Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek melyik jelenleg...

Szerintetek melyik jelenleg az orosz hadsereg legfejlettebb, vagy legújabb tankja? Terveznek az oroszok egy új tankot bevezetni?

Figyelt kérdés
És az fel tudja-e venni az M1 Abramsal a harcot.
2014. dec. 26. 22:44
 1/9 BlackSword ***** válasza:
70%

NA most az orosz haderő legfejlettebb tankja a T-90... DE voltaképpen ez is csak a T-80-as jobb elemeivel felturbózott T-72-es...


Na most hogy felvenné e a harcot az M-1-essel, az egy örök rejtéj marad... Ugyanis a tankokat nem igazán azzal a célzattal építik, hogy egymással csatázzanak... Túl költséges lenne... A modern lovasság szerepét vették át, főleg a szárnyakon, mint bekerítés, hátsó lépcsők és menetoszlopok támadása, az utánpótlási vonalak elzárása...


Azt tudjuk, hogy az alap T-72 esélytelen volt az M-1-el szemben... Ezt az első öbölháború bizonyította is...

2014. dec. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Az M1 már egy elavult modell,a T-99 ellen nem sok esélye lenne.
2014. dec. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Lehet, hogy rosszul tudom, de a T99 kinai és nem orosz. Mellesleg egy t72-t gyúrtak össze a leoparddal. Mindezt kínai minőségben.


Az oroszok legmodernebb, rendszeresített harckocsija a T-90 (ahogy valaki fentebb írta).

Azonban az oroszok nem voltak igazán megelégedve vele, mivel csak kb 700 db-ot rendeletek (az oroszoknak valahol 11-12000 harckocsija van, ebből a többség T72 és T-62 változat.) Gőzerővel folynak az új harckocsi tesztek, azonban a pénz nagy úr. A 90-es évek szegény időszakában elmaradtak a kutatások és tesztek. Ezt most kellene behozniuk, azonban a 20 éves elmaradást igen nehéz pótolni. A páncélzat, fegyverzet vonatkozásában talán nem is lenne gondjuk, de a modern elektronikai és informatikai fejlesztések akadoznak. Sok ilyen eszközt külföldről kell pótolniuk (pl a tűzvezető rendszert a franciáktól szerzik be.)

2014. dec. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Abramsal fel veszi a versenyt a T 90 es ! A legújabb tankjuk a ARMADA álitólag 2015 ben kezdik meg a gyártásukat , de szerintem már egy csomó le van gyártva nekik csak nem valják be !
2014. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igy van, a T90C a legfejlettebb, az indiai Thar sivatagban is kipróbálták és a szélsőséges viszonyok között jól vizsgázott.

A dicstelenül leszerepelt izraeli Merkava Mk4 -gyel hasonlították össze ( sokat kilőttek közülük éles bevetésekkor), amely német főegységekkel készül, de biztos, hogy veri az Amramsot is.

2014. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Milyen az a T90C? Miben mert erről a változatról nem hallottam.

India a T90A exportváltozatát gyártja Bishma néven. Ezek szerint van egy újabb változat?

2014. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez az:

[link]

ez a cikk még 2011-ből :"Ismertté váltak az uj orosz tank adatai"

és ez mostanról:

[link]

"T90C a Merkavák ellen, az izraeli "Harci szerkér"

messze lemaradt"


46 tonna a T90C súlya, ami jelentősen kevesebb mint az М1А2SЕР Abramsé és a német Leopard 2А6-é, viszont kevesebbet fogyaszt. Mindenféle éjjellátó kamerával is felszerelték

Nekem tetszik :-)

2014. dec. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja hogy ez egy T90S. Hát ez a T90 exportváltozata.

Elolvastam a cikket. Sajnos az orosz tudásom már jelentősen megkopott, azonban azt sehol nem olvastam, hogy a Merkavát és a T90-et együtt tesztelték volna.

Ez -az én olvasatomban- csak egy értékelés, ahol az "elfogulatlan" szerző megmagyarázza, hogy miért jobb a T90.

A Thar sivatag pedig csak úgy kerül szóba, hogy a T90 ott is jól szerepel, a Merkava pedig csak a közel-keleti térségben szerepelt eddig, más éghajlaton illetve földrajzi környezetben még nem bizonyított.


Akár igaza is lehet a cikkírónak, csak éppen az elfogulatlansága kicsit kérdéses.

2014. dec. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg az oroszok a T90-ből a beszerzést 2005-ben befejezték. a 12000 harckocsiból csak 700 db-ot cseréltek erre a típusra. Inkább a meglévő T72. és T64 állományt újítják.

Az új harckocsit...ahogy valaki már fentebb írta...2015-ben tervezik rendszeresíteni.

2014. dec. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!