Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ti, ha akkor annyi idősek...

Ti, ha akkor annyi idősek lettetek volna mint ma, harcoltatok volna az '56-os forradalomban?

Figyelt kérdés
Ti őszintén, hogy gondoljátok ezt? Harcoltatok, vagy inkább menekültetek volna?

2015. okt. 24. 12:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Melyik oldalon?
2015. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
35%
Én nem. Nem dobnám el az életem (amiből csak 1 van) ilyen hülyeség miatt. Mindkét nagyapám sz*rt az egészre amúgy. :D Én úgy szintén. :)
2015. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nyilván a forradalmárok oldalán...
2015. okt. 24. 12:41
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Nem tartom magam különösebben harcos, vagy bátor embernek, de ha akkor élek (most 40 vagyok) jó eséllyel nem élem túl, nem tudtam volna megállni, hogy kimaradjak belőle.


"Melyik oldalon", ugyan, ez kérdés?

2015. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Nem hinném..nem lennék rá alakalmas..se fizikailag se lelkileg...meglátnék egy kifordult agyvelöt vagy tankkal szétroncsolt embert biztos elkpna a hányinger és menekülnék biztonságba. 32f
2015. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
De, pont az lett volna minden vágyam, hogy 20 éves korom környékén dobjam fel a pacskert...
2015. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem harcoltam volna, viszont el se menekültem volna a forradalom végén, hanem itthon maradtam volna, mert mégiscsak ez a hazám.
2015. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Azt csináltam volna, amit az öregapám: menekültem volna Nyugat-Németországba.
2015. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Na ezért nincs ma '56. Van helyette Orbán.

Nem akarok én senkit leszólni, de ilyen gondolatmenettel (nem arra célzok, bírja-e valaki vagy sem) nem is lehet 56-ot csinálni. Az nem úgy kezdődött, hogy felkapjuk a fegyvert, aztán csak lődözünk. Akik ott lőttek, nem szórakozásból, virtusból és hasonlókból tették, azoknak voltak gondolataik, céljaik, amiket el is szerettek volna érni. Nem úgy, hogy "itt nem adnak, szaladjunk külföldre, majd ott adnak". De nem tudom, van-e értelme erről beszélni.Így biztosan nincs.

2015. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Mert talán ha egyszerűbb és békésebb megoldás akkor mért csoda, hogy az emberek inkább kimennek.
2015. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!