Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre hogy idén vagy úgy egyáltalán érdemes e még jelentkezni szerződéses katonának?

Figyelt kérdés
Igazából azok válaszát várom akik voltak vagy azok (szerződéses katonák). Bár mindenféleképpen fogok a napokban regisztrálni! De kiváncsi vagyok a véleményekre! Ja és még most is olyan magas a túl jelentkezés mint az elmúlt években? Nagyon érdekel ez a pálya!Már régóta nagyon szeretnék jelentkezni csak mindég másra hallgattam.Tényleg csak az írjon a ki jártas ebben a dologban!Már ha kapok persze választ ami remélem lesz! Válaszaitokat előre is köszönöm!!

2014. febr. 25. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:

hát én elvesztegettem 6 évet a hadseregnél. külszolgálatban jó volt lenni a pénz miatt is,meg ott legalább a tisztesek is visszább vettek a fene nagy pofájukból,baromságaikból. ha a 6 évet csak MO.-n húztam volna le,akkor az idegeim kikészültek volna a sok marhaságtól. Ha a fegyverek miatt akarsz fegyveres testületbe kerülni,akkor inkább ne jelentkezz. Egy sportlövő klub nem teszi tönkre az egészséged,idegeidet, tanulatlan-tudatlan senkiházi papucs férjek akik hadnagyi-százasodi-alezredesi pozícióban vannak,nem fárasztanak le a baromságaikkal. nem mind hülye,de a 90 %-uk tartósan agysérült :-).

Ha a megélhetés miatt kényszerülsz erre a pályára akkor részvétem. nincs életpálya,kevesek a fizetések,és sok baromsággal fárasztják az agyadat. gondold meg hogy megéri-e ?

2014. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen a megélhetés is szerepet játszik a döntésemben! Ha sikerül bekerülnöm akkor mindenféleképpen a külszolgálatra fogok hajtani!!Na persze ha vissza hívnak!
2014. febr. 27. 17:14
 3/6 cl28 ***** válasza:
az itthoni fizetés kevés, külszoliba 1 másfél év mire először kijutsz... és mivel sokan szerelnek le, egyre kevesebben végeznek egyre több feladatot....
2014. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 freedii válasza:

Szia!

Ne mondd annak a megkeseredett valakinek, hogy "Köszi a választ", mert nem igaz. Nem igaz, hogy tanulatlan, hülye hadnagy.......stb. parancsaitól kikészülnek az idegei. nem ismerem a hozzászóló végzettségét, de én is katonatiszt voltam, 2 főiskola, egy egyetem, egy középfok német, egy szaktolmács vizsga. Ha ilyen a bunkó, vállalom.

Egy biztos csak ekkor menj, ha bírod a kiképzést, ha jóformán mindent parancsra teszel, sokat leszel távol.

Ha kapod a spec. kiképzést akkor üdvözlöm a "Cseketet". Majd megtudod :)

Béla

2014. márc. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2014. márc. 3. 23:52
 6/6 anonim ***** válasza:
freddi- történelem szakon diplomáztam,majd a megélhetési gondok miatt szerződéses katonának adtam a fejemet. Sorosként a hadműveleten voltam írnok ahol relatíve normálisak voltak a vezetők.szerződésesként a lövészekhez kerültem ahol senkiházi,tanulatlan barmok voltak a górék. én nem tudom hogy mit és hogyan tanítanak a katonai akadémián,de az emberség,etika korrektség hiánya a zászlóaljaknál alap. amit leírtál következtetek belőle te valami "nagykutya" lehettél égy kényelmes irodába,jó fizetéssel,aki mindig el tudta lógni a terep gyakorlatokat,díszmenetet stb,a ti köreitekben nem látjátok és tapasztaljátok hogy a szerződéses állomány köreiben miként vélekednek a század-zászlóalj parancsnokokról. 6 év alatt nem megkeseredtem,hanem meggyűlöltem a hivatásosokat. nem tudom neked hogy esne az amikor végig csinálod 2 szer a koszovoi,2 szer az iraki és 1-er az afganisztáni kiképzést,majd csak koszovoba jutsz ki egyszer,irakba indulva pedig a gépről szednek le hogy a zászlóalj parancsnoknak az unokaöccse jusson ki csókosság alapján. szóváteszed,jogi lépéseket teszel,cserébe rád állítják a KBH-t akik hetente zaklatnak. Párhuzamosan végig csinálod a többi kiképzést hogy kijuss ebből a fertőből,de a végén azt mondják hogy nem mehetsz. Inkább nézz szét magad körül hogy miért van az hogy a szerződésesek átlag 5 év után otthagyják a sereget a francba ! Nem a semmiért cserélődik az állomány újra és újra. Pocsék a vezetőség. Ha egy háború lenne hazafiságból elmennék szakadárnak inkább,de alkalmatlan magyar 'hivatásosok' akik nem érdemelték ki semmivel a tiszteletet nem fognak dirigálni nekem mert gőzük sincs a hadviselésről. Mo-n a felsőoktatási intézmények közül a katonai akadémia a legkönnyebb. Volt 2 osztálytársam,haverom akik végig bugdácsolták a gimit. Sehova nem vették volna fel őket. Jelentkeztek katonának mert azt a sulit egy hülye is meg tudja csinálni. Mind a kettő katona a mai napig. Felvágni a katonai múlttal egyáltalán nem nagy szám,hivatásosoknál pedig különösen megvetendő. Jó pénzt kaptak a semmiért,25 év után meg mehettek nyugdíjba. semmirekellő naplopó banda.
2014. márc. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!