Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire nehéz a fizikai...

Mennyire nehéz a fizikai alkalmassági ha szerződéses katona szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Milyen a fizikai alkalmassági itt? Azt tudom hogy 3200m futás, fekvőtámasz és felülés van. Mennyi idő alatt lehet felkészülni erre?


23/L



2015. ápr. 14. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

jelentkezik 100 ember.

ebből kb a fele elbukik a fizikai erőpróbán.

ha ezen túl vagy, akkor jön a pszichológiai,ez a könnyebb része, és a végére az egészségügyi, itt megint megszórják a jónépet.

szóval a legvégén jó 20-30 ember benn marad.

de ezeknek is egy része elmegy, mikor szembesül a kiképzés milyenségével.

2015. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nem nehéz.


Edzeni kell rá.


2-3 hónap alatt simán fel lehet rá készülni.

2015. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Van négy követelményszint, T1, T2, T3, és T4. A T4 a legkeményebb, oda a 360 pontból 300 kell ha jól emlékszem, a T3 260 pont a T2 pedig 220 pont. Sajnos a pontos női követelményeket nem tudom, de fent vannak a neten a ponttáblázatok, ha máshol nem is, akkor az NKE hadtudományi karának oldalán biztos megtalálod :)


Nem olyan nehéz egyébként, heti 3-4 edzéssel 3-6 hónap alatt fel lehet készülni, attól függ milyenek az alapok.

2015. ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor én a T3-ba tartozok, mert nekem azt mondták 260 pontot kell elérnem. Nagyjából kondiban vagyok, a futás résznél nem sokat kell már javítanom az időmön.

A fekvőtámaszt és a felülés mennyire kell szabályosan csinálni?


Köszönöm a válaszokat! :)

2015. ápr. 15. 08:49
 5/11 anonim ***** válasza:

A fekvőre eléggé figyelnek, ott nálunk nagyon nézték, hogy egyenes-e a hátunk meg eléggé lemegyünk-e. A női verziónál ilyen probléma nem nagyon van, mert ugye térdelnek, de ezt meg nem mindenhol engedélyezik.

A felülésnél csak arra kell figyelni, hogy a kezed ne emeld el miután elkezdted a gyakorlatot, meg a lábad se lebegjen sokat :)

2015. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

t3: 240pont t4: 260 pont.


T3: NKE-HHK és szerződéses

T4: altiszti akadémia.



nincs 300 pontos felmérés.

2015. ápr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én szerződéses katonának szeretnék jelentkezni.

Egyébként az alkalmasságim Kecskeméten lesz. Nem tudom, hogy ott engedélyezik-e a nőknek a könnyített fekvőtámaszt, azért az úgy elég egyszerű szerintem.

Még egyetlen kérdés, ha tudna rá valaki válaszolni.

A felülést milyen pozícióban kell elvégezni, úgy értem hajlított térd, vagy egyenes láb, vagy be lehet valahova akasztani a lábat?

2015. ápr. 15. 16:37
 8/11 anonim ***** válasza:

nincs könnyitett fekvő se felülés.


hajlitott láb, nincs beakasztva, nem fogja senki, kiinduló helyzet ülésből, lemész, majd feljössz és a könyököddel megérinted a térded.

Vagy tarkón kulcsolt kéz, vagy mellen X.

2015. ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2015. ápr. 15. 20:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, elcsúsztam a pontokkal, a T4 a 260 pont! :)


Neked T3-T4 fog kelleni beosztástól függően, itt szinte mindent megtalálsz:

[link]


Azért voltam kicsit eltévedve, mert a Ludovikán nekünk teljesen más követelményrendszer van.

2015. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!