Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha visszavezetnék a sorkatonas...

Ha visszavezetnék a sorkatonaságot, ti támogatnátok, hogy nőknek is legyen kötelező, ahogy Izraelben, Norvégiában és Kínában is van?

Figyelt kérdés
Én személy szerint támogatok egy alap kiképzést, de a nőknek is szükségük lenne rá, hogy megerősödjenek mentálisan meg egy kicsit fizikailag is. És az egyenjogúságot sem sértené.

2016. jan. 17. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Én nem kérek a sorkatonaságból. Ha nagyon akar a kormány katonákat akkor fogjanak fegyvert. Ha bevezetnék az lenne az első dolgom h lelépjek. Persze nyilván nem fogják. Népszerüség vesztés miatt.
2016. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnék nővel együtt megtervezni egy támadást. Az itthoniaknak meg az anyjuk biztosan nem engedné, és még csak nem is dicsőségként tekintenek rá.

Még Ukrajnában sem engedték az asszonyok a felnőtt gyereküket harcolni, inkább bújtatták őket.

2016. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
A nők nem valók katonának, mondjuk sok férfi sem.
2016. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Igen. De egyébként nem kell neked se meg senkinek se együtt harcolni a nőkkel . Vannak olyan beosztások amit egy nő is eltud végezni rendesen. Hadtápnál szakács. Híradósoknál, rádiózni. Raktáros. De azért ahol önként lehet női katona , ott ugyan úgy tudja a fegyverzetet is kezelni mint egy férfi. Igen ! Ha vissza hoznák a sorkatonaságot akkor a nőket is bekell sorozni. Nem ártana nekik , sőt kimondottan megerősítenék őket is. Tessék lehet az EGYENJOGÚSÁGÉRT harcolni a nőknek. Mégha most lefognak pontozni a csajok, nők.
2016. jan. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Én abszolút mértékben a női egyenjogúság híve vagyok, ezért hogy ha a sorkatonaság pártolója lennék, akkor a nőkre is kiterjeszteném. De mivel nem vagyok a pártolója, nem támogatnám - ha már nekünk férfiaknak szopnunk kell ezzel a katonásdi hülyeséggel, legalább ők ússzák meg már.
2016. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig megy a para, pedig ma is bemondták minden hírcsatornán, hogy NEM lesz kötelező sorkatonaság. Pakoljatok ki a bőröndből, mert ha benne maradnak a göncök, még gyűröttek lesznek a végén. :-)
2016. jan. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

O, jeee..

Koedukált katonaság. Közös körlet, szabadidő kellemes eltöltésére.

Legalább Kövér másik vágya, a "szüljenek gyereket" is gyorsabban teljesül.

2016. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Én ezt a sorkatonaságot nem értem.

Van az országban többszáz fiatal, aki imád egyenruhákban masírozni. Hát még ha igazi fegyvereket is adnának nekik.

Miért nem képzik ki őket?


Ja, most pár liberbalos be fog fakkolni. Hát én azt mondom, féljen tőlük aki félni akar. Én örülnék ha a nyolckerben éjszaka egy század fekete ruhás masírozna.

2016. jan. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

"Tessék lehet az EGYENJOGÚSÁGÉRT harcolni a nőknek. Mégha most lefognak pontozni a csajok, nők."


Ott a pont!


Érdekes a feministák ilyenkor nem kardoskodnak, hogy ők márpedig katonák akarnak lenni és első sorban harcolni.


A világon egyedül Izraelben kötelező a nőknek is a katonaság.


Ha egyenjogúságot akarnak, akkor ne csak a jóból akarják kivenni a részüket.


"Nőket a frontra!" című plakátok nem fognak megjelenni a feministáknál. Ilyenkor kussolnak, mint az a bizonyos a gazban...

2016. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem csak Izraelben kötelező, még Észak_Koreában is bár az más tészta, mert nem demokrácia. Izraelben a cahal kötelékében nagyon is sikeresek a nők, sőt az izraeli hadsereg hát elég sok csatát megnyert.

Na meg a kurdok, a kurd pesmerga női harcosai küzdenek az Iszlám Állam ellen és nagy sikereket érnek el, sőt keresztény arab lányok is fel vették a harcot az ISIS-szel. Igen a feministák ilyenkor nem papolnak, pedig semmi érteleme a férfi-női "harcnak", a nők azért legyenek katonák mert kellene egy alap kiképzés nekik is, ha esetleg jönne az ellenség. Nem is kell pont az a kiképző program mint a férfiaknak csak valami. Mert szempilla spirállal nem lehet az ellenséget megfutamítani.

2016. jan. 17. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!