Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akik sorkatonaságot szeretnéne...

Akik sorkatonaságot szeretnének, azokhoz szól eme kérdésem: Biztosak vagytok benne, hogy minden fiatal számára jó lenne ez?

Figyelt kérdés

A legtöbben azzal érvelnek, hogy sok az ecsethajú páwa, és meg kellene őket nevelni. Nos, én sem szimpatizálok a páwákkal, de most komolyan miattuk, vissza akarjátok hozni a sorkatonaságot? Röhej. :D


De vegyünk példának egy másfajta embert: Csendes, nem nagyon jön ki a kortársaival, kissé antiszociális, rengeteget tanul, érdeklik a tudományok, szeretne minél hamarabb bejutni egy erős egyetemre. Biztos, hogy ő jól járna a katonasággal? Szerintem nem, sőt, lelkileg tönkretenné őt.



2015. szept. 3. 19:12
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
18%
Ez nem a fiatalokrol szol, hanem mindenkirol! Vagy ki vedene meg a hazat, a nagypapa? Felhaborito a fiatalok hozzaallasa! Szegyen!
2015. szept. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
85%

Akik állandóan a sorkatonaság miatt rinyálnak, általában:

- műveletlenek

- szélsőjobbos militaristák

- fegyvermániások

- túl sok call of duty-t játszottak

- unatkoznak

- nem értenek semmihez, viszont lövöldöznének


Ha megkérdezel egy 40 felettit, hogy milyen volt a sorkatonaság, 90%-uk azt fogja mondani, hogy egy nagy buli, piálások, ökörködések. Semelyik sem fogja azt mondani, hogy, húúúú de megemberesedtem ott.

Kb. semmit nem ért... a reguláris hadsereg amúgy sem ér semmit. Inkább egy kevesebb főből álló, profin kiképzett elit hadsereg kellene.


Én férfias vagyok, főleg, hogy lassan harminc leszek, feleségem van, otthonom van, munkám van. Őszintén szólva nem hagynám itt őket, azért, hogy bakancsban meneteljek, lövöldözzek, meg üvöltözzön velem a kiképző. Aki ilyenekre vágyik, az menjen el hivatásosnak (ha egyáltalán átmegy a vizsgákon), de ne akarja másokra rátukmálni a militarista mániákusságát.

2015. szept. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
15%
Jol mondtad, csak ferfias vagy, de nem ferfi!
2015. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
83%
Te már csak tudod öregem. Menj el hivatásosnak, ha lövöldözni akarsz, de engem meg a leendő gyerekemet hagyj békén, oké?
2015. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
83%
Vagy netán irigykedsz, hogy nekem van családom, munkám, és életem?! Nem értem... Menj zsoldosnak Líbiába, Irakba stb. Ott kiélheted magad, ha lövöldözni akarsz, meg menetelni.
2015. szept. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
18%
Eloszor in kepzett katona vagyok es pont a csaladod miatt fogom az eletemet aldozni, te bumburnyak (pedig nem is ismerlek) ... rohadjon meg az ilyen!
2015. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
88%

Én lehúztam 18 hónapot, ráadásul az akkor még létező Határőrségnél, ahol mindennap éles lőszerrel mentünk éles bevetésre (járőrbe), az akkor még álló vaskerítés mentén. Ott az embercsempészek nem hűtőkamionnal, hanem fegyverrel jártak...

Akkor megöltem volna azt, aki kitalálta ezt a szívatást egy 18-19 éves gyereknek. Ma nem bánom, hogy részem volt benne, sokat formált rajtam.

Viszont neked is igazat adok abban, hogy nem való mindenkinek. és, noha elvileg a sorozásnál ezt szűrtek, de azért nagy volt a szűrés hibahatára.


Mindent összevetve azt vallom, hogy a sorkatonaság felett eljárt az idő, ma már semmi szükség rá.

Ha gebasz van, akkor riadt gyerekek tízezrei semmit sem érnek tized akkor professzionális haderővel szemben.

2015. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
13%
5-ös,azért érdekes lenne ha valami nagy balhé kitörne az országban,és be kellene vonulnia sok férfinek,és mindegyik azt mondaná hogy én nem megyek,mert nekem meg munkám meg családom van :D Ennyire ne legyél szűk látókörű.
2015. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
12%
6-os, értem nem fogsz harcolni, mert itthagyom az országot a családommal, ha háború lesz, ti pedig ölhetitek egymást :-)
2015. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy ferfi! Es pontosan a csaladod miatt nem szabadna igy gondolkodnod. Ilyenkor miert nem vesztek peldat amerikarol? De mekkora nyal ember az ilyen!
2015. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!