Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar allampolgarsaggal...

Magyar allampolgarsaggal rendelkezo, Romaniai ferfi jelentkezhet a magyar hadseregbe, mindt szerzodeses katona?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Nem rendelkezhetsz két állampolgársággal.
2014. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De ha csak ott lakik,dw van melette magyar címe is,akkor igen.
2014. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
es ha nincs magyar orszagon cimem akkor nem?
2014. jún. 22. 17:06
 4/11 anonim ***** válasza:
akkor sajnos nem, állandó magyarországi lakhely kell
2014. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Azt nemtudom amúgy miért pontoztaták le az első válaszolót.


Tényleg nem lehet valaki szerződéses és hivatásos sem ha 2ős állampolgárságú. Törvény vonatkozik erre.


Egyébként:


Magyar állampolgárság

Büntetlen előélet

8 általános iskolai végzettség

magyarországi lakcímkártya


Ezek a felvétel feltételei.

2014. jún. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, mivel mindkét előző válaszolót, aki leírta, hogy a Magyar Honvédség tagjaként nem rendelkezhet senki kettős állampolgársággal lepontozták, ezért én is leírom még egyszer:


Jelentkezhetsz a honvédségbe, de csak ha van stabil romániai lakhelyed. Ha szerződéses állományba kerülsz, a román állampolgárságot automatikusan elveszted. Ez fordítva is igaz: ha a román hadseregbe jelentkeznél, elvesztenéd a magyar állampolgárságodat.

2014. jún. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam hogy amelyik alakulatba kerülsz annak a 100 km-es körzetében kell laknod vagy ugye a honvédség által kínált lakásokban ( de lehet ez csak régen volt így )
2014. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, most látom csak, hogy stabil romániai lakhelyét írtam. Szóval magyarországi lakhelyét.
2014. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lakhelyet
2014. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Makra Péter Endre válasza:
Ez a kérdés annyi problémát vet fel, ami egyértelműen nem megválaszolható, hogy remélem nem. Talán meg kell próbálni előbb magyar állampolgárrá válni. Más dolog egy politikai berendezkedést védeni, és megint más egy tudattal körülbástyázott "érzést", jelesül a Hazát. Kicsit erőltetetett, de szándékos nagybetű... Nem beszélve arról, hogy ez külön munkát adna a katonai elhárításnak.
2014. jún. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!