Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogyan kezelik a fegyverüket...

Hogyan kezelik a fegyverüket a balkezes katonák/akármilyen fegyveres testület tagjai?

Figyelt kérdés

Mert mondjuk egy pisztoly még oké, maximum kényelmetlen a fogása és a biztosító kallantyú nem esik kézre, de azt csak egyszer kell kibiztosítani használat előtt.

De mi volt a helyzet régebben, mondjuk pl az első világháborúban? Akkor nem nagyon voltak ismétlőpuskák, hanem minden lövés után azzal a karral fel kellett húzni a fegyvert, amit egy balkezes nem tudott megcsinálni csak nagyon kitekeredve, vagy nagyon nehezen tudta csak tartani a fegyverét a bal kezével. Át kell magát állítania jobbkezes fegyverhasználatra egy katonának?


2015. jún. 10. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sok balkezes nem úgy van, mint a jobbosok. A jobbos szinte mindenhez a fő kezét használja. De egy csomó balkezes például csak írásnál használja a balját, amúgy pedig a jobbal van. Szóval csak azt akaraom mondani, hogy vannak balkezesek, akik a jobb kezükkel húzzák meg a ravaszt.
2015. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ugyanaz ami most van a karabélynál.

Hogy húzod fel a kart az AK63-nál?

Jelen pillanatban a jobb kézzel mindenképp a markolatot kell fogni hogy lövésre készenálj, ezért a balkezeddel nyúlsz át felhúzni a fegyvert tárcserénél.

Na ezt egy balkezes okosba megoldja mert máshogy fogja. Ő jobb kézzel fogja felhúzni a kart és sokkal egyszerűbb úgy.


A puskáknál meg sok változás nem volt. A jobb kezes jobb kézzel húzta fel a závárt, míg a balkezes is jobb kézzel. Nem kellett sokat agyalni ezen. Nem volt nehezebb sokkal.

2015. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
FPS-ekben is mindig jobb oldalt van a fegyver, talán innen jött a kérdés? :) :) Lőttem már puskával, és balkezes létemre "automatikusan,, a jobb kezembe fogtam.
2015. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Nem nehezebb egy puskát (hosszú cső, távolabb van a testedtől a súlypont, nem?), balkezesként a bal, azaz a hozzád közelebb lévő kezeddel megtartani, miközben még azon is ügyeskedni kell, hogy az erőfeszítés miatt a ravaszt ne húzd meg véletlenül?
2015. jún. 10. 21:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Onnan jött, hogy én balkezesen lövök :) És persze a paintball fegyvernél mindegy, melyik válladhoz szorítod a tust, de lasertagalésnél meg kifejezetten rossz volt, hogy nem esett kézre az újratöltés gomb. Innen jutott eszembe, hogy egy játék közben ez maximum kényelmetlenség, a való életben viszont kínos, ha neked akár másodpercekkel több időbe telik újratölteni a fegyveredet az ellenségedhez képest :)
2015. jún. 10. 21:38
 6/11 anonim válasza:
Valóban elsőre szokatlan volt nekem is, de viszonylag hamar ráállt a kezem. Sokat kell gyakorolni a jobbkezes használatot, de utána már menni fog. Próbálj meg átállni.
2015. jún. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak balkezes átalakító szettek fegyverekhez, kultúrált országok hadseregeiben el is érhetőek. Keleten meg hozzászokik a muzsik, aztán lő, ahogy tud.
2015. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pontosan.


Egyébként sok helyen (nálunk is) katonai és rendvédelmi mesterlövészeknél a balkezesség kizáró ok, pontosan ezért.

2015. jún. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Most mókás leszek, de én meg pont a balkezes lövészetre álltam át.


Alapból jobbkezes vagyok, de balkézzel sokkal stabilabb volt a kezem, sokkal pontosabban lőttem. Na meg a bal szemem élesebb sokkal.


Nem volt nehéz átállni. 1-2 hétig szokatlan volt úgy hordani a fegyvert, de idő kérdése minden.

Gondolom forditva is igyvan. :)

2015. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Régen ha balkezesnek születtél átneveltek jobbkezesnek már kiskorodban.
2015. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!