Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Alföldön is vannak kiterjed...

Szimeon kérdése:

Az Alföldön is vannak kiterjedt földalatti bunkerek?

Figyelt kérdés
Mert ugye azt tudjuk, hogy hegyvidékeink területén - a Mátrában, a Bükkben, a Budai-hegyekben, a Bakonyban - építettek katonai célú, több emelet mély, szerteágazó föld alatti járatrendszereket. Az Alföld vonatkozásában ilyenről még pletyka szintjén sem hallottam.

2017. jan. 11. 05:46
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Talán a magas talajvíz szint miatt nem.
2017. jan. 11. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem olyan sok, de van.
2017. jan. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 baby011 válasza:
5%
Itt a mi varosunkban van olyan bunker nem is egy ami ha haboru lenne oda kellene menekülni!!!!tudni tudom hol vannak lent meg nem voltam pedig erdekelne engem is!!!3-4a varosunkban es Alföld
2017. jan. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De hol? Mármint milyen városokban.

Nem is okvetlenül óvóhelyekre gondoltam, hanem harcálláspontokra. Olyasmire mint ami a Budai Várhegyben, a Gellért-hegyben van, volt. Pápán is van állitólag ilyesmi, talán Veszprémben is. Beszélnek a Mátra legdélebbi csúcsáról, hogy az olyan mint az ementáli sajt, a Bükkben Lillafürednél van egy hosszú rendszer, azt még a Horthyék kezdték építeni, stb. Szerintem a magas talajvíz nem okoz ezeknek problémát, mert a Rákosi-bunker a pesti oldalon épült, és ott szintén magas a talajvíz állása.

2017. jan. 11. 08:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Csepel Művek területén is van egy bunker,jelenleg fiataloké,próbateremnek használják.
2017. jan. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Itt csak a Rákosi erődrendszer maradványait találod. Néhány bunker meg néhol egy kis lövészárok aztán ennyi. Vannak beton géppuskafészkek is de azokat már kiszedték, Kisszálláson ott van egy halom belőlük.
2017. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a Csepel Művekben a Stakotra négyes csarnoka melletti óvóhelyre gondolsz, nos az nem bunker. Zenészek használják próbateremnek, másra nem jó.

Azok a föld felszíni óvóhelyek nem sokat érnek egy mai bombatámadás ellen!

Viszont a Csepel művekben van rengeteg föld alatti óvóhely, én személy szerint négyet ismerek.

Azok a műhelycsarnokok alatt vannak, és tőbb mint három méteres födém a tetejük.

2017. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Mondjuk ilyesmit reméltem, hogy mit tudom én, Szegeden is van egy, meg Szolnokon, vagy tudom is én Békéscsabán - de e téren nem lettünk tájékozottabbak. Szerintem Kecskeméten tuti, hogy kell lennie valaminek, mert ott van az a nagy légibázis.
2017. jan. 11. 18:42
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A hegyvidéki területekre azért esett a választás, mert ott voltak természetes képződmények, amelyek alkalmasak voltak védelmi létesítmény kialakítására.

Az alföld (síkság) homokos, löszös, vagy akármilyen talajához iszonyú mennyiségű beton és merevítés kellett volna. Mellesleg egy támadás esetén sem természetes álca, sem természetes védelem nincs.


Bizonyos helyeken, (pl repülőterek, lőszerraktárak) közelében létesítettek óvóhelyet, vagy fedett védőállást, de nagy vezetési pontokat, vagy harcálláspontot nem.

2017. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 12. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!