész(pontosabban a spotter) nem matekolja ki hová kell lőnie, a bőrén érzi nála mennyi a szél, keres egy viszonyítási pontot távolságra, az ottani széljárásra, és már tudja is hány szimmel kell mellé, és alá/fölé lőnie.


Ezt csak azért írtam, mert valóban kell a matek, de nem feltétlenül mérvadó.

2012. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A felderítő információt szerez.:) Ezen a szakirányon a legkomolyabbak a fizikális követelmények. Jellemzően nem lányoknak való. Egyébként a balkezesség nem kizáró ok. Nem csak itt, hanem sehol máshol sem a honvédségnél, nem tudom hogy a második válaszoló honnan vette ezt.

A tüzér és a lövész szakirány között a matek a legkomolyabb különbség, ahogy azt az első válaszoló már megírta. A tüzéreknél nagyon komolyan rámennek erre. Itt az összeadás-kivonás-szorzás-osztásnál már lehet hogy többre lesz szükség.:)

A szakirány megválasztása nem biztos hogy a te döntésed lesz, hacsak nem lesznek kiemelkedőek az eredményeid. Ebben az esetben lehetőséged lesz választani.

2012. okt. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként a balkezesség nem kizáró ok. Nem csak itt, hanem sehol máshol sem a honvédségnél, nem tudom hogy a második válaszoló honnan vette ezt."


Pl. a mesterlövészek nem lehetnek balkezesek, kivéve ha kiemelkedően jók.

2012. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Pl. a mesterlövészek nem lehetnek balkezesek, kivéve ha kiemelkedően jók."


A századunknál a mesterlövészek több mint fele balkezes volt. Többek közt én is. Ez nem kritérium, nem is lenne semmi értelme.

2012. okt. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon köszönök minden kommentet, csak egy valami bánt. Azt írtátok, hogy a szakot nem is feltétlenül én döntöm el, csak ha kiemelkedőek az eredményeim. Ez rosszul hangzik.

Inkább nem lennék harckocsis, az nem hangzik olyan jól.

Inkább nem lennék tüzér, nem mániám a matek.

Felderítő inkább lennék, de nem a legjobb, ha ennyire tökéletesnek kell lenni.

Legjobban a lövész hangzik. :)

2012. okt. 14. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:

"A századunknál a mesterlövészek több mint fele balkezes volt. Többek közt én is. Ez nem kritérium, nem is lenne semmi értelme."


Nem tudom hogy vagy vele, de egy jobbkezes fegyvert bal kézzel felhúzni igen nehézkes. (Természetesen nem a kétkezes fegyverekről beszélek.) Persze nem tudom, milyen mesterlövészként szolgáltatok, de általában a felderítők nem szimmetrikus, hanem jobb oldalra eltolt távcsövű és középpontú fegyvereket alkalmaznak, így a balkezesség nehézséget okoz(hat).


Ami biztos, hogy a USMC-nél kizáró ok a balkezesség, ahogy a szemüvegesség és dohányzás is.


Magyarországon erről nincs különösebb infóm, de gondolom itthon sincs másképp.

2012. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Legjobban a lövész hangzik. :)"

A lövészekhez tudsz bekerülni a legkönnyebben, szerintem. Általában ezen a szakirányon a legmagasabb a létszám.


"Nem tudom hogy vagy vele, de egy jobbkezes fegyvert bal kézzel felhúzni igen nehézkes. (Természetesen nem a kétkezes fegyverekről beszélek.) Persze nem tudom, milyen mesterlövészként szolgáltatok, de általában a felderítők nem szimmetrikus, hanem jobb oldalra eltolt távcsövű és középpontú fegyvereket alkalmaznak, így a balkezesség nehézséget okoz(hat)."


Nem tudom, nekem soha nem okozott nehézséget egy jobbkezes fegyver tűzkésszé tétele. Megvannak erre a megfelelő technikák. Minimális gyakorlással bárki elsajátíthatja.

Ami az optikák eltolását illeti, ez szintén nem okoz túl nagy problémát. Néhány típusnál esetleg előfordulhat, hogy az arctámaszt le kell venni a fegyverről és úgy tökéletesen használható bal kézzel is.

2012. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!