Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szlovákiai magyarként, jelentk...

Szlovákiai magyarként, jelentkezhetem-e a Magyar Honvédség-be, ha felveszem a magyar állampolgárságot, és a Szlovákiában szerzett tanulmányaim (szakközép-szakács+érettségi) érvényesek e (rangbesorolás ill. más szempontbol )?

Figyelt kérdés

2013. máj. 17. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom igen, de kérdezd meg az illetékes szerveket!
2013. máj. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pro Patria ***** válasza:
0%
Nem. Nemhogy nem vesznek fel, de még csak nem is lehet jelentkezned. Jelentkezési feltétel ugyanis (többek között) a kizárólagos magyar állampolgárság. Ezt magad is megtalálod az interneten, ha utánakeresel, hogyan jelentkezhetsz, kerülhetsz be a Honvédségbe. A kettős állampolgárság nemzetbiztonsági kockázatot jelentene.
2013. máj. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
viszont nalunk az a helyzet(bar nem tudom hogy minden esetben,de voltak már igy többen)hogy aki SK-ban felveszi a HU állampolgárságot az elvesziti a szlovakot.na igy mar kizarolagos magyar lennék.bár ennek hivatalosan kellene utana neznem,de hatha vki illetékes ert hozzá.
2013. máj. 18. 13:04
 4/11 Pro Patria ***** válasza:
0%
Ha elveszíted, akkor lehetsz, igen. Mint mondtam, ez az egyik feltétel, kizáróagos magyar állampolgárság.
2013. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a valaszt.egyebként mi a helyzet a MH-NÉL? jo ötlet belépnii?ajánljátok(akik ott vannak vagy nemrég léptek be)vagy inkabb nem?
2013. máj. 19. 11:28
 6/11 Pro Patria ***** válasza:
15%
Ezt magadnak kell eldöntened. Nyilván mindenki máshogyan éli meg.
2013. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi képen sem javasolnám. Sokan csalódtak már a honvédségben, ne adj fel mindent érte, főleg ha nem marad B terv.
2013. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pro Patria ***** válasza:
0%
A csalódás azon múlik, hogy mik az elvárások.
2013. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

26 vagyok,2 éve építkezésen amit sokáig nem szeretnék.elképzelés nincs nagyon h merre.katonaságnál talán fele a pénz viszont kiadás is kevesebb mint magánvállalkozóként.(pl. biztosítás,útiköltség ).

Elvárások: talán nem sok de stabil fizetés (szerződéses ill. hivatásosként)

Jó csapat,közösség -nekem sokat számít.

És magyar ember lévén ha lehet,magyar esküt tennék, Magyarországnak,és büszkén viselnem a karomon a magyar zászló színeit(ellentétben a szlovákkal,hogy őszinte legyek).csak nem tudom meg e éri,vagyhogy egyáltalán esélyes e elérni a hivatásos ill szerződéses állapotot,ezért ebben jártas ill. jelenleg is szolgáló katonák véleménye.köszi előre is a következő és az előző véleményeket is.

2013. máj. 23. 23:35
 10/11 Pro Patria ***** válasza:
0%

Ha erre mint "stabil állásra" gondolsz, valóban csalódhat.

Csak akkor tud bentmaradni az ember, ha elhivatott, ha ott _akar_ maradni.

Te döntsd el, hogy hogyan képzeled el a jövődet.

2013. máj. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!