Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Csak én gondolom úgy hogy...

Csak én gondolom úgy hogy Németországban nincs akkora bűntudat keltés mint itt?

Figyelt kérdés
Magyarországot állandóan rasszistának, és nácinak hívják, meg a háború után a területek 2/3 át elcsatolták. Ezzel szemben Németország elég nagy és gazdag, nem hallottam még hogy őket rasszistának hívják, meg őket nem próbálják annyira bűntudatba kergetni, pedig ők voltak a fő kolomposok, vagy nem így van ?

2014. ápr. 18. 12:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem kevered a 2 háborút.

az ország 70%-át az első VH-ban csatolták el és ennek nem az volt az oka hogy rasszisták voltunk hanem hogy Antantbarát kiskormányokat hozzanak létre Ausztria, MO, és Németország seggébe. (erre rásegitett hogy elég nagy számban lakták az elcsatolt területeket nemzetiségek)


A németeket is nácizzák mellesleg még mindig, de próbálnak erőteljesen elszakadni a csúfos múlttól, és nem olyan mellékesen ők húzzák erőteljesen az E-Unio gazdaságát.

Minket se kerget senki büntudatba... A cigányok miatt elég nagy az antiszemitizmus de azért annyira nem csesztet senki..


A németek mindig tudták hogy kell sz*rból várat épiteni ezért van 2 vesztes VH után is az egyik legfejlettebb gazdaságuk.

2014. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Németországban MINDEN iskolában vannak táblák a nemzeti szocializmus bűneiről, kötelezően a gyerekeknek meg kell nézni egy koncentrációs tábort, egy egészségbiztosítónál is láttam a múltkor egy táblát amint a cég története volt és, hogy a nácik mit tettek a céggel.

Nem bűntudat keltés, tisztában kell lenni a múlttal. Nem eltagadni, bagatellizálni, horti szobrot, meg német megszállás emlékművet állítani.

Ráadásul tényleg fogalmad sincs miről beszélsz, első világháború, aztán második, összemosod a kettőt.

Menj nézd a pokemont, ne ilyenekkel foglalkozz.

2014. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem így van.

A 2-nak igaza van.

2014. ápr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De állandóan megy a megemlékezés a holokausztról meg hogy "A magyar nép is nagyban tehet mindenről" és ez Németben is megy ?
2014. ápr. 18. 13:10
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Igen, náluk is megy. Azonban érdemes szétválasztani a megemlékezést, ami fontos és hasznos, hogy többet ilyen ne fordulhasson elő, a felesleges bűntudatkeltéstől, ami viszont egy agyrém. A most élő német vagy magyar embereknek szerintem semmi okuk a bűntudatra azokért a szörnyűségekért, amiket még jóval a születésük előtt követtek el.
2014. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Természetesen itt is megy igen. És nagyon helyes, kell is, az a különbség, hogy itt már felfogták az embereket ezt, Magyarországon még nem.

Itt nincs idegengyűlölet pl. nekem van ausztrál, kameruni, cseh kollégám is, de dolgoztam már együtt kínaival, vietnámival, hong kongival, mongollal, burmaival, amerikaival, moldávval, románnal, törökkel, orosszal, lengyellel.

Itt az emberek nem sírják vissza a '30-as éveket.

2014. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

Én azt nem értem mi lenne elég ahhoz hogy "felfogják az emberek" hogy a holokauszt megtörtént.

Felhívom a figyelmet ezt sztem minden értelmes ember tudja, azt is hogy Magyarországon természetesen voltak szélsőségesek akik közreműködtek, 10 emberből 1 vagy még kevesebb. de ez is iszonyatos embertömeg.


Azt én tudomásul vettem, szeretem a történelmet, tisztába is vagyok, mi, hogy történt,de én már inkább attól hányok hogy horty miklóst és az akkori Magyarországot lenácizzák és sulykolják belénk hogy én hibás vagyok és nem gyónom meg a bűnt. Pedig nagyszüleim semmilyen bűntettben nem vettek rész sőt a szomszéd zsidó asszonyt és gyerekét bujtatták.


Én már azt érzem történelem hamistásnak hogy kétes megítélésű személyeket lenáciznak egy nézőpont szerint és az egész Magyarországot lefasisztázzák mikor az emberek kis csoportjai játszottak szerepet a deportálásokban.

És aki ennek ellent mer mondani vagy megkérdőjelezni hogy ez nem fehér vagy fekete azt meghurcolják. Lásd Shiffer.

Legújabb hír Heller Ágnes azt üzente Shiffernek hogy "a kijelentését még megbánja".


Ez zavar engem hogy minden ok nélkül ami nem úgy van ahogy egyes emberek gondolják az hibás.

2014. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%

Kollektív bűnösség nincs, de konkréten igen, horti náci volt, nélküle nem lehetett volna deportálni az embereket.

Ez a baj, hogy a bűnösöket megpróbálják tisztára mosni, az emberek úgy náciskodnak, hogy közben habzik a szájuk, hogy ők nem nácik.


[link]


Olvasgasd kicsit,

2014. ápr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A keleti-blokkban , a rendszerváltás előtt nem volt ez a Holokausztozás meg bűntudatkeltés, az NDK-ban sem.


Rendszerváltás után egyesek úgy gondolták, hogy be kell pótolni, ezért Magyarországon koncentráltan van ez a Holokausztozás meg bűntudatkeltés.

Szlovákiában nincs ilyen, mivel ott a zsidóknak nem nagyon van érdekképviselete.


Németországban a fiatalabb generációból már kezd kikopni ez a "bűnös nép vagyunk" dolog.

Elég megnézni az Octoberfestet, 15 éve senki nem öltözött be német népviseletbe, mostanában meg rengeteg német beöltözik.

Panaszkodtak is miatta múltkor a liberálisok.


A fiatalabb generáció már büszkébb arra, hogy német, mint a középkorúak és az idősek, akiknél előfordult az is, hogy szégyellték.

Vagy, az Ich liebe Deutschland mondatot nácizmusnak értelmezték.

2014. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Jól van, értem, nem kértem egyébként zsidó sajnálkozást. Köszi a válaszokat.
2014. ápr. 18. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!