Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit ad a katonai szakközép...

Mit ad a katonai szakközép (Gábor Dénes Debrecenben)?

Figyelt kérdés
Ha valaki elvégzi mi lesz belőle? Hivatásos altiszt? Esetleg érettségit, és ha tovább akar tanulni onnan valaki pl. az NKE-n, akkor valamiféle előnyökkel jár? Csak érdeklődésképpen kérdezem, mert nem találok róla sehol semmit.

2014. ápr. 15. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmit :D

Katonai alapokat tanulsz.

2014. ápr. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Érettségit aztán jónapot.

Ha tovább mész akkor talán beszámítják a fakttantárgy érdemjegyét, de értelemszerűen, ha kettes akkor buktad azt is.

2014. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi értelme az egésznek azon kívül, hogy hazafias nevelésben részesülnek a diákok? Na mindegy, amúgy sem vagyok érdekelt e körben, már jó pár évvel túlhaladtam a felvételi korhatárt:D
2014. ápr. 15. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Lóf*aszt a pi*csádba.
2014. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Egy kukit a valagadba. Meg mehetsz majd Ukrajnába, ott úgyis áll majd a buli a következő 20 évben, most már úgy látszik...
2014. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmit nemkapsz..

Katonai alapismeretekből letudsz érettségizni (ami ha érdekel 10x könnyebb mint a többi) és ezzel az NKE-re könnyebb bejutnod.

Énis ebből érettségizek idén (habár én különtanárral készültem fel mert nem katonai suliba jártam) de elég jól mennek a dolgok.


Amúgy ezeknek a suliknak a lényege a presztizs és a neveltetés lenne. A fegyelem és az hogy elmondhatod magadról h te egy Katonasulis kadét vagy. Semmi más

2014. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Akkor mi értelme az egésznek azon kívül, hogy hazafias nevelésben részesülnek a diákok?"



Azon kívül semmit, miért az nem elég?

2014. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bizonyos szempontból elég. Viszont ha az NKE-re akarsz menni, vagy máshol akarsz tovább tanulni, akkor lehet nem. Látod úgy is fel lehet készülni kat.alapismeretekre, hogy nem tanultad. Esetleg másabb lesz az értékrendje az ottani tanulóknak, és nem olyan hedonista életet fognak élni, mint a korukbeli társaik.
2014. ápr. 16. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:

a Katonasulisoknak minimális a követelmény. Kevés az alaki.. Emiatt igazságtalanság lenne ha az NKE-re menet több pontot kapnának.

Annyiban előnyük van hogy amit az alapkiképzésen elméletet oktatnak azt ők már tudni fogják, és az alkalmassági vizsgálatra tudatosan készitik őket a 3. évtől tehát jobban teljesithetnek ha úgyvan.

2014. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!