Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Franciaországban megszerzem...

Ha Franciaországban megszerzem az állampolgárságot, akkor elvégezhetem az ott található katonai főiskolát?

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 05:17
 1/2 anonim ***** válasza:
akkor elviekben igen, de sztem az ottani nemzetbiztonságiak belekötnek ebbe ...
2014. márc. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
88%

Egy egyszerű állami funkcióhoz, (mint pl. egy titkári állás egy "mairie"-n) is minimum 5 év francia állampolgárság kell. Legalábbis ez így volt a nyolcvanas években. Azóta a terrorcselekmények miatt nyilván ezt is megszigorították.

Én egy állami könyvtárban dolgoztam, ide is 5 évnél régebbi állampolgárság kellett.

Nem hiszem, hogy "une personne naturalisée de fraîche date" politikai vagy katonai állásokat tölthetne be friss állampolgársággal.

2014. márc. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!