Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Fizikai Alkalmasság-vizsgálath...

Fizikai Alkalmasság-vizsgálathoz miből mennyit kellene csinálni, hogy biztosan alkalmas legyek?

Figyelt kérdés
21/F vagyok és jelentkezni szeretnék katonának. A Fizikai Alkalmasság-vizsgálatot néztem valamint a pontozást és azt tervezem hogy most télen felkészülök rá és tavasszal jelentkezem. Értségim van valamint német középfokú nyelvvizsgám és ha kell letudom rakni az angol középfokút. Viszont az alkalmassági vizsgálathoz csak pontokat találtam pontos adatot nem, pl. mennyi felülés kell 2 perc alatt, mennyi fekvőtámasz stb. Ezt valaki esetleg eltudja mondani?

2015. nov. 1. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Írd be a keresőbe, hogy MK_15_111. Töltsd le a közlönyt, abban benne van a pontszámítási módszer. Röviden a három feladatban elérhető 360 pontból legalább 220-at kell elérni. Egy lehetséges kombó:

3200 méter futás: 17:36 => 100 pont

fekvőtámasz: 30 darab => 60 pont

felülés: 50 darab => 60 pont

2015. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Értségim van valamint német középfokú nyelvvizsgám és ha kell letudom rakni az angol középfokút"


Pont ezek egyike sem kell hozzá hogy alkalmas légy.

2015. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az attól függ mihez... Lehetsz te akármilyen edzett kigyúrt állat de érettségi nélkül nem lehetsz tiszthelyettes.... szóval bizonyos rangokhoz kell az a bizonyos végzettség...valamint azt csak mint plusz információt raktam ki, hogy melyik rangba tervezek belépni melyet befolyásol a Fizikai Alkalmassági-vizsgálatnál elért pontszám mennyisége.
2015. nov. 1. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:
A ponthatár független attól, hogy milyen pozíciót kívánsz betölteni. Jó,ha rohamlövész akarsz lenni, búvár vagy ejtőernyős, akkor lesznek majd extra követelmények. A másik válaszolónak annyiban igaza van, hogy legénységi állományba kerüléshez sem nyilvvizsga, sem érettségi nem kell. Ha altiszt vagy tiszt akarsz lenni, ahhoz olyan szakképesítés kell, melyre pillanatnyilag szükség van a seregben. Akkor tényleg jól jön az érettségi, mert anélkül (és alapfokú C típusú nyelvvizsga nélkül) nem lehetsz altiszt. De csak az érettségi és a nyelvvizsga valószínűleg kevés lesz ahhoz, hogy altiszt, netán tiszt legyél. Amúgy meg szívesen!
2015. nov. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!