Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Királytigris vagy a sima...

A Királytigris vagy a sima Tigris világháborús harckocsi le tudná győzni a 60-as évekbeli T62-es szovjet tankot?

Figyelt kérdés
2016. dec. 9. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha az egyik hamarabb eltalálja a másikat, mint a másik az egyiket, akkor az egyik nyer.
2016. dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Le.
2016. dec. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Gugu Gabor ***** válasza:
86%
Csatában valószínűleg nem, de lehet olyan elméleti helyzet amikor igen.
2016. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, ki vezeti. A "lopakodó" repülő is láthatatlan volt, mégis meglátta a szerb hadsereg, oszt jól lelőtte.


De hogy pontosak legyünk, egy Vajdaságban élő székely származású szerb katona lőtte le, aki civilben pék:

[link]

2016. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"De hogy pontosak legyünk, egy Vajdaságban élő székely származású szerb katona lőtte le, aki civilben pék"


Többször is Elmondta, hogy nem ő lőtte le, ő parancsnoka és tagja volt annak a zászlóajnak ami lelőtte, viszont az valóban igaz, hogy ő fejlesztette ki azt a radart, amivel bemérték. Mondjuk az se volt egyszerű gyakorlatilag verseny volt a légierővel, hogy ki lövi ki előbb a másikat. Csak, hogy pontosak legyünk.


A kérdésre visszatérve, szerintem egy tigrisnek akkor lett volna csak esélye, ha lesből támad.

2016. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés többekben felmerült már külföldön, itt vannak a linkek, hogy beleolvass ott mit mondtak.


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Többször is Elmondta, hogy nem ő lőtte le, ő parancsnoka és tagja volt annak a zászlóajnak ami lelőtte, viszont az valóban igaz, hogy ő fejlesztette ki azt a radart, amivel bemérték."


Nem tudom, én csak arra emlékszem, hogy akkoriban a teljes szerb sajtó neki tulajdonította a lelövés tényét. Azért linkeltem a magyar wikit, mert feltételezem, hogy szerbül nem sokan értenek a fórum olvasói közül. :)


Az, hogy ő maga személyesen mikor mit nyilatkozott, az más kérdés. Nem tudom, nem rémlik, hogy valaha is olvastam. De próbált volna bármi olyant nyilatkozni, amit nem a főnökei rágtak a szájába ;)

2016. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a Tigris szemből nem lőtte olna ki a szó szoros értelmében, maximum a találat hatására leváló vasszilánkok okoznak kárt. Oldalról, hátulról igen, kilövi. A Tigris II pedig frontból is átlőtte volna valószínűleg, 1000 méteren belül(ha jól tudom, akkor 190 valamennyi páncélt volt képes átütni 1 kilométerről). A T-62 értelemszerűen mindkettőt átlövi bárhol, annak -emlékeim szerint- 400-500 mm volt az átütése lőszertől függően.
2016. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kizárt.


Akkoriban az RPG volt a tankok ellensége,nem az elavult 88-as löveg.Akkoriban már 120mm-es ágyúkat használtak,meg űrméret alatti szegényített urán lövedéket és hasonlókat.

2016. dec. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kassash válasza:
T55-os kikepzesen is volt ilyen kerdes. Mind meghaltunk valazs alapjan. A KWK 36 szint mindenfele loszerrel ami hozza jar 750-1000m-ig 100%-ig hatekony. Ugyanis a T-54, T-55, T-62, T-64 mind szinte ugyan az, ezert adatokban is hasonloak. Erre konkretan emlekszem, mert lehaltunk rajta.
2017. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!