Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » HONVÉDSÉG: Fizikai alkalmasság...

HONVÉDSÉG: Fizikai alkalmassági vizsga; 3200 méter futás felkészülés, jó időt futottam?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a felkészülést az alkalmasságira, 3200 méter és 15 perc volt tervben tegnap. Ebből 2360 méter sikerült 15:12 alatt, ma pedig 2600 méter körül, sajnos elrontottam az időlimit beállítást (15 perc alatt 20-at állítottam be szerintem), ezért nem tudom mennyit futottam pontosan. Egy év alatt megoldható a 3200 méter 15 perc alatt? Köszi a válaszokat!

#felkészülés #gyakorlás #honvédség #fizikai alkalmassági vizsgálat #3200 méter futás
2016. jún. 17. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Már nem azért, de én naponta 2 km-t sétálok a munkahelyre 10 perc alatt. Mit csinálsz te edzés közben? 3,5 másodperced van egy méter megtételéhez, hogy meglegyen 15 perc alatt. Ez baromi sok idő.


Hogyha ilyen gyenge a fizikumod akkor válassz másik pályát. Egyszer kell elmenjél zsákot pakolni és elvérzel.

2016. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
77%
te egy óra alatt 12km-t sétálsz? :D
2016. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
kb 1 hónap alatt el lehet érni a megfelelő időt, csak akarni kell.
2016. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Annyi idő alatt simán meglesz ezt még én is lefutottam apámmal, pedig katonának gizda vagyok (bármit is mond a teszt). Meg alkalmatlan piszológiailag, persze amilyen az én formám tuti nem szűrnék ki és kb 1 hét múlva áruló lennék mert fejbe lövöm magam.
2016. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Ha 25 év alatt vagy, ez 142 pontot jelentene. Mármint a 3200 méteren. Ellenben azt mondtad, hogy 2400 méter volt 15 perc ( kerekítve ). Tehát nem, ez nem elég jó.

[link]

Tessék, hátha segít.

2016. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A hasznos valaszadoknak ment a fel. :)

Utolsó: Nagyon koszonom szepen!

2016. jún. 18. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez még gyenge, de ha folyamatosan futsz, egyre jobb leszel benne, fogys, stb.


Első: a 3 és fél másodperc egy méterre azt jelenti, hogy te valamit tutira elszámoltál.

2016. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Bár régi a kérdés gondoltam válaszolok, hátha valaki még feltéved ide akinek hasonló kérdése lenne.


Szóval tapasztalatból mondom nem kell oda 1 év, sőt még 1 hónap se ha elég motivált vagy. Én 2 hét alatt javítottam az időmön 7 percet úgy hogy a 0-ról kezdtem.(Ja és lány vagyok ami elvileg hátrány kéne legyen)

Ami nekem bevált:

-A lényeg hogy betarts mindent hogy elkerüld a sérüléseket vagy izomlázat, fuss akkor is ha nincs kedved, melegíts be előtte rendesen ne sunyuld el mert te érdeked, fusd le az adott távot mindig, motiváld magad közben hogy ne állj meg még akkor se ha csigatempóval kocogsz mert kihaltál, futás után fújd ki magad (max 1-2perc), igyál vizet és utána rögtön nyújtsd le az izmaidat alaposan, +én nyújtás után azonnal meleg vagy már kissé forró zuhanyt vettem (nekem ez bevált arra hogy ne legyen izomlázam).

-És fontos! Tarts pihenőnapot! Az se tesz túl jót az izmaidnak ha 24/7-ben agyon terheled őket. Szóval minimum 1 héten 1 pihenőnap ajánlott ha csak az alkalmasságira kért dolgokat gyakorlod(értem ezalatt hogy csak futsz, fekvő meg felülés). DE CSAK A FELMERÉS NAPJÁIG. Utána ha bejutottál vedd lazábra,ezalatt azt értem, hogy ne tarts pihenő napot, hanem edz egy nap egyszerre 1 testrészre, másik nap más testrészre, és így tovább. Ez azért fontos hogy elkerüld a sérüléseket, és ha bejutottál ott is kell majd teljesíteni szóval az eddig elért eredményeket ne add alább, inkább múld felül.

-Érdemes az étkezésre is odafigyelni, hidratálni rendesen, szénhidrát futás előtt 2 órával segíthet, futás után egy kis fehérje dús étel.


-Ezek mind saját tapasztalatok!! Nem vagyunk egyformák így lehet hogy ez másnak nem válna be, valaki fele ennyi terhelést se bír ki, vagy épp ellenkezőleg 3x ennyi terhelésnél is még csak meg se izzad.


Kissé hosszú lett bocsánat, de remélem tudtam valakinek segíteni. Hajrá mindenkinek!

2023. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!