Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyit ér, hogy újabb 200...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Mennyit ér, hogy újabb 200 katona menjen ki Afgániába "demokráciaépítésre"?

Figyelt kérdés
A költsége szerintem min.15 MFt/katona, azaz min. 3 MdFt, ez nem is sok, de mi a haszon?
2009. dec. 5. 07:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Juj, csak ezt ne kérdezted volna! Vietnámban is ezt csináltak az amik, hogy ahogy romlott a hadi helyzet, egyre több embert és technikát küldtek ki, aztán csak egyre rosszabb lett minden, és a végén belebuktak. Eddig mintegy 70 ezer amerikai katona volt kint Afganisztánban, ezt növelik most 100 ezerre és még ehhez jön a NATO-létszám. Ha belegondolunk, hogy a teljes Magyar Honvédség civilestül, mindenestül 20-on egynéhány ezer, láthatjuk, hogy ez egy iszonyatos nagy létszám. És így sem lehet győzni a szakirodalmi adatok szerint, mert az ilyen partizán-terrorista harcmodorral szemben a reguláris haderő nem lehet eredményes a saját hazájában figyelembe véve azt is, hogy a mocsaras és a hegyi terep (ez utóbbi Afganisztán) szintén ellehetetelenítőleg hat. Természetesen a pár száz plusz magyar katona ebben az egyenletben semmilyen érdemi szerepet nem játszik. Azért kell ezt meglépnünk, hogy megfeleljünk a Nagy Testvér elvárásának. Ezen kívül semmi más haditechnikai fejlesztést vagy egyéb érdemet nem tudunk felmutatni.
2009. dec. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Én ellenzem ,hogy részt vegyünk Afganisztán megszállásában,nem a katonáinkat sajnálom nekik az a feladatuk vállalták hogy készek meghalni is.
2009. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
De minek kell háborúzni?Örülnek hogy tönkreteszik a világot?
2009. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Ott csak az USA veresége épül! Nem megnyerhető háborúba küldeni olyan katonákat akiknek semmi közük hozzá (csak NATO meg az ENSZ csinálja a fesztivált) fölösleges. Magyarok vállalják a következményeket az USA döntései után? NEM! NEM! SOHA!
2009. dec. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Benyalunk Amerikának,mert reméljük,hogy majd ha szorult helyzetben leszünk majd segít,de csak gondoljunk az '56-os forradalomra.Na,kb. ugyanez fog történni,ha újra segítséget kérünk.Semmi.
2009. dec. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Pont ez érdekelne, hogy mit remélnek az USA-tól a DRÁGA politikusaink (a műveletet szinte mindegyik párt támogatja), amiért a nyilvánvaló kudarc ellenére csontig beny@lunk? A létszámunk nem oszt nem szoroz, csak a politikai felelősség súlyán osztozunk.

Másrészt viszont esetleg magunkra szabadítjuk az iszlám fanatikusokat.

2009. dec. 5. 11:28
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen hitelt várnak az "országnak" amiből persze a kampányba meg a saját zsebükbe vándorol a lé!

Mást nem tudok elképzelni, hogyan tudna "segíteni" nekünk az USA.

2009. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Válasz a kérdezőnek: Az iszlám fanatikusoktól ne félj, ők is tudják, mennyit számítunk mi. Abban viszont teljesen igazad van, hogy az USA-nak katonai szempontból nincs szüksége Magyarországra meg senki másra, sőt ennek a vegyes csapatnak a jelenléte csak hátráltatja őket. A tényleges ok valóban a politikai felelősségmegosztás. Azt a blamázst nem akarják a nyakukba venni, hogy ők rohanták le Afganisztánt minden nemzetközi jogi alap nélkül, ezért döntöttek úgy - nem először - hogy hát akkor legyen egy ilyen koalíció, mert az ugye jobban hangzik, hogy Magyarország, meg még x ország is ott van. Hogy magyar oldalról miért vállaljuk mi ezt be? Egyetértek azzal, hogy ez nem lenne abszolut szükségszerű, ki lehetett volna bújni a feladat alól pl. belpolitikai okokra hivatkozva, de az is valahol érthető, hogy beléptünk. Egy ilyen nagyhatalomnak ugye nem árt azért megfelelni, pláne ha egy országot már csak a hitelekből tartanak fenn.
2009. dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem támogatom, teljesen fölösleges, de:

"A költsége szerintem min.15 MFt/katona, azaz min. 3 MdFt, ez nem is sok, de mi a haszon?" Mi az, hogy SZERINTED ennyi a költsége? Miért nem nézel utána? Ha nem tudod, minek találsz ki egy fiktív számot? Innentől annyira hiteles a kérdésed, mintha azt kérdezted volna, hogy szerintem 1000Ft egy kiló krumpli, megérte megvenni? De persze ettől függetlenül mint mondtam nem értek vele egyet, mindegy mennyibe kerül, mert tök fölösleges ott bohóckodni egy suttyó drogtermesztő országban.

2009. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A költségbecslésem közreadásával el akartam kerülni azt a vitát, hogy ez rettentően sok pénz vagy nem. Reméltem kimutatni, hogy (tekintettel egyes nagyberuházásokra)nem ez dönti porba a gazdaságot.

Természetesen lehet kritizálni a becslést, pontosíthatnám is, de felesleges, másrészt megjegyzem a költségekre vonatkozólag a HM-ben sincs egyetértés (szerintem).

2009. dec. 5. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!