Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki most 30-31 éves, az még...

Aki most 30-31 éves, az még volt sorkatona?

Figyelt kérdés

Tehát a 85-86-os születésűek.


Annyira fura elhinni, hogy a 2000-res évek elején még volt sorkatonaság. Pedig akkor már mai, modern világ volt.


Mobiltelefont be lehetett vinni a katonáknak? Hány évesen kellett bevonulni, és mi volt a helyzet azzal, ha valaki középiskola után egyetemet akart kezdeni?



2017. febr. 24. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Aki nem tudott pl. tanulói jogviszonyt felmutatni, azt még pont behivták.
2017. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 árokpart ***** válasza:
91%
Aki 85-ös vagy 86-os születésű ők semmiképpen sem voltak, viszont a 79-82-esekig még bizony igen. Jómagam nem voltam, mert fősulira jártam mikor megszüntették. Azt ,hogy mobilt be lehetett e vinni azt nem tudom, de nem is kizért. Ugyanis a sorkatonák ugyanúgy szavazhattak a választásokon mint szabad állampolgár, sőt haza is engedték őket ha úgy esett a szavazás. Tehát messze nem úgy voltak korlátozva a jogaik, hiszen azért a katonaság nem volt egyenlő a büntetés végrehajtással. Sőt állampolgári kötelesség jogcímen volt az ember sorkatona nem büntetés intézményeként. Amellett szolgálati idejében ha jól tudom hivatalos személyi státusszal is járt mint akár a rendőrök.
2017. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A mai modern vilagban meg sok orszagban van kotelezo sorkatonasag. En peldaul Erdelyben meg 2006-ban voltam sorkatona, es kb mindenkinek volt benn mobilja.
2017. febr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ők már nem voltak, az én korosztályom (79) után 2 évvel volt az utolsó vonulás. Nekem 2 sorozáson is részt kellett vennem, csak másodjára hitték el hogy én nem kellek nekik. :)
2017. febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85-ös vagyok, és még voltam sorozáson. Sorkatona nem voltam, mert fősulira mentem.
2017. febr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó vonulás (ha jól tudom) 2004-ben volt. tehát az akkori 18 évesek 1986-ban születtek. Ma ők 31 évesek.
2017. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"Annyira fura elhinni, hogy a 2000-res évek elején még volt sorkatonaság. Pedig akkor már mai, modern világ volt." - kerdezo, eleg sok olyan orszag van, ahol meg ebben a mai 2017-es meg modernebb vilagban is be kell vonulniuk a fiataloknak akar tobb mint egy evre is (pl. Törökorszag), szoval ez max. itt lehet ilyen meglepo:).
2017. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pro Patria ***** válasza:

"Annyira fura elhinni, hogy a 2000-res évek elején még volt sorkatonaság. Pedig akkor már mai, modern világ volt."

Tőlünk nyugatabbra, Ausztriában ma is sorkatonaság van. Németországban nem olyan rég, 2011-ben törölték el.

Ahogyan monarchia van egy sor nyugati modern országban, Nagy-Britanniában, Spanyolországban, Monakóban, Andorrában, Luxemburgban, Hollandiában, Belgiumban, Liechtensteinben, Dániában, Norvégiában, Svédországban, királyok, nagyhercegek adják az állam protokolláris fejét.


Ezek közbeszédben való feltűnése Magyarországgal kapcsolatosan mégis "a nyugattól való leszakadást, a modern Európától való elfordulást" jelentik.

Ez számomra mindig valami furcsa groteszk érvelési keret.

2017. febr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!