Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tudtok emberséges, jó lelkű...

Tudtok emberséges, jó lelkű nácikat a második világháború idejéből?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból elkezdtem összegyűjteni neveket. fiktív szereplőket én is tudok többet de olyanokra gondolok akik tényleg éltek. Olyan német katona tisztek akik a hitleri birodalom ideje alatt tevékenykedtek de közben vagy még a háború vége előtt valamilyen formában szembe szálltak a náci ideológiával. Pl: Claus Schenk von Stauffenberg, de a leg jobb példa Wilm Hosenfeld.

2015. aug. 28. 22:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Rommel
2015. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
22%
Szóval hazaárulókra gondolsz. Értem. Nagyon szépen megfigyelhető, ahogy a kontextus elmossa a szavakat. :)
2015. aug. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%
Oscar Schindler is olyan volt pl.
2015. aug. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

1# Rommel nem volt náci, nem is volt a párt tagja sem.


Én talán Albert Speert mondanám, elég józan gondolkodású ember volt, aki a háború végén még Hitlerrel is szembeszállt és nem hajtotta végre a rombolási Néró-parancsot. Nürnbergben 20 év börtönt kapott.

A másik talán Kurt Georg Kiesinger aki szintén a náci párt tagja volt, viszont később nem találták bűnösnek semmiben. A háború után is betöltött politikai tisztségeket Németországban: 1966-1969 között német kancellár, 1958-1966 között pedig Baden-Würtemberg miniszterelnöke volt.

2015. aug. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Elkötelezett és önfeláldozó katona ként felismerni hogy a kitűzött szent célok megvalósítása közben a nemzet nem éppen helyes dolgokat tesz, és az ember saját lelki ismeretére hallgatva megpróbálja legalább saját lehetőségeihez mérten jobb irányba terelni az eseményeket, ez szerintem nem tekinthető hazaárulásnak.

De tulajdonképpen nevén nevezve a dolgot, igen, hazaárulókra gondolok.

Schindler nem volt katona. Hozzá hasonló jó-szándékú vagyonos meg kevésbé vagyonos emberekből voltak többen is. Német tisztekből már jóval kevesebb volt, legalábbis akikről tudunk.

2015. aug. 28. 23:35
 6/26 anonim ***** válasza:
21%

A hazaárulás az, amikor elárulod a jelenlegi - akármilyen - hazádat. Pont.


Azon kívül pedig, mesélj már nekem, milyen szörnyűségeket követtek el a nácik. A holokauszt, az agresszor szerep és a kristály éjszaka nem játszik, hiszen alapvetésekkel feltételezem tisztában vagyunk. Várom a válaszod.

2015. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Albert Speer-re már én is gondoltam, de tulajdonképpen ő sem volt katona. Rommel-nek utána olvasva, valóban összefüggésbe hozták Stauffenbergel, még ha nem is volt a párt tagja.
2015. aug. 28. 23:39
 8/26 A kérdező kommentje:
Ne várd a válaszom, mert nem fogok vitázni, nem ezért írtam ki a kérdést. Nem vagyok olyan nagyon jártas a töriben de ha jártasabb lennék akkor sem lennék holokauszt tagadó, vagy nevezed aminek akarod, számomra ennek a tagadása abszurd.
2015. aug. 28. 23:45
 9/26 anonim ***** válasza:
22%

Ha ismered a másik oldalt, még abszurdabb lesz a holokausztot nem tagadni.


Bár, igazából csak egy kis logika kell hozzá, nem bizonyítékok. Szerencsére, ha nincs logika, akkor van rá nem kevés bizonyíték is.

2015. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
87%
Van több ilyen is, akik nem voltak híresek és nem maradt fent a nevük. Szimplán dezertáltak, ami abban az időben hazaárulásnak számított. Nekem is elsőnek Hosenfeld jutott eszembe.
2015. aug. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!