Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajnában akkor tulajdonképpe...

Ukrajnában akkor tulajdonképpen az EU belépés ellen is folyik a háború?

Figyelt kérdés
Elvileg két részre szakadt az "ukrán nép". Kijev, mint hivatalos vezetés és ezek a szakadárok? Előbbit pedig segíti a NATO, utóbbit Oroszország?

2014. szept. 28. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan hidegháború szerűség van.

Csak nem olyan durva, mint Vietnamban.


Az oroszok a szakadárokat támogatják, küldenek nekik fegyvereket, élelmiszert, mindent.

Céljuk, hogy bizonyos területek elszakadjanak Ukrajnától.


Vannak az ukrán kormányerők, akik a szakadárok ellen harcolnak, őket a NATO, EU, USA támogatja, nekik ők adnak fegyvereket.

2014. szept. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én inkább olyan oldalról közelíteném meg a dolgokat, hogy ha Ukrajnát "békénhagyták volna" és hagyják, hogy rendelkezzen önmaga felett, akkor nem lett volna háború. Ők jelenleg egy olyan háborút vívnak, ahol nekik jutott a legkevesebb szó, mert valójában ez a nyugat és a kelet háborúja, nekik csak annyi szerep jutott, hogy épp most ők a helyszín.


Hogy az EU belépés ellen folyik -e? Nem egészen, csak részben, mivel eredetileg úgy volt, hogy belépnek az EU-ba, majd jött egy fordulat, hogy mégsem és inkább az Eurázsiai Vámunióba lépnek be és ez indította be az eseményeket.


Tételesen mindegy, hogy Ukrajna kit választott volna, nem tudta volna elkerülni ezt a sorsot semmiképp sem, mert ők az ütközőpont. Ezért nem vicces a hintapolitika.

2014. szept. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor jól láttam át nagyjából a helyzetet. Az a baj, az ennél még globálisabb helyzetről informálódni nagyon nehéz, mivel nem csak hogy millió álláspont, megfogalmazás, hamis konteóba akad az ember, nem is tartoznak sokan abba a bizonyos elitbe, akik sejthetik vagy tudják az igazságot, átfogó képet és aminek létszáma sem tisztázott... (felső tízezer?)
2014. szept. 29. 00:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, nem erről van szó, ez majd egy sokkal későbbi kérdés.

Ukrajna soknemzetiségű. A Szovjetunió része volt, ezért sok orosz nemzetiségű költözött a területére különféle okokból. Különösen a keleti iparosodott részekre. Ukrajna - szintén sok ok miatt - gyenge gazdasággal rendelkezik, ezért egyes részei szerettek volna nyugati segélyeket (máshonnan nem remélhettek). Ez az Unióhoz való közeledést eredményezte.

A Szovjetunió ugyan szétesett, a hidegháború is befejeződött, de azért nem olyan nagyon. Ráadásul Putyin tipikus diktatórikus alkat, tesz is érte, hogy érvényesüljön az akarata. Ez pont elég a potenciális ellenségeskedéshez, bizalmatlansághoz. Amíg Ukrajna ütközőzóna volt, jó volt, ahogy volt. De Ukrajna unióbarátként már nem jó. És ha az az Ukrajna erősen nacionalista és mohó, szűk-látókörű vezetése durva nemzetiségellenes törvényt hoz, ez elegendő a beavatkozásra. Nem direktre, csak a saját nemzetiségek felhergelésére, majd segítésére. Kész is a balhé.

A megoldás az, hogy Ukrajna normálisan, sőt kedvezően kezeli nemzetiségeit. Ez elvben nem ártana neki, sőt. Csakhogy felhergelt nacionalista lakossága és vezetése ilyesmire képtelen. És Oroszország számára elviselhetetlen, hogy az orosz nemzetiségek hátrányt szenvedjenek, plusz fenyegessen az Unióhoz közeledés (nem csatlakozás), plusz a saját diktatórikus szemlélete területi igényeket fogalmaz meg. Úgy kellene kijönni ebből, hogy egyik fél se érezze vereségnek, mert akkor nem fog belemenni semmibe. Ilyen megoldást találni pedig nehéz és hosszadalmas.

2014. szept. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!