Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyesek miért hiszik azt,...

Egyesek miért hiszik azt, hogy az a hazafiasság ha fegyvert fognak és más embereket zokszó nélkül lelőnek?

Figyelt kérdés

Számomra az emberi élet szent!

Senkinek sincs joga kiontani!


Teljesen szánalmasnak tartom, hogy még mindig vannak olyan "emberek" ennyi háború és keserűség után is akik azt hiszik, hogy az a hazafiasság, ha én fegyvert fogok és ártatlanokat gondolkodás nélkül legyilkolászok.

Ennek semmi köze a hazafiassághoz!!!

Ez csupán arról szól, hogy az íróasztal mögül néhány milliomos összekapott valamin és ártatlanokkal vitetik el a balhét. Más emberek életét keserítik meg és emberi sorsokat tesznek tönkre csak azért mert néhány milliárdal többet akarnak még.

"Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények közt élők a szegények szokásait kritizálják." Herman Melville


Az igazi hazafiasság az ha engem bárhová vet a sors keze én mindig magyarnak vallom magam és kiállok a nemzetiségemért, hazámért. A végsőkig magyar vagyok, nem számít, hogy áld vagy ver a sors keze én akkor is magyar vagyok és szolgálom a magyar nép érdekeit. Ha én mindenek előtt tartom a magyar nemzet érdekeit és akár vértanú is lennék mint, hogy eláruljam nemzetem. Ha minden tőlem telhetőt megteszek honfitársaimért. Nem számít, hogy Magyarország milyen velem vagy, hogy milyen a kormányzás én mindig hű leszek hozzá.

Ez az IGAZI hazafiasság!


Vállalnátok az akasztást (mint az aradi vértanúk) vagy elárulnátok a magyarságot?

Így már nem is olyan egyszerű hazafinak lenni, mi?


Ennek semmi köze ahhoz, hogy gyáva módra parancsszóra lelövök olyan embereket akik talán egy másik életben a legjobb barátaim lehettek volna vagy akiket ha alaposabban megismerhettem volna akkor életem pajtásai lehettek volna...


Ha MINDENKI így gondolkodna akkor sokkal jobb világban élnénk!

===============

Ezt a kérdést ez a kérdése ihlette:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__hadsereg-hadvezetes_..



2015. szept. 5. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Mert a nagy részük a COD-os világban él. Közben egy AK-47-est sem bírnának célra tartani mert a közel 5 kg-tól fájna a kicsi kezük.
2015. szept. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

A mai világban nem működik a hippiskedés, itt túlélésről van szó. Megtagadod a szogálatot, statárium lesz, minden dezertőrt felakasztanak.


Mellesleg a mai korcsokra amúgy is ráférne egy kis nevelés.

2015. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

# 3:


"Mellesleg a mai korcsokra amúgy is ráférne egy kis nevelés."


Ha már az édesanyjuk és a nagyrészt katonaviselt édesapjuk alkalmatlan volt a gyermekük megnevelésére.

2015. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért kíváncsi lennék, hogy az aki lekorcsozza a mai társadalmat, vajon miben is jobb... :)
2015. szept. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#5 Nincs divatmeleg hajam (mellesleg kopasz vagyok, de nem azért mert skinhead vagyok, hanem mert kihullott a hajam és lenyírtam), nem a divatot majmolom, hanem szimplán hétköznapisan, néha elegánsan öltözök, nem hallgatok divatzenét, egyedül élek albérletben és nem anyám szoknyája alatt, tudok főzni huszonéves férfi létemre, fegyelmezett vagyok munkahelyemen, ami egy menő szoftverfejlesztőcég, tisztelem saját társaimat.


És te?

2015. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én nem szeretem a nacionalizmust. Nem azzal van bajom, hogy ha valaki szereti a hazáját, mert én is szeretném, ha az olyan emberek, mint pl az előttem szólók nem sajátították volna ki, hogy ki a magyar és ki a hazaaruló. A nacionalizmust egy romantikus gondolatnak tartom, ami nem az értelmet és ráciot helyezi előtérbe, hanem az érzelmeket és a fizikumot. Pont ezért nem alkalmas ideologia arra, hogy tényleges rendezo elv legyen egy nemzet életében. Továbbá a nacionalizmus előbb-utóbb soviniszta gyűloletet szül, ami rendszerint vért kovetel. A nacionalizmus visszaveti az integrációs folyamatot, ami itt és most elfogadhatatlan, hiszen Európában lassan a határok is viccnek vannak. Mélyen megvetem azokat, akik képesek egy holokauszt, egy örmény genocídium, vagy akár egy délszláv háború után nacionalistának vallani magukat és ellehetetleníteni a többséget a haza szeretetétől. Felreértés ne essen! Magyarország csodálatos vidék, mindig különleges helyet fog betölteni a szivemben, de elsősorban europainak vallom magam és ezen belül magyarnak. Nem az a baj, ha valaki kiteszi a magyar zaszlot, hanem a megette alló gondolatok. Nem az a baj, ha valaki szereti a hazáját, hanem az ha ez határozza meg életét. Gondolkodjon már el a sok paprikajancsi nacionalista azon, hogy mire mennek a gyűlöletkeltő hadjáratukkal? Szerintem semmire.

Üdvözlettel: egy illuminatus gyíkpofa a magyar nemzet védelmeben

(K.p.j.tok be!)

2015. szept. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Az a hiba a logikádban, hogy a nacionalizmusnak nincs köze a gyűlölködéshez.

A gyűlölet éppúgy beférkőzhet a liberálisokhoz és nyugatbarátokhoz is, nem csak a "mélymagyarokhoz" (ahogy mondjátok)

2015. szept. 5. 10:30
 8/12 anonim ***** válasza:

"Egyesek miért hiszik azt, hogy az a hazafiasság ha fegyvert fognak és más embereket zokszó nélkül lelőnek?"


Mert idióták.

Egyébként meg szerintem nagy részük csak a hazafiasság ÁLCÁJA MÖGÉ BÚJVA próbálja így kiélni az alantas ösztöneit, gyűlöletét, frusztrációját. Remélhetőleg megmaradnak csak a szavak szintjén.


Ui.: Ritkán zöldítek válaszodat, Dzsimi, de a linkelt kérdésbeli egy üdítő kivétel volt. :)

2015. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 aries 2 válasza:
Békét nem lehet háborúval. Aki nem tartja be a "Ne ölj!" parancsolatát, az bűnt követ el. Semmiféle kifogása nem lehet ölésre. Milliónyi katona hull a pokolba, fegyverrel a kezében...
2015. szept. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igazából nem egészen értem, hogy mire gondolsz.


Az aradi vértanúk megtették a magukét, mielőtt kivégezték őket. Választásuk NEM volt.


Mikor van olyan, hogy parancsszóra le kell lőni embereket? Ha szemben állsz, és már fegyver van a kezedben, akkor nem ember vagy, hanem egy a katonák közül. Szemben is egy katona áll, és -tudat alatt- választasz, hogy te vagy ő.(A te családod, vagy az övé, stb.)


Az I. világháborúban a szemben állók a lövészárkokból megbeszélték egymással, hogy ki mi, amikor nem katona, hány gyereke van otthon, stb.

Rá is jöttek a háborúból profitálók, hogy jobb, ha a katonák nem tudnak beszélni egymással.


Ha "mindenki" hogy gondolkodna? A gondolkodás káros, eleve, mindenki csak annyit gondolkodhat, amennyi pénze van, nem?


Először a fegyverek-előnyök-másokból hasznot gyártókat tanítsd meg "így" gondolkodni, utána lehet számonkérni rajtunk, az elhanyagolható tölteléken az önzetlen gondolkodást.


Az emberi élet szent; írod. Azé is, aki másét ugyan el nem veszi, de kizárólag a saját pillanatnyi hasznára fordítja? Azé is, aki -akár betegen- másokat öl, esetleg még kegyetlenül is?


Vagy esetleg az "ember" fogalmát definiálod másként, mint homo sapiens?

2015. szept. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!