Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Kelet-Ukrajnában szembenálló...

A Kelet-Ukrajnában szembenálló haderőkről mit lehet tudni? Milyen létszámú fegyveresre számíthat a két fél és milyen haditechnikával rendelkeznek?

Figyelt kérdés
Kelet-Ukrajna, háború, konfliktus, Donyeck, Luhanszk, Luganszk, Szlovjanszk, Szlavjanszk, ukrán, Ukrajna, Oroszország

2014. júl. 27. 12:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
semmi jóra ne számits
2014. aug. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A komplett ukrán hadsereg kb 10 ezer főnyi partizánharcot folytató, főleg könnyű fegyverekkel rendelkező oroszbarát harcossal szemben. Az oroszbarátoknak van még 3 tankjuk, de zsákmányoltak még párat az elmúlt napokban, plusz az oroszoktól kaptak valószínűleg komolyabb légelhárító technikát. Ja és, még tüzérséget is kaptak, azzal komoly meglepetést szereztek.

Nem lenne sok esélyük, de a lakosság túlnyomó többségének támogatását élvezik, jó a helyismeretük köszönhetően a sok helyi harcosnak, plusz van köztük jó pár veterán is. A főparancsnok(Sztrelkov) pl. az utóbbi 20 év minden orosz kötődésű háborújában részt vett.

2014. aug. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

milyen tízezer????

besoroztak negyven ezret, most meg még száz ezret akarnak bevetni. nemértem hogy hogy nem győznek már tízen háromezer szakadár ellen. hülye politika. játszanak az emberekkel mint valami lövöldözős játékban. ukrajna kijev

2014. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Úgy látom hármas neked szövegértelmezési gondjaid vannak. Az oroszbarát fegyveresek vannak kb 10 000-en, bár most átállt párszáz ukrán katona, és sokkal szélesebb körben kezdték el felfegyverezni az embereket. Azt nem tudom, hogy a veszteségeket akarják-e pótolni, vagy nőtt is a létszámuk.
2014. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ukran 40000+100000 vs 13000 szakadár. te hol élsz és mit tudsz ukrajnáról?
2014. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ukrajnában élek, és szoktam olvasni az oroszbarátok, az oroszok és az ukránok híreit is.
2014. aug. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 100000-es szám pedig nem több mint gyerekmese. Egyrészt 60 000 embert kívánnak mozgósítani, de minden 35 behívóra jut egy behívott, és a veszteségek is sokkal nagyobbak mint azt elismerik.
2014. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a veszteséggel eggyet értek. a mozgósitással nem . visznek olyanokat is akik soha nem is szolgáltak. honnan írsz?
2014. aug. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mire alapozod az egyet nem értésed? Kárpátaljáról.

A fél ország külföldön dolgozik, a maradéknak meg esze ágában sincs bevonulni.

2014. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én is kárpátaljai vagyok,de tíz éve élek kijevben. amugy én se rohannék haza ha meg jön a behívóm. a munkahelyemen sokakat behívtak és azonnal vitték. volt olyan is aki életében fegyvert csak tvben látott. elhiszem , hogy otthon ellehet bujkálni, de a panellakásokban nehéz lehet, amugy is itt hisznek a politikában. végül is mikor a majdan volt ők kiabáltak, hogyjobb lesz. na most itt a jobb , hát harcoljanak érte. amugy mégis csak több infot lehet megtudni itt kijevben mint a hírekben . innen tudomhogy mennyit akarnak mózgósítani. van egy olyan érzésem, hogy még sokaknak kell meghallni, hogy megálljon a vérontás. és az a gyanum ukrajna nem csak krimet veszití el. remélem csak képzelődöm. és remélem hogy hamarosan béke lessz.
2014. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!