Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi esélyem van a katonai...

Mennyi esélyem van a katonai pályán?

Figyelt kérdés

Lány vagyok... Szemüveges vagyok, de lézeres szemműtétet fogok csináltatni.

Van rá esély, hogy bekerüljek a katonaságba és kimenjek a misszióba? Nem az egészségüggyel szeretnék kimenni.

Előtte a Nemzetvédelmi Egyetemre kellene mennem?



2013. jan. 27. 13:59
1 2
 1/11 Vadkan01 ***** válasza:
50%
Te jány képes lennél lelőni egy embert? Mert ugye az fontos ehhez.
2013. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lézeres szemműtét után leginkább semmilyen katonai pályára nem számíthatsz. Ez tudtommal kizáró ok legalábbis néhány éve még az volt.
2013. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mennyi hozzáértő ír ide, istenem! Hogy lenne már kizáró ok? Az csak a pilótáknál van, hogy nem lehet rossz a szemed és nem lehet lyukas fogad.

Ha hivatásos katona akarsz lenni, akkor a (most már) Közszolgálati Egyetemre kell menned (volt ZMNE is oda tartozik már), ha szerződéses, akkor nem, de utóbbi esetben mindenre kevesebb az esélyed. A külföldi misszióhoz komoly fizikai alkalmassági vizsgát kell tudnod teljesíteni, egyébként katonaként is.

2013. jan. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg van legalább valami minimális szintű elszántságod, vagy csak "menő" lenne, ha lányként katonai egyetemre járnál?

"Nem az egészségüggyel szeretnék kimenni."

Az első válaszoló kérdésén is gondolkozz el.

2013. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg ezt szeretném csinálni, ez az ami érdekel, nem csak azért akarok az lenni mert az "olyan menő"...
2013. jan. 31. 16:05
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy miért kell egyből ezzel kezdeni...Ha azt írtam volna, hogy fiú vagyok, akkor semmilyen probléma nem lenne biztos vagyok benne...
2013. jan. 31. 16:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapjaban veve ugy van a geneinkbe programozva, hogy a nosteny vigyaz a tuzre, neveli az utodokat es ellatja a csaladot (nagyon fontos feladat), amig a him kint vadaszik, es neha harcol az ellenseges torzsekkel, vagy a tamado allatokkal.


Szoval a te katona akarok lenni vagyad teljesen ellentetben van a megszokott normakkal, es ez sok sok embernek szemet szur. Ezzel persze nincs semmi baj, en is matchbox-szal jatszottam lany koromban es felnott no letemre imadom az autokat. (szerencsere anyukam nem engedte hogy autoszerelonek menjek;)


De a ferfias dolgok (autok, motorok, stb) es a katonasag kozott, nemcsak az a kulonbseg, hogy irto kemeny fizikai megeroltetes (a nok alapbol nincsenek ugy epitve, hogy 20 kilos rohamzsakkal a hatukon, tarsukat cipelve massszak meg a drotkeritest) de a katonai kikepzes, marmint a komoly kikepzes, nem amit anno a besorozott ifjak bohockodtak, az ott indul, hogy foldig alaznak. Nemcsak teged, hanem mindenkit. Az embert meg kell torni, hogy iranyithato legyen. A katonak (akik gyilkolnak) nem erzo szivu emberek, hanem manipulalt hus/ver robotok.


Nem bantani akarom a fiukat, de oket konnyen lehet alakitani. A noket sokkal nehezebb, ezert valoszinu nemcsak fizikai teren lesz eszmeletlen nagy a kihivas szamodra, de erzelmi, es mentalis teren is sokkal jobban fogsz szenvedni.


Egyebkent ha igazan meno akarsz lenni, menj el tuzoltonak, vagy auto versenyzonek :)


34/N

2013. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. febr. 8. 06:57
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Éppen elég lány van itt a Zemzetvédelmin mindenféle világmegváltó gondolatokkal, nem kell több köszi. Én értem hogy ez minden álmod meg egyenlőség, szeretjük egymást meg stb, de vannak az életnek olyan területei amire nem alkalmasak a nők ( ez fordított esetben igaz a férfiakra is)Hidd el épp elég hozzád hasonló lány van itt és egyik sem ér fel egy férfi teljesítményével semmilyen szempontból. Nyilván van olyan beosztás amire nők is ugyanolyan alkalmasak, de ezek nem harcoló beosztások.
2013. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nemzetvédelmin
2013. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!