Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nagyon gáz lenne 24 évesen...

Nagyon gáz lenne 24 évesen jelentkezni a honvédséghez meg lenne értelme esélye?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz (30-35 évesen sem gáz szerintem).

Ha ezt akarod csinálni akkor miért ne lenne értlme?!

Persze hogy van esélyed. Ha fizikálisan alklmas vagy akkor ugyan akkora esélyed van mint egy 20 évesnek.

2012. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 vzs ***** válasza:
79%
természetesen jelentkezhetsz, de pl altisztképzésre már nem, ott a korhatár elég alacsony. attól is függ, hogy milyen beosztást és milyen rendfokozatot szerezhetsz, illetve érhetsz el, hogy milyen iskolai végzettséged van.
2012. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Altiszt?!?! – kicsit sok volt a Medal of Honour (mert fegyvert te se fogtál még életedben)

A Magyar Honvédségben a következő állománykategóriák vannak:

legénység (ezen belül a rendfokozatok)

tiszthelyettes (tiszthelyettes, zászlós – ezeken belül rendfokozatok)

tiszt (tiszt, főtiszt, tábornok – ezeken belül rendfokozatok)

2012. dec. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

off!

3-as én a helyedben nem okoskodnék, pláne nem "vzs" ellenében. Ő az egyik olyan válaszoló az oldalon, aki talán a leginkább képben van a honvédséget illetően.

Egyébként az altiszt, a tiszthelyettes másik neve. A honvédségben is használják, lásd pl. Szentendrén az Altiszti Akadémiát.(más néven tiszthelyettesképzőt)

2012. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 vzs ***** válasza:
100%

idén január elsejétől a tiszthelyettesi állománykategória helyett az altiszti lett bevezetve.

egyébként a fegyverfogásról annyit, hogy jelenleg is aktív állományban vagyok, a medal of honor-t nem igazán szeretem!

2012. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

Így van, régen tiszthelyettesnek hívták (hívtak), most pedig az altiszt a hivatalos megnevezés.

Az eredeti kérdésre válaszolva, miért lenne gáz? Ha ezt szeretnéd csinálni csináld. Persze sok negatívumot is hallhatsz, de én a mögöttem lévő 14 évről annyit mondhatok, hogy életem legkomolyabb élményei kapcsolódnak a Magyar Honvédséghez... szóval csak biztatni tudlak.

2012. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi a hasznos infókat ment a zöld kéz még 1 olyan kérdésem lenne h írtad h elég alacsony a korhatár tisztképzésre mondjuk de ha az évek alatt végigjárom a ranglétrát attól lehetek tiszt nem? ez már csak kíváncsiság kérdés
2012. dec. 9. 01:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne gáz? Nem az, de gondold végig mert nagyon szarul keresnek, van pár ismerősöm akik évtizedek óta katonák és épp, hogy megélni megtudnak, plusz a folyamatos fizikai, lelki terror ami alatt vannak, és külföldre is nagyon nehéz kijutni misszióba...
2012. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 vzs ***** válasza:
nagyon nehéz végigküzdeni magad a rendfokozatok között, ha tanulsz folyamatosan, lehet esélyed, de ez már nagyrészt szerencse kérdése is, az kell hozzá, hogy mindig jó helyen legyél, lehetőleg jó időben, éppen kínálkozzon a lehetőség, szóval elég kiszámíthatatlan! a tisztképzés alsó korhatárát nem tudom, erről így nem nyilatkozom, de az altisztképzésben 23 év.
2012. dec. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A legjobb korban vagy szerintem egy ember kb ilyenkor elég érett mentálisan erre a feladatra és fizikailag is a toppon vagy még legalább 7-8 évig nem vagy te elkésve. Hajrá és sok sikert!
2012. dec. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!