Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A nyugati világ katonái...

A nyugati világ katonái elpuhultak fekete, arab és egyéb "fejletlenebb" országbeli ellenségeikhez képest?

Figyelt kérdés
Vár az otthon, a kényelmes élet, a család, a házam, kocsim, nőm, élni jó, akar a fene meghalni, igazából csak a pénzért vagyok itt. - gondolhatja a fejlett ország katonája
2013. jan. 16. 06:56
1 2
 1/14 Patrik24 ***** válasza:
81%
Az ember lehetne olyan értelmes lény,hogy nem akarja megölni magát és mást sem. A kérdésedre válaszolva a nyugati világ professzionális hadserege és haditechnikája sokkal fejlettebb, nem beszélve az atomhatalmakról.
2013. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem elpuhultak, hanem helyzetüknél fogva más a szemléletük, mások a módszereik és főleg mások a céljaik.

Ha pedig már "ellenségről" beszélünk, az mindig olyan, hogy valaki egyszer elkezdte, a másiknak pedig ez nem tetszett.

Láttál már arab hadsereget a nyugati világban? Én utoljára úgy az ezerkétszázas évek elején Dél-Spanyolországban (akkor még nem úgy hívták).

2013. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
a pl arab orszagok katonai sehol sincsenek egy professzionalis seregben szolgalohoz kepest. Ezek a katonak nem elkenyelmesedett fotelharcosok hanem ez az eletuk, azaz minden szinten profin allnak a harchoz.
2013. jan. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Ez így nem igaz.


Hasonlítsd össze Dél-Korea és Észak-Korea hadseregét , óriási a különbség ,a dél-koreai katonai kiképzés a világon az egyik legjobb az északi viszont elavult és inkább szolgaságra nevel.


A fejletlenebb országokban alig van szervezés és a kiképzés is igen felületes , más szemléletű.

2013. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Pár évvel ezelőtt hallottam egy összehasonlítást Kína és USA flottájáról. Már akkor az volt a helyzet, hogy kínának háromszor annyi hajója és többször akkora összlegénysége volt, de a képzés minősége alapján mégis kihozták, hogy az USA flottája 10-szer erősebb.
2013. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

Én egyet értek veled kérdező, a nyugati hadseregek sajnos nagyon elpuhultak, azon okokból, hogy elsődleges céljuk nem a dicső halál.


Egyszer olvastam, hogy a 2. világháborús Japánban a kamikaze katonákat már a kiképzésük kezdetén nagyon rossz körülmények között tartották, kínzásokat alkalmaztak a kiképzés során és fontos ideológiai nevelést kaptak, hogy ne tudják élvezni az életet és megváltás legyen számukra a halál. A nyugati országokban is valahogy így kéne nevelni a katonákat és nekik is robbanó öveket kellene adni, mint elsődleges fegyvert, akkor sikeresebbek lennének.



A nyugati hadseregek sikertelenségét az bizonyítja a legjobban, hogy az USA majdnem 10 évig bohóckodott Irakban, mégse mentek vele semmire.

2013. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerencsétlen választás volt az "elpuhult" szót használni a kérdésben, mivel a nyugati katonák fizikailag nagyon fittek, sokkal inkább arra irányul a kérdés, hogy mennyivel veszélyesebb az a katona, akinek nincs veszítenivalója annál, akinek van.
2013. jan. 16. 13:35
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
A helyes szo a harci szellem. A mai modern technikaval szemben szerintem nem sokat szamit, mert hiaba tamad egy seregnyi verszomjas talib akik felkeszultek a halalra ha jon egy amerikai precizios bomba amit akkor vesznek eszre mikor mar a seggukbe robban.
2013. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"mennyivel veszélyesebb az a katona, akinek nincs veszítenivalója annál, akinek van"


Sokkal veszélyesebb, de a saját bajtársaira, mert így nem biztos hogy tud mérlegelni, és adott esetben megfelelő döntést hozni.

2013. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A japán kamikazekra válaszolva. Lehet, hogy fanatikusan harcolt minden japán katona, nem törődve a halállal, de meg lehet nézni ennek az eredményét. Az amerikai és a japán veszteségek merőben eltértek. Például a háború azon szakasza, mikor szigetről szigetre szorultak vissza a japánok.
2013. jan. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!