Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a külőnbség a US ARMY és...

Naro123 kérdése:

Mi a külőnbség a US ARMY és Marines között? Többi alul!

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy a US Army az az alap hadsereg és a Marines az a Tengerèszgyalogsàg.Az is èrdekelne hogy mi a külőnbsèg (kikèpzési idô,nehézség stb ) Azt tudom hogy ZÖLD KÀRTYÀVAL mind a kettőhőz be tudok lépni

#hadsereg #US Army #Tengerèszgyalogsàg
2015. ápr. 6. 07:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így tudom, hogy az Army a sereg, a Marines pedig a tengerészgyalogság. Elvileg a tengerészgyalogos a keményebb, elitebb terep. Oda kerülnek azok, akik célzottan katonák akarnak lenni. A seregbe a behívottak, és gyengébben teljesítők kerülnek. Ha jól tudom.


Ott van a 2. vh-s példa. Az eu hadszíntéren jelen volt a sereg, és az ejtőernyősök, a csendes-óceánin csak a tengerészgyalogság.

2015. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

Tudom negatív vagyok, meg minden... de aki itt érdeklődik ilyen dolgokról, nem tudja a google-ba bepötyögni a kérdést, abból tuti nem lesz tengerészgyalogos :D



#1:


Az Egyesült Államokban 1973-ban törölték el a sorkatonaságot, így azóta senkit sem hívtak be se a szárazföldi erőkbe (U.S. Army), sem a tengerészgyalogsághoz (USMC) vagy más haderőnemhez.

2015. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mellesleg annak idején ugyanugy behivtak embereket a TGY-hez is ha emberhiány volt.


A TGY keményebb egyébként. A lényege hogy gyorsabban mobilizálható és a világ bármely pontján gyorsan ott vannak. Általában repülőgép hordozókon, hajókon állomásoznak (akik nem a szárazföldön) innen a mobilitás. Bármely terepen, bármikor, bárhol, bármilyen körülmények között.

Erre képzik őket tudatosan, hogy amikor baromi nagy a katyvasz, nincs ellátás, akkor is megállják a helyüket.


A Sereg ezzel szemben lassan mobilizálható. Idő mire kihelyezik valahova. A kiképzés is viszonylag egyszerűbb.


A TGYnél sokkal nagyobb a lemorzsolódás.

2015. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!